بیاتومگ – اینگونه به نظر می‎رسد که شبکه اچ‎بی‌او قرار است بودجه زیادی را به نسخه‎های فرعی سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت) اختصاص بدهد. قسمت آزمایشی سریال بازی تاج و تخت بسیار فاجعه‌آمیز بود که می‎توانست حتی قبل از پخش سریال، منجر به کنسل شدن آن بشود. پس از تغییراتی اساسی، پخش سریال بازی تاج و تخت از سال ۲۰۱۱ آغاز شد.

از آن زمان، دنیای وستروس حتی از شهرت کتاب‎های جورج آرآر مارتین نیز سبقت گرفت و به یکی از بزرگترین سریال‌های دنیای سریال تبدیل شد. با این حال، از آنجا که تنها شش قسمت تا پایان این سریال ساخته دیوید بنیوف و دی بی وایس باقی مانده، شبکه اچ‌بی‌او دستور توسعه پنج سریال نسخه فرعی احتمالی از این سریال محبوب را داده تا بتواند از این طریق، میراث سریال بازی تاج و تخت را حفظ کند.

از اوایل سال ۲۰۱۷، گزارش‌هایی در مورد ساخت سریال‎های نسخه‎ فرعی یا پیش‌درآمد از بازی تاج و تخت شکل گرفت و در حالی که طرفداران هنوز از داستان این سریال‎ها آگاه نیستند و نمی‌دانند که چه کسانی قرار است در آن نقش‌آفرینی کنند، مدیران اجرایی شبکه اچ‌بی‌او گفته‌اند که اثری بزرگ در راه است.

سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)
سریال Game of Thrones (بازی تاج و تخت)

معاون مدیر محتوای ژانر درام شبکه اچ‎بی‎او، فرانسیسکا اورسی اظهار داشته که طرفداران باید برای بعد سریال بازی تاج و تخت، انتظار چیزی حماسی را داشته باشند. او گفت:

“اینگونه احساس می‎شود که شرارت‎های شرکتی برای ادامه ندادن میراث بازی تاج و تخت، دلیلی شده که سه، چهار یا پنج سریال نسخه فرعی از آن در حال توسعه باشند.”

با وجود اینکه فصل هشت و پایانی سریال بازی تاج و تخت قرار است دارای تنها شش قسمت باشد، اما بودجه هر کدام از این قسمت‎ها حدود ۱۵ میلیون دلار می‎باشد. اورسی در ادامه اذعان کرد:

“اگر قرار است ساخت یک نسخه فرعی از سریال بازی تاج و تخت را شروع کنیم، اینکه از کجا آغاز کنیم، خود یک مسئله بغرنج و پیچیده است. مسلما ما در ابتدا به این سریال نسخه فرعی، بودجه‎ای معادل بودجه فصل ۸ سریال اصلی اختصاص نخواهیم داد و احتمالا بودجه معادل فصل ۳ سریال اصلی را برای آن در نظر خواهیم گرفت.”

با اینکه اورسی در مورد بودجه مدنظر شبکه برای سریال‌های نسخه‌ فرعی دقیق اظهار نظر نکرده اما تایید کرده که بودجه‎ای ۵۰ میلیون دلاری برای هر فصل، حداقل بودجه‎ای است که شبکه اچ‎بی‌او مدنظر دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *