بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۹ بهمن ماه همراه با ما باشید. فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) که هفته گذشته با اکران فیلم Maze Runner: The Death Cure (دونده هزارتو: علاج مرگ) به رده دوم جدول باکس آفیس سقوط کرده بود، این هفته با اختلافی ۱ میلیون دلاری، به صدر جدول بازگشت. فیلم جومانجی که هفتمین هفته از اکرانش را پشت سر می‎گذارد، این هفته به فروش ۱۴ میلیون دلاری در آمریکا دست یافت. این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۳۵۵ میلیون دلاری و فروش خارجی ۵۰۵ میلیون دلاری دست یافته تا فروش جهانی‎اش از مرز ۸۶۰ میلیون دلاری عبور کند.

فروش فیلم دونده هزارتو: علاج مرگ، در دومین هفته از اکرانش، نسبت به هفته قبل، حدود ۵۴ درصد افت کرد و مبلغ ۱۲ میلیون دلار بود. این فیلم که در بیش از ۳۷۰۰ سینما در آمریکا به اکران درآمده بود، موفق نشد تا برای دومین هفته در صدر جدول باکس آفیس باقی بماند. این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۴۳ میلیون دلار و فروش خارجی ۱۵۰ میلیون دلاری دست یافته که به معنای فروش جهانی ۱۹۳ میلیون دلاری است که در مقایسه با بودجه ۶۲ میلیون دلاریش، مبلغ قابل قبولی است.

تنها فیلم تازه‌اکران این هفته باکس آفیس، فیلم ترسناک Winchester (وینچستر) است. این فیلم در اولین هفته از اکرانش به فروش ۱۲ میلیون دلاری دست یافته است. فروش این فیلم در حال حاضر محدود به داخل آمریکا است. این فیلم، شروعی قوی‎ نداشت و انتظار می‎رود در هفته‎های آتی فروش داخلی آن کاهش بیابد.

هفته‏‎ آینده نیز انتظار می‎رود فیلم درام The 15:17 to Paris (قطار ۱۵:۱۷ به پاریس) به کارگردانی کلینت ایستوود، فیلم عاشقانه Fifty Shades Freed (پنجاه طیف آزادی) و انیمیشن خانوادگی Peter Rabbit (پیتر خرگوشه) اکران شوند. مطمئنا یکی از این سه فیلم، صدرنشین هفته آینده باکس آفیس خواهد بود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Jumanji: Welcome to the Jungle۱۴۳۵۵۹۰۷
۲Maze Runner: The Death Cure۱۳۴۳۶۲۲
۳Winchester۱۲۱۲-۱
۴The Greatest Showman۱۰۱۴۰۸۴۷
۵Hostiles۷۲۳-۷
۶The Post۷۶۹۵۰۷
۷۱۲Strong۶۳۹-۳
۸The Shape of Water۶۴۶-۱۰
۹Den of Thieves۶۳۸-۳
۱۰Three Billboards Outside Ebbing, Missouri۴۴۳-۱۳
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *