بیاتومگ – با اکران Fifty Shades Freed (پنجاه طیف آزادی)، پایان فیلم‎های سه‎گانه Fifty Shades (پنجاه طیف) آغاز شد و علاوه بر آن، پایانی بر صدرنشینی چند هفتگی فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) بود. با باکس آفیس ۲۶ بهمن همراه با ما باشید.

فیلم پنجاه طیف آزادی که سومین فیلم از مجموعه فیلم‎های طیف آزادی است، در اولین هفته از اکرانش به فروش داخلی ۵۹ میلیون دلار دست یافت. این فیلم عاشقانه که در بیش از ۳۷۰۰ سینما در آمریکا به اکران درآمده و با بودجه ۵۵ میلیون دلاری ساخته شده، بر جایگاه اول جدول این هفته باکس آفیس تکیه زده است. در سوی دیگر، فیلم پنجاه طیف آزادی در فروش خارجی خود به مبلغ ۹۶ میلیون دلاری دست پیدا کرده تا اولین هفته از اکرانش را با فروش جهانی ۱۵۵ میلیون دلاری پشت سر بگذارد. با این وجود، انتظار می‎رود که هفته آینده، این فیلم، جایگاه خود را از دست بدهد.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم تازه‌اکران‎شده Peter Rabbit (پیتر خرگوشه) با فروش داخلی ۳۰ میلیون دلاری قرار دارد. این انیمیشن که با بودجه ۵۰ میلیون دلاری ساخته شده، با صداپیشگی دیزی ریدلی، مارگو رابی و جیمز کوردون همراه است و در فروش خارجی، تنها مبلغ ۱۲ هزار دلار را کسب کرده است. از این رو، فروش جهانی این فیلم در این هفته را می‎توان معادل فروش داخلی آن قلمداد کرد.

دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم The 15:17 to Paris (قطار ۱۵:۱۷ به پاریس) به کارگردانی کلینت ایستوود است. این فیلم که در ۳ هزار سینما به اکران در آمده بود، در اولین هفته اکران به فروش داخلی ۱۷ میلیون دلاری دست یافت و در جایگاه سوم ایستاد. این فیلم جدید ایستوود که با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده، بر اساس حوادث واقعی است و بازیگران نقش اصلی آن، همان شخصیت‎های واقعی می‎باشند. در فروش خارجی، فیلم قطار ۱۵:۱۷ به پاریس مبلغ ۸ میلیون دلار را تجربه کرد. با این احتساب، فروش جهانی این فیلم اکشن درام در هفته اول، ۲۵ میلیون دلار است.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود فیلم اکشن، ابرقهرمانی و ماجراجویی Black Panther (پلنگ سیاه)، انیمیشن Early Man (انسان اولیه) و فیلم درام و اکشن Samson (سامسون) به اکران دربیایند. مطمئنا، فیلم پلنگ سیاه، صدرنشین هفته آینده خواهد بود و در این موضوع، شک و تردیدی وجود ندارد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Fifty Shades Freed۵۹۵۹۵۵۱
۲Peter Rabbit۳۰۳۰۵۰۱
۳The 15:17 to Paris۱۷۱۷۳۰۱
۴Jumanji: Welcome to the Jungle۱۳۳۶۹۹۰۸
۵The Greatest Showman۹۱۴۹۸۴۸
۶Maze Runner: The Death Cure۸۵۱۶۲۳
۷Winchester۷۱۹-۲
۸The Post۵۷۴۵۰۸
۹The Shape of Water۴۵۱-۱۱
۱۰Den of Thieves۴۴۲-۴
 • فروش‎ها به میلیون دلار است.
 • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
 • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
 • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

یک دیدگاه

 1. امین

  ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ در ۱۱:۳۶

  فیلم بسیار عالی بود ممنونم

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *