توجه: متن زیر داستان قسمت را فاش می‎کند.

بیاتومگ – در قسمت ۱۰ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)، ریک که همچنان از مرگ پسر خود رنج می‎برد، هنوز آماده نیست تا فرصتی به صلح میان خودشان و نیگان بدهد. گرچه در این قسمت یک عده زامبی به گوشت چرخ ‎کرده تبدیل می‎شوند ولی با این وجود، این قسمت همچنان کسل‎کننده و کند است. با نقد این قسمت همراه باشید.

زمان آن فرا رسیده بود که سریال مردگان متحرک، یکی از تلاش‎های دوره‎ای خود برای ارائه داستان و روایتی مستقیم را آشکار کند، پس قسمت ۱۰ فصل ۸ که با عنوان “از دست رفته و غارتگران” است، در هر زمان بر روی یک کاراکتر تمرکز می‎کند و در شروع هر بخش مرتبط با هر کاراکتر، نام آنها به صورت درشت بر روی صفحه نمایش به تصویر کشیده می‎شود. این کار به قسمت اجازه می‎دهد تا با گاه‌شماری و شرح وقایع به ترتیب زمانی، اندکی از وقت خود را تلف کند اما این کار تنها برای تزئین قسمتی تقریبا تهی و ساده است. با این حال، موضوعات مهم این می‎باشند که تمام آن افراد آشغال‌جمع‎کن کشته شدند و ریک هنوز آمادگی ندارد که آخرین خواسته کارل را برآورده کند و اجازه بدهد صلح و آرامش به قلبش ورود پیدا کند.

قسمت 10 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۱۰ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

سایمون غرولند می‌کند که آنها باید انتقام بسیار سخت و هولناکی از ریک و افرادش بگیرند ولی نیگان، حتی پس از اینکه پیام مگی در مورد گروگان‌هایی که از ناجیان گرفته به دستش می‎رسد، دست از تلاش برای به سلطه درآوردن آنها برنمی‎دارد. نیگان، سایمون را می‎فرستد تا بار دیگر قراردادشان را با آشغال‎جمع‎کن‌ها برقرار کند و به او دستور ویژه‎ای می‎دهد که همه آنها را نکشد. اما ما در اینجا داریم از سایمون صحبت می‎کنیم، پس زمانی که جیدیس به اندازه کافی پیشمانی و ندامت خود را در مورد شکستن قراردادشان ابراز نمی‌کند، سایمون به شخص دست راست و دست چپ جیدس شلیک می‎کند و پس از اینکه جیدیس به او حمله‌ور می‎شود، دستور می‎دهد که همه آنها را تیرباران کنند.

دشوار است که در مورد سرنوشت آشغال‎جمع‎کن‎ها به طور خاص و ویژه‌ای هیجان‌زده بود، به خصوص اینکه آنها تنها معمایی پیچیده و عجیب با وفاداری متغییر بوده‌اند. در پایان ماجرا، تلاشی برای توضیح قضیه و معمای آشغال‎جمع‎کن‎ها صورت گرفت. جیدیس تعریف کرد که چطور این زباله‎دانی به بوم نقاشی آنها تبدیل شده و آنها می‌توانند چیز تازه‎ای ایجاد کنند و غیره. متاسفانه، قبلا شاهد رخ دادن اتفاقی مشابه این برای کاراکتر شاه ایزیکیل بودیم و باید گفت که او کاراکتر بسیار قوی‎تر و پرمحتواتری نسبت به جیدیس است. ممکن است که هنوز کار جیدیس به پایان نرسیده باشد و در پایان، او نقش مهمی ایفا کند و تا زمانی که آن روز فرا برسد، امیدواریم که شخصیت وی بیشتر توسعه داده شود.

قسمت 10 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۱۰ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

از همه این قضایا موثرتر، واکنش ریک به این وضعیت می‎باشد. جیدیس به ریک و میشون التماس می‎کند که به او کمک کنند تا از این زباله‎دانی و زامبی‎های اطرافش فرار کند، اما ریک اهمیت چندانی قائل نمی‎شود و می‎گوید که او دیگر چیزی برای ارائه و پیشکش کردن ندارد. در این سکانس، ریک واقعا بی‎احساس بود و کار قبلی خود با صدیق را تکرار کرد. در قسمت‎های قبلی، ریک به صدیق کمک نکرد و پسرش برگشت تا به صدیق کمک کند و در همین راه، گاز گرفته شد و مُرد، پس ریک بهتر بود که درس عبرت گرفته باشد و راه پسرش را پیش می‎گرفت.  جیدیس که هیچی برایش باقی نمانده بود، با سروصدا، زامبی‎ها را به سوی یک خردکننده بزرگ می‎کشاند و به تماشا آنها می‎نشیند که به درون آن کشیده و به گوشت له‌شده تبدیل می‎شوند. به نظر می‎رسد که در این سکانس، ریک تنها کسی نبوده که بی‎احساس بوده است.

در این قسمت متوجه می‎شویم که ریک در مورد آخرین خواسته فرزندش گیج و گمراه شده است و تاکنون در تعجب است که آیا کارل واقعا از او می‎خواسته که تسلیم نیگان شوند. میشون به طرز محسوسی اشاره می‎کند که آنها باید نامه‎های خداحافظی کارل را بخوانند اما ریک هنوز آمادگی این کار را ندارد. میشون همچنین یادآور می‎شود که کارل نامه‎ای برای نیگان نوشته است که احتمالا محتوای نامه می‎تواند خواسته کارل را برای ریک واضح‏‎تر کند ولی هنوز ریک آماده نیست تا با آن خواسته روبه‎رو شود. پس از اینکه ریک، جیدیس را به حال خود رها می‎کند، میشون به آرامی به سخنان و موضوعاتی که کارل صحبت می‎کرده اشاره می‎کند، پس احتمالا ریک باید نامه کارل را بخواند. در عوض، ریک تصمیم می‎گیرد تا نامه کارل به نیگان را بخواند و همین سبب می‎شود تا او به سرعت با بیسیم با نیگان تماس بگیرد.

قسمت 10 فصل 8 سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)
قسمت ۱۰ فصل ۸ سریال The Walking Dead (مردگان متحرک)

ریک به نیگان می‎گوید که کارل مرده است و نیگان نیز واقعا از شنیدن این خبر ناراحت می‎شود. ریک همچنین به نیگان می‎گوید که کارل خواهان صلح میان آنها بوده ولی ریک اهمیتی نمی‎دهد چراکه او به دنبال کشتن نیگان است. نیگان نیز به نوبه خود، ریک را برای مرگ کارل سرزنش می‎کند و به وی می‎گوید که جنگ ریک و بقیه جوامع علیه ناجیان و نیگان منجر به کشته شدن خود ریک و همچنین تمام کسانی می‌شود که دوستشان دارد. بنابراین، ما هنوز در همان مکانی قرار داریم که در ابتدای فصل قرار داشتیم؛ ریک می‎خواهد نیگان را بکشد و نیگان می‎خواهد که اتحاد الکساندریا، هیلتاپ و کینگدوم به پای او بیافتند. با وجود اینکه کارل به آنها راه را نشان داده، تاکنون، رهبران هر دو سمت به قدری درگیر جزییات شده‎اند که نمی‌توانند کل قضیه را ببینند.

یک دیدگاه

  1. و

    ۱۷ اسفند, ۱۳۹۶ در ۱۸:۴۹

    هرچی نمره یک اپیزود بهتر میشه نویسنده با توجه به سلیقه خودش نظر منفی میده!!!!!!!!

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *