فیلم The Holiday (تعطیلات)

بیاتومگ – کامرون دیاز برای چندین سال است که در فیلمی حضور نداشته است و همکار وی، بازیگر سلما بلیر اظهار داشته دلیل آن، بازنشستگی کامل وی از بازیگری است. اولین حضور کامرون دیاز در دنیای سینما، بازی در فیلم The Mask (ماسک) در سال ۱۹۹۴ در کنار جیم کری بود و چندان طولی نکشید که او توجه‎ها را از سوی عموم مردم و همچنین هالیوود به خود جلب کرد.

در حالی که نقش دیاز در فیلم ماسک، نقش یک خواننده کلاب و معشوقه کاراکتر اصلی فیلم بوده و به وضوح تمرکز زیادی بر روی ظاهر وی داشته، اما توانایی دیاز برای کمدی به سرعت نمایان شد و او به خوبی نیروی کمدی را برای جیم کری فراهم می‏‎آورد. در طی ۲۰ سال بازیگری، او به یکی از بازیگران درجه یک هالیوود تبدیل شد و در فیلم‎های پرفروش و موفقی همچون فیلم There’s Something About Mary (چیزی در مورد مری وجود دارد)، Charlie’s Angels (فرشتگان چارلی)، Gangs of New York (دارودسته‎های نیویورکی) و Bad Teacher (معلم بد) نقش‎آفرینی کرد. او همچنین در چهار فیلم مجموعه فیلم‎های بسیار موفق Shrek (شرک) محصول کمپانی دریم‌ورک، صداپیشگی نقش شاهزاده فیونا را برعهده داشته است.

فیلم The Sweetest Thing (فکر شیرین)
فیلم The Sweetest Thing (فکر شیرین)

با وجود موفقیت‎های بسیار، وی پس از بازی در فیلم Annie (انی) محصول سال ۲۰۱۴ در کنار جیمی فاکس، بازسازی فیلمی کلاسیک و موزیکال به همین نام، در فیلم دیگری حضور نداشته است. منتقدان نسبت به این فیلم چندان مهربانانه رفتار نکردند اما این فیلم توانست با بودجه ۶۵ میلیون دلاری، به فروش جهانی ۱۳۳ میلیون دلاری دست پیدا کند.

دیگر پروژه‎های دیاز در سال ۲۰۱۴، فیلم S*x Tape (نوار س*س) و فیلم The Other Woman (زن دیگر) می‎باشند که هر کدام با بودجه حدود ۴۰ میلیون دلار توانستند به فروش جهانی بیش از ۱۰۰ میلیون دلار دست یابند. مطمئنا کامرون دیاز همچنان طرفدارانی دارد اما بر طبق مصاحبه‎ای که با هم بازی وی در فیلم The Sweetest Thing (فکر شیرین)، سلما بلیر صورت گرفته، دیاز رسما از بازیگری کناره‎گیری کرده و قصدی برای بازگشت نیز ندارد. سلما بلیر گفت:

“من یک روز با کامرون ناهار خوردم. ما خاطرات فیلم فکر شیرین را زنده کردیم. من خیلی دوست دارم تا در دنباله‎ای برای آن فیلم بازی کنم اما کامرون از بازیگری کناره‎گیری کرده است. او زندگی بسیار خوبی دارد و نمی‎دانم که چه چیزی باعث بازگشت او خواهد شد. او الان خوشحال است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *