بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۰ اسفند همراه با ما باشید. این هفته نیز همانند هفته گذشته فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) با فروش بالای خود صدر جدول باکس آفیس را از آن خود کرد. گرچه فروش این فیلم نسبت به هفته گذشته حدود ۵۰ درصد افت داشته ولی با این وجود، فیلم پلنگ سیاه موفق شده تا در فروش داخلی این هفته به مبلغ ۱۴۳ میلیون دلار دست پیدا کند. این فیلم تاکنون به فروش کلی داخلی ۴۳۵ و فروش کلی خارجی ۳۳۴ میلیون دلار دست یافته که فروش جهانی‌اش را به مبلغ ۷۷۰ میلیون دلار می‌رساند.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم تازه‎اکران‌شده اکشن کمدی Game Night (شب بازی) قرار دارد که در اولین هفته از اکرانش به فروش داخلی ۲۲ میلیون دلاری دست یافته است. این فیلم که با بودجه ۳۷ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش خارجی نیز به رقم ۸ میلیون دلار رسیده که فروش جهانی‌اش را در اولین هفته از رمز ۳۰ میلیون دلار عبور می‎دهد. این فیلم با بازی جیسون بیتمن و ریچل مک‎آدامز است و دارای رده سنی ۱۷+ می‎باشد.

فیلم Peter Rabbit (پیتر خرگوشه) که دو هفته ابتدایی اکرانش را در جایگاه دوم باکس آفیس قرار داشته، در سومین هفته از اکران با افت فروش ۴۴ درصدی نسبت به هفته گذشته روبه‎رو شده و با فروش داخلی ۱۵ میلیون دلاری به جایگاه سوم جدول سقوط کرده است. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۱۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. تاکنون فروش جهانی فیلم پیتر خرگوشه ۷۷ میلیون دلار است که ۹۶ درصد آن یعنی حدود ۷۴ میلیون دلار آن مربوط به فروش کلی داخلی است.

فیلم علمی-تخیلی Annihilation (نابودی)، دیگر فیلم تازه‌اکران‌شده این هفته است که با کسب فروش داخلی ۱۴ میلیون دلاری، جایگاه چهارم را در جدول باکس آفیس تصاحب کرده است. این فیلم که با بازی ناتالی پورتمن، تسا تامپسون و اسکار آیزاک می‎باشد، با بودجه ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده است. هنوز فروش خارج از آمریکای این فیلم آغاز نشده است.

در آستانه مراسم اسکار ۲۰۱۸ نیز، فیلم Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (سه بیلیبورد خارج از ابینگ، میزوری) این هفته با کسب فروش ۱ میلیون دلاری، خود را از جایگاه ۱۳ ام به ۱۰ ام رسانده است. این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۵۰ و فروش خارجی ۷۲ میلیون دلاری دست یافته که جمعا فروش جهانی‌ ۱۲۳ میلیون دلاری را حاصل می‎نماید.

هفته آینده نیز انتظار می‌رود که فیلم اکشن جنایی Death Wish (آرزوی مرگ) با بازی بروس ویلیس و فیلم هیجان‌انگیز جاسوسی Red Sparrow (گنجشک قرمز) با بازی جنیفر لارنس به اکران دربیایند. انتظار می‎رود که صدرنشینی فیلم پلنگ سیاه در هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Black Panther۱۴۳۴۳۵-۲
۲Game Night۲۲۲۲۳۷۱
۳Peter Rabbit۱۵۷۴۵۰۳
۴Annihilation۱۴۱۴۴۰۱
۵Fifty Shades Freed۹۹۲۵۵۳
۶Jumanji: Welcome to the Jungle۷۳۸۸۹۰۱۰
۷The 15:17 to Paris۴۳۳۳۰۳
۸The Greatest Showman۴۱۶۱۸۴۱۰
۹Early Man۲۷-۲
۱۰Three Billboards Outside Ebbing, Missouri۱۵۰-۱۶
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *