توجه: متن زیر داستان قسمت ۹ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) را فاش می‎کند.

بیاتومگ – دوشنبه ۷ اسفند ماه، قسمت ۹ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک) پخش شد و در آن، طرفداران سریال با یکی از کاراکترهای مهم، کارل گرایمز خداحافظی کردند. کارل گرایمز، پسر ریک گرایمز است. این قسمت دارای پرش‌های زمانی زیادی بود. قسمت مدام از فلش‌بک‌های آماده شدن کارل برای مرگش به فلش‌فورواردهایی از میشون و ریک در حال خاک کردن بدن او و همچنین صحنه‌هایی از ریک با ریش بلند و سفید که ظاهرا فقط رویای کارل بوده پرش می‌کرد. ولی در پایان این قسمت، شاهد یک پرش زمانی دیگری نیز بودیم. صحنه پایانی قسمت، ریک را نشان می‌داد که بر درختی تکیه داده، به شدت زخمی شده و زخمی در قسمت پهلویش، درست مشابه مکانی که بدن کارل توسط زامبی گاز گرفته شده بود، دارد. این صحنه به طور برجسته به همراه پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگین است که از درخت آویزان شده‌اند.

این اولین باری نیست که ما شاهد چنین صحنه‌های فلش‌فوروارد به خصوصی هستیم. در اولین قسمت فصل ۸ سریال، صحنه‎ای از ریک نشان داده شد که خسته به نظر‌می‌رسید و چشمانش از گریه خونین شده بود و زیر لب تکرار می‎کرد: “بخشش من بر خشمم غلبه می‎کند.”

ما برای اولین بار این سخنان را از زبان صدیق شنیده بودیم، دکتری که کارل با خودش به الکساندریا آورد و زمانی که کارل گاز گرفته شد، همراه با او بود. ریک و کارل در قسمت اول فصل ۸ در حالی که در حال جستجو در یک پمپ بنزین متروکه بودند به طور مختصر با صدیق روبه‌رو شدند. صدیق از کارل کمک خواست و گفت:

“مادرم گفته که کمک به یک مسافر بدون سرپناه بسیار ارزشمند است. من مطمئنم که تو چیزهایی دیده‌ای و مشکلاتی را پشت سر گذاشتی و به مردم اعتماد نداری، درک می‎کنم! درک می‎کنم … من هم به مردم اعتماد نمی‌کنم. من هم مشکلاتی را پشت سر گذاشته‎ام. مادرم همچنین به من گفته که: باشد که بخشش من بر خشمم غلبه کند. این‎ها کلمات مادرم نیست بلکه از قرآن است.”

کارل همانطور که دراز کشیده و در حال مرگ بود، به پدرش اصرار کرد که همه ناجیان را نکشد، بلکه سعی کند تا دنیایی بسازد که همه بتوانند در آن زندگی کنند. بین نقل قول ریک در مورد “بخشش من بر خشمم غلبه می‎کند” و تاثیر عمیق مرگ پسرش و خواسته‎های نهایی او، بسیاری از طرفداران پیش‎بینی کرده‎اند که صحنه نشستن ریک در زیر یک درخت، در واقع، پس از مبارزه نهایی بین او و نیگان را نشان می‌دهد و اینکه ریک در نهایت به نیگان رحم می‎کند.

قسمت 9 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۹ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

رابرت کرکمن، خالق کمیک‎های مردگان متحرک، در پاسخ به نگرانی‎هایی طرفداران در مورد صحنه نهایی قسمت ۹ فصل ۸ و سرنوشت ریک و احتمال مرگش در این فصل، گفته که ریک گرایمز تنها زخمی شده و در حال مرگ نیست. او گفت:

“قصدی برای کشتن ریک در اینجا وجود ندارد. من از همان ابتدا گفته بودم که هیچ کس در امان نیست. من به شدت احساس می‎کنم که سریال مردگان متحرک می‎تواند بدون ریک گرایمز به کار خود ادامه بدهد. مطمئنا داستان‎های بسیار زیادی بدون آن شخصیت مرکزی برای بازگو کردن وجود دارد. من بارها گفته بودم که ریک گرایمز در کتاب‎های کمیک سرانجام در نقطه‌ای قبل از به پایان رسیدن داستان خواهد مرد، فقط به این خاطر که می‎خواهم اطمینان حاصل کنم که همه بدانند هیچ کس در امان نیست. ولی فکر کنم شما چندان روی این موضوع تاکید نکرده‎اید.”

علاوه بر این، بازیگر نقش ریک، اندرو لینکلن، در حال حاضر قراردادش برای فصل ۹ را تمدید کرده، بنابراین می‎توان گفت که ریک در فصل ۸ نخواهد مرد، مگر اینکه بمیرد و به عنوان یک روح لجوج بازگردد. با این حال، به نظر نمی‎رسد که رحم و بخشش نشان دادن ریک به نیگان اینگونه باشد که آنها به سمت غروب آفتاب قدم بردارند و یک باغچه سبزی پرورش دهند بلکه ریک قرار است به‌شدت زخمی شود.

مطمئنا به زودی متوجه خواهیم شد که آن صحنه ریک و پنجره‎های رنگین آویزان از درخت در کجای داستان قرار دارد. اندرو لینکلن تایید کرده که برخلاف صحنه‎های ریک پیر و ریش سفید، صحنه ریک در زیر درخت واقعی است و رویا نمی‎باشد. سوالی که باقی می‎ماند این است که چه اتفاقی افتاده، کی این اتفاق رخ داده و کجا و چرا؟

۲ دیدگاه ها

 1. strain

  ۸ اسفند, ۱۳۹۶ در ۲۲:۰۸

  سلام و ممنون از مقالات در مورد سریال walking dead میخواستم بگم شما که این همه مقاله مینویسین خب ی چنتام درباره سریال lucifer بنویسین سریالش هم طرفدار زیادی داره هم خوش ساخته لطفا به همچین سریال هایی هم توجه کنین ممنون ?

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۸ اسفند, ۱۳۹۶ در ۲۲:۳۱

   سلام. برخی از مقالات این سبکی، ترجمه هستند و برخی اختصاصی، در هر دو صورت، وقت‌گیر اند ولی با این حال، امیدواریم که در آینده بتونیم روی سریال های دیگه هم وقت بذاریم و حداقل نقد و بررسی برای آنها قرار بدیم.
   با تشکر

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *