بیاتومگ – هر ساله مجله ی فوربز لیست بازیگرانی که بالاترین پرداخت و بیشترین فروش در هالیوود را داشته اند، منتشر می کند، هر سال دستمزد بازیگران نسبت به سال قبل افزایش می یابد، جای تعجب نیست که برای دومین سال پیاپی نام جانی دپ در بالای این لیست قرار دارد، و سیاست مدیران هالیوود بر استفاده از جانی دپ در فیلم هایی با بودجه ی بالا است، تا تضمینی بر فروش آن ها باشد.

برای کسانی که با جانی دپ مشکل دارند و او را یک بازیگر بد می دانند، این لیست و قرار گرفتن جانی دپ در صدر شگفت انگیز به نظر می رسد. چون آنها جانی را در حرفه اش رو به رشد می بینند ولی به او به عنوان یک کاراکتر حواس پرت می نگرند که باید نقش های مکمل بازی کند نه فیلم هایی با بودجه ی بالا، به نظر آن ها بازی او در حد فیلم های متوسط و معمولی است.

پس زیاد نباید تعجب کرد که جانی دپ که تا آخر این سال فقط یک چند نقش کوچک از جمله در فیلم Fantastic Beasts and Where to Find Them 2016 داشته است در صدر بیشترین پرداختی های هالیوود باشد.

فوربز برای اعلام این لیست، بودجه ی فیلم از فروش جهانی آن را کم می کند تا درآمد خالص فیلم مشخص شود، بعد آن ها این رقم را تقسیم بر دریافتی بازیگر می کنند تا بازگشت سرمایه محاسبه شود، یا اینکه فیلم به ازای هر دلاری که به بازیگر پرداخت می شود، چقدر فروش داشته است.

برای جانی دپ این رقم ۲.۸ دلار به ازای هر دلار پرداخت شده به او است، فیلم Alice Through the Looking Glass 2016 سیصد میلیون دلار فروش در ازای ۱۹۰ میلیون دلار بوده داشت. در حالی که Black Mass 2015 ، در ازای بودجه ی ۵۳ میلیونی ۹۹ میلیون فروش جهانی داشت. جالب است که جانی دپ نسبت به سال قبل رقم بالاتری را به خود اختصاص داده است، میزان بازگشت سرمایه برای هر دلاری که به جان دپ اختصاص گرفته است در سال قبل ۱.۲ بوده است، اما این رقم امسال با افزایش ۱.۶ به ۲.۸ رسید و او در صدر بازیگران قرار گرفت.

نکته ی قابل توجه در این لیست قرار گرفتن چینینگ تتوم در رده ی سوم، جولین رابرتس در رده ی نهم است. و البته این هم به نحوه ی خود عجیب است که لئوناردو دی کاپریو با موفقیتی که در فیلم The Revenant 2015 داشت در رده ی نهم این فهرست قرار دارد.

فهرستی که توسط فوربز، به ازای بازگشت سرمایه برای هر دلار پرداختی به بازیگر منتشر شده به صورت زیر است.

Costنام بازیگرPOS
$۲.۸۰Johnny Depp۱
$۵.۰۰Will Smith۲
$۶.۰۰Channing Tatum۳
$۶.۵۰Will Ferrell۴
$۶.۷۰George Clooney۵
$۷.۶۰Adam Sandler۶
$۹.۲۰Mark Wahlberg۷
$۹.۹۰Leonardo DiCaprio۸
$۱۰.۸۰Julia Roberts۹
$۱۲.۱۰Bradley Cooper۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *