توجه: متن زیر داستان قسمت ۹ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) را فاش می‎کند.

بیاتومگ – سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) در قسمت ۹ فصل ۸ با کارل خداحافظی کرد. این یک خداحافظی ناراحت‎کننده و فکورانه بود اما غیرمنتظره نبود چراکه قسمت پایانی نیمه اول فصل ۸ از گاز گرفته شدن کارل توسط یک زامبی پرده برداشت و همه مطمئن بودند که مرگ کارل اجتناب‌ناپذیر است. با این حال، هنوز فرصت کافی برای کارل بود تا با افرادی که تاکنون با آنها بوده و به خصوص پدرش ریک و نامادری/بهترین دوستش میشون، خداحافظی اشکباری داشته باشد. در طی یکی از این خداحافظی‎ها بود که کارل، یک رویای دلنشینش را با ریک و میشون درمیان می‎گذارد.

کارل که دراز کشیده و در حال مردن است، توضیح می‌دهد که رویای او، آینده‎ای صلح‌آمیز است که در آن، آنها دیگر با ناجیان در حال جنگ نیستند و به جای آن، همه آنها با یکدیگر زندگی و کار می‎کنند. دیگر خبری از زامبی‌ها نیست، جودیث بزرگ شده و یوجین برگشته است. تنها تفاوت واقعی، این است که در این رویا، ریک دارای یک ریش بلند و سفید است که تایید می‎کند که رویای کارل بسیار شبیه به صحنه‎های فلش فوروارد یا مربوط به آینده‎ای است که در طی فصل ۸ به آن اشاره می‎شد.

پیچیدگی “همه اینها رویا بود”، یک استعاره دشواری برای هر داستان‌سرایی است تا آن را به طور موثر به تصویر بکشد و سریال مردگان در این قسمت، به سختی تلاش می‌کند تا از آن به شیوه‌ای بدیع و منحصربه‌فرد استفاده کند. با تمام حدس‌وگمان‌هایی که حول این صحنه‌‌ها و معنای آنها وجود داشت، اینکه مشخص شد که تمام اینها تنها رویای کارل بوده، جالب‎توجه و سرگرم‌کننده نبود. علاوه بر این، ماهیت مضحک این موضوع نیز سبب ضربه زدن به خداحافظی دلنشین و متاثرکننده یکی از کاراکترهای اصلی سریال شد.

فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

گفته شده که اگرچه این صحنه‎ها یک رویا بوده‌اند و احتمالا ربطی به اتفاقات آینده سریال نداشته‌اند ولی ممکن است همچنان اشاره‎ای به آینده‎ای صلح‌آمیز در میان آنها وجود داشته باشد. کارل در آخرین سخنانش به خواهرش، جودیت، گفت که برخی اوقات بچه‎ها باید راه را به والدینشان نشان دهند و احتمالا کارل با این رویا قصد داشته تا به پدرش، آینده‎ای که باید بسازد را نشان دهد. با اینکه کارل زنده نخواهد بود که ببیند آینده چگونه است ولی ریک هنوز می‌تواند آینده‎ای صلح‎آمیز برای همه بسازد.

در این قسمت، جزییات تازه‎تری از رویای آینده صلح‌آمیز کارل وجود داشت که نشانه‎هایی واضح از اتفاقاتی هستند که باید قبل از رسیدن به صلح رخ بدهند. به عنوان مثال، در رویای کارل، جری حضور پیدا می‎کند که به معنای آن است که او زندانی ناجیان نیست بلکه یک زندگی خوشحال و سالم دارد. همانطور که قبلا ذکر کردیم، یوجین نیز در این رویا هست، که به معنای آن می‌باشد که برای وقوع صلح، باید کسانی که یوجین به آنها خیانت کرده، او را ببخشند. و در نهایت، اگر ریک می‌خواهد پس از پایان جنگ با ناجیان واقعا به صلح دست یابد، باید یاد بگیرد تا با آنها از جمله نیگان همکاری کند. در رویای کارل، نیگان را می‌بینیم که در میان دیگران، به صورت مسالمت‌آمیز در حال زندگی است.

اینکه مشخص می‌شود این صحنه‎های روبه‎جلو تنها رویای یک پسر در حال مرگ است، تحقیرآمیز می‎باشد ولی رویای کارل، آینده‎ای است که ارزش مبارزه برای آن را دارد. اینکه آیا ریک بر قول خود به کارل و ساخت آینده‎ای آرام و صلح‎آمیز باقی خواهد ماند، نامشخص است ولی هیچ دلیلی وجود ندارد که ریک حداقل در راستای این هدف تلاش نکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *