خانه آخرین خبرها کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد) تبدیل به سریال می‌شوند

کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد) تبدیل به سریال می‌شوند

۰
کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد)

بیاتومگ – بی‌بی‌سی در حال توسعه سریالی شش قسمته الهام گرفته از کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد) نوشته تری پرچت می‌باشد. در سال ۱۹۸۳، مرحوم تری پرچت یکی از مشهورترین مجموعه کتاب‎های فانتزی بریتانیا را شروع کرد.

او بیننده‌ها را به دیسک‌ورلد معرفی کرد، یک جهان مسطح که بر روی پشت چهار فیل حمل می‌شود و همه آنها بر روی پوسته لاکپشتی به نام آتوئن بزرگ قرار دارند. این مجموعه کار خود را تا سال ۲۰۱۵ ادامه داد تا اینکه نویسنده کتاب‎ها یعنی پرچت به طور ناگهانی از دنیا رفت. با این وجود، دختر وی برای به پایان رساندن حماسه دیسک‎ورلد برگزیده شد.

کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد)
کتاب‌های Discworld (دیسک‎ورلد)

با توجه به تنوع و گستردگی مطلق رمان‎های دیسک‌ورلد، چندان جای شگفتی ندارد که بی‌بی‌سی قصد ساخت اقتباسی دیگر از این رمان‎ها را داشته باشد. بنابر گزارش‌ها، بی‎بی‌سی در حال توسعه سریالی شش قسمتی بر اساس این کتاب‎ها می‎باشد و فعلا عنوان این سریال، The Watch (نگهبان) نامگذاری شده است.

سایمون الن (Strike Back, The Musketeers, Das Boot)، برای نوشتن داستان این سریال به خدمت گرفته شده، سریالی که قرار است یک تولید بین المللی بزرگ باشد. با وجود اینکه داستا‎ن‌های دیسک‎ورلد مستقل از یکدیگر می‌باشند ولی کاراکترها و داستان‌های مشابهی در میان آنها وجود دارد. عنوان سریال اشاره‎ای به کتاب‎های City Watch دارد که در آنها، یک گروه نسبتا بی عرضه‎ای معرفی می‎شوند که مسئولیت نگهبانی از شهر انخ-مورپوک به آنها واگذار می‎شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *