بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۷ اسفند همراه با ما باشید. فیلم Black Panther (پلنگ سیاه) در سومین هفته از اکرانش بر روی پرده نقره‎ای نیز توانست جایگاه‎اش در صدر جدول را تثبیت کند. فروش فیلم گرچه در این هفته با ۴۰ درصد کاهش نسبت به هفته گذشته روبه‎رو شده ولی همچنان موفق شد تا در جایگاه نخست بماند. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۸۵ میلیون دلاری دست یافته که فروش داخلی کلی آن را به مبلغ ۵۲۰ میلیون دلار می‎رساند. فروش خارجی این فیلم نیز از مرز ۴۰۹ میلیون دلار گذشته که فروش جهانی آن را به مبلغ ۹۳۰ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم هیجان‌انگیز جاسوسی Red Sparrow (گنجشک قرمز) با بازی جنیفر لارنس در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده نقره‎ای، در فروش داخلی مبلغ ۲۲ میلیون دلار بدست آورد. این فیلم که با بودجه ۶۹ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش خارجی نیز به فروش ۲۸ میلیون دلاری دست یافته که فروش جهانی فیلم در اولین هفته از اکران را به مبلغ ۵۰ میلیون دلار می‎رساند.

دیگر فیلم تازه‎اکران‌شده این هفته گیشه، فیلم اکشن جنایی Death Wish (آرزوی مرگ) با بازی بروس ویلیس می‎باشد که به جایگاه سوم جدول دست یافته است. این فیلم که با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده، در اولین هفته از اکرانش به مبلغ ۱۷ میلیون دلاری در فروش داخلی دست پیدا کرده است. فروش خارجی فیلم هنوز آغاز نشده و فروش جهانی آن فعلا تنها محدود به فروش داخلی‌اش است.

فیلم اکشن کمدی Game Night (شب بازی) که هفته گذشته در جایگاه دوم قرار داشت، این هفته با افت فروش ۳۷ درصدی روبه‎رو شده و به جایگاه چهارم سقوط کرده است. این فیلم در این هفته فروش داخلی ۱۴ میلیون دلاری را تجربه کرده است. فروش جهانی فیلم تاکنون ۵۱ میلیون دلار است که ۷۰ درصد آن یعنی مبلغ ۳۷ میلیون دلار آن مربوط به فروش داخلی است.

فیلم علمی-تخیلی Annihilation (نابودی) نیز نسبت به هفته گذشته دو پله سقوط کرده و در جدول باکس آفیس این هفته، در جایگاه ششم جای گرفته است. فیلم نابودی در این هفته به فروش داخلی ۷ میلیون دلاری دست یافته است. فروش خارجی فیلم آغاز نشده و فروش داخلی آن نیز تاکنون از مرز ۲۲ میلیون دلار گذشته است.

در انتهای جدول، فیلم برنده جایزه اسکار بهترین فیلم، فیلم The Shape of Water (شکل آب) قرار دارد. این فیلم پس از بردن جایزه اسکار، شاهد رشد ۴۳ درصدی در فروش داخلی‎اش نسبت به هفته گذشته بوده است. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۲ میلیون دلار دست یافته است. این فیلم تاکنون فروش داخلی ۵۸ میلیون دلار و فروش خارجی ۷۰ میلیون دلار را تجربه کرده که فروش جهانی آن را از مرز ۱۲۸ میلیون دلار عبور می‎دهد.

انتظار می‎رود که هفته آینده نیز فیلم‎ کمدی Gringo (بیگانه)، فیلم اکشن هیجان انگیز The Hurricane Heist (سرقت طوفانی)، فیلم ترسناک Strangers: Prey at Night (غریبه‎ها: شکار در شب) و فیلم فانتزی A Wrinkle in Time (چین‎خوردگی در زمان) به اکران دربیایند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Black Panther۸۵۵۲۰-۲۳
۲Red Sparrow۲۲۲۲۶۹۱
۳Death Wish۱۷۱۷۳۰۱
۴Game Night۱۴۳۷۳۷۲
۵Peter Rabbit۱۲۸۶۵۰۴
۶Annihilation۷۲۲۴۰۲
۷Jumanji: Welcome to the Jungle۵۳۹۴۹۰۱۱
۸Fifty Shades Freed۴۹۷۵۵۴
۹The Greatest Showman۳۱۶۵۸۴۱۱
۱۰The Shape of Water۲۵۸-۱۴
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *