بیاتومگ – برندگان مراسم BAFTA 2018 (بفتا) اعلام شده است که در زیر می توانید لیست کامل آن را مشاهده نمایید. فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری) به کارگردانی و نویسندگی مارتین مک دونا با کسب پنج جایزه توانست در این مراسم خوش بدرخشد. از آنجا که تنها دو هفته دیگر تا مراسم اسکار ۲۰۱۸ مانده، فیلم سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری توانست با کسب این پنج جایزه، شانس خود برای ۹۰ مین مراسم اسکار افزایش بدهد. این فیلم همچنین با بردن جایزه بهترین فیلم انگلیسی، انتخابی عجیب را رقم زد، چراکه اکثر عوامل فیلم آمریکایی هستند و داستان فیلم نیز در آمریکا اتفاق می‎افتد و تنها دلیل آن، تولد مارتین مک دونا در انگلیس و همچنین کمپانی سازنده فیلم است.

نامزدهای مراسم BAFTA 2018 (بفتا)

بهترین فیلم

  • Call Me By Your Name
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)

بهترین فیلم انگلیسی

  • Darkest Hour
  • The Death Of Stalin
  • God’s Own Country
  • Lady Macbeth
  • Paddington 2
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)

آغاز به کار برجسته توسط نویسنده، تهیه کننده یا کارگردان انگلیسی

  • The Ghoul
  • I Am Not A Witch (برنده)
  • Jawbone
  • Kingdom Of Us
  • Lady Macbeth

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان

  • Elle
  • First They Killed My Father
  • The Handmaiden (برنده)
  • Loveless
  • The Salesman (فروشنده)

بهترین مستند

  • City Of Ghosts
  • I Am Not Your Negro (برنده)
  • Icarus
  • An Inconvenient Sequel
  • Jane

بهترین انیمیشن

  • Coco (برنده)
  • Loving Vincent
  • My Life As A Courgette

بهترین کارگردان

  • Blade Runner 2049 – دنیس ویلنیو
  • Call Me By Your Name – لوکا گوداگنینو
  • Dunkirk – کریستوفر نولان
  • The Shape Of Water – گیلرمو دل تورو (برنده)
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – مارتین مک دونا

بهترین فیلمنامه اصیل

  • Get Out – جردن پیل
  • I, Tonya – استیون راجرز
  • Lady Bird – گرتا گرویگ
  • The Shape of Water – گیلرمو دل تورو و ونسا تیلور
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri – مارتین مک دونا (برنده)

بهترین فیلمنامه اقتباسی

  • Call Me By Your Name – جیمز آیووری (برنده)
  • The Death Of Stalin – آرماندو ایونوچی، ایان مارتین و دیوید اشنایدر
  • Film Stars Don’t Die In Liverpool – مت گرینهلف
  • Molly’s Game – آرون سورکین
  • Paddington 2 – سایمون فارنبی و پاول کینگ

بهترین بازیگر زن

  • آنت بنینگ – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • فرانسیس مک دورمند – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
  • مارگات رابی – I, Tonya
  • سالی هاوکینز – The Shape of Water
  • سیرشی رونان – Lady Bird

بهترین بازیگر مرد

  • دنیل دی-لوییس – Phantom Thread
  • دنیل کالویا – Get Out
  • گری اولدمن – Darkest Hour (برنده)
  • جیمی بل – Film Stars Don’t Die in Liverpool
  • تیموتی چالامت – Call Me by Your Name

بهترین بازیگر مکمل زن

  • الیسون جینی – I, Tonya (برنده)
  • کریستین اسکات توماس – Darkest Hour
  • لوری متکالف – Lady Bird
  • لزلی منویل – Phantom Thread
  • اکتیویا اسپنسر – The Shape of Water

بهترین بازیگر مکمل مرد

  • کریستوفر پلامر – All the Money in the World
  • هیو گرنت – Paddington 2
  • سم راکوول – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (برنده)
  • ویلم دافو – The Florida Project
  • وودی هارلسون – Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین موسیقی

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • Phantom Thread
  • The Shape Of Water (برنده)

بهترین فیلمبرداری

  • Blade Runner 2049 (برنده)
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape Of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین تدوین

  • Baby Driver (برنده)
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk
  • The Shape Of Water
  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

بهترین طراحی تولید

  • Beauty And The Beast
  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour
  • Dunkirk
  • The Shape Of Water (برنده)

بهترین طراحی لباس

  • Beauty And The Beast
    Darkest Hour
    I, Tonya
  • Phantom Thread (برنده)
  • The Shape Of Water

بهترین گریم و آرایش

  • Blade Runner 2049
  • Darkest Hour (برنده)
  • I, Tonya
  • Victoria & Abdul
  • Wonder

بهترین صداگذاری

  • Baby Driver
  • Blade Runner 2049
  • Dunkirk (برنده)
  • The Shape Of Water
  • Star Wars: The Last Jedi

بهترین جلوه های ویژه

  • Blade Runner 2049 (برنده)
  • Dunkirk
  • The Shape Of Water
  • Star Wars: The Last Jedi
  • War For The Planet Of The Apes

بهترین انیمیشن کوتاه انگلیسی

  • Have Heart
  • Mamoon
  • Poles Apart (برنده)

بهترین فیلم کوتاه انگلیسی

  • Aamir
  • Cowboy Dave (برنده)
  • A Drowning Man
  • Work
  • Wren Boys

ستاره در حال رشد

  • دنیل کالویا (برنده)
  • فلورنس پیو
  • جاش اوکانر
  • تسا تامپسون
  • تیموتی چالامت
  • مراسم فیلم و سریال MTV 2018

    نامزدهای مراسم فیلم و سریال MTV 2018

    نامزدهای مراسم فیلم و سریال MTV 2018 اعلام شدند و فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) موفق شده …
  • مراسم تمشک طلایی 2018

    برندگان مراسم تمشک طلایی ۲۰۱۸

     انیمیشن The Emoji Movie (فیلم شکلک) با برنده شدن در چهار بخش مختلف، بیشترین جایزه مراسم ا…
  • برندگان مراسم اسکار 2018

    برندگان مراسم اسکار ۲۰۱۸

    آکادمی علوم و هنرهای سینمایی آمریکا لیست کامل برندگان مراسم اسکار 2018 را منتشر کرده است. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *