بیاتومگ – تریلر جدید فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) وسعت واقعی مخاطره تانوس را نشان داد اما علاوه بر این، ممکن است کلید شکست او را نیز نمایان کرده باشد و آن کلید نیز گامورا است. این ممکن است تغییری بزرگ نسبت به کتاب‎های کمیک باشد چراکه در کمیک، این خواهر گامورا، نبیولا است که در نهایت این تایتان دیوانه را زمین می‎زند. پس چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

احتمالا هیجان‎انگیزترین عنصری که در تریلر تازه منتشر شده برای این فیلم وجود داشت، تمرکز بر روی نگهبانان کهکشان بود که در حال تعامل با انتقام جویان بودند. در مرکز آن نیز گامورا قرار داشت که به طور مختصر، ریشه و مبدا تانوس را برای تونی استارک توضیح می‎دهد. او به تونی استارک می‎گوید:

“تمام مدتی که من او را می‌شناختم، او تنها یک هدف داشته است و آن هدف، از بین بردن نیمی از عالم است.”

این گفته ترسناک و دلهره‎آوری است که مقدمه‎ای برای تریلری قدرتمند و نمایشی می‌باشد. اما به طرز جالبی، این صحنه ممکن است اهمیت گامورا برای داستان فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت را فاش کرده باشد. طرفداران انتظار داشتند که خواهر او نقشی کلیدی در فیلم داشته باشد اما در عوض، این گامورا است که کلید شکست تانوس است.

فیلم به داستان پیش‌زمینه گامورا می‌پردازد

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

داستان پیش‎زمینه گامورا در فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان بخش ۲) آشکار شده بود. در آن فیلم، طرفداران متوجه شدند که تانوس عادت دارد هر جهانی را که فتح می‎کند، قدرتمندترین جنگجویان را برای خودش جمع‎آوری کند. آخرین بازماندگان به فرزندان او تبدیل می‎شوند و در وضعیتی وحشیانه و رقابتی پرورش می‎یابند. این برای گامورا و نبیولا به معنای آن است که باید با یکدیگر رقابت می‎کردند.

عضوی از بدن بازنده هر رقابت برداشته می‌شود و به جای آن، اندام مصنوعی قرار می‎گیرد. همانطور که می‌دانید، نبیولا مرتبا بازنده بوده است. این دو خواهر رابطه تندخویانه‌ای شکل می‌دهند که همراه با حس پیچیده و عجیبی از درد و نیاز می‎باشد. تریلر جدید فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت نشان داد که برادران روسو قرار است در این فیلم به داستان پیش‎زمینه گامورا نیز بپردازند. در یک صحنه نشان داده می‎شود که تانوس به جهان گامورا یورش برده و او را به عنوان دختر خود اتخاذ کرده است. مشاهده می‌شود که انگشت سبز رنگ یک بچه حول انگشت تانوس گره می‌خورد.

از آنجا که فیلم انتقام جویان ۳ دارای داستان و روایت‎های مختلفی است و شامل کاراکترهای بیشماری می‎باشد، پس پرداختن به چنین فلش‎بکی در درون فیلم باید برای داستان بسیار مهم و کلیدی باشد. آیا این نشانه‎ای از آن است که گامورا یک بازیکن کلیدی در روایت اصلی فیلم است؟

دانش گامورا از تانوس می‎تواند کمک کند

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

در کتاب‎های کمیک، بازیکن کلیدی علیه نیگان در واقع نبیولا می‎باشد. او موفق می‎شود تا دستکش بی نهایت را از تانوس برباید، تنها برای اینکه ثابت کند به دلیل عدم کنترل بر خودش، حتی از پدرش نیز فرد خطرناک‎تری است. به نظر می‎رسید که فیلم نگهبانان کهکشان بخش ۲، نبیولا را به قوس داستانی بزرگی برای فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت تبدیل کرده بود، چراکه او خود را وقف نابودی تانوس کرد. با این وجود، او در بازاریابی فیلم حضور چندان پررنگی نداشته است. کارن گیلان، بازیگر نقش نبیولا، اظهار داشته که غیبت کاراکترش قابل درک است و وعده داد که این کاراکتر با مشکلات پدری مواجه خواهد شد.

این احتمال وجود دارد که بزرگترین مشارکت گامورا در شکست تانوس، دانش او باشد. او بهتر از هر شخص دیگری اهداف و انگیزه‎های تانوس را درک می‎کند. خب، مسلما او تحت مراقبت و حفاظت تانوس بزرگ شده است. تریلر جدید در همان ابتدا به این موضوع تاکید می‎کند و سخنان دلهره‎آور گامورا نیز مقیاس قابل درکی از موضوع را ارائه می‎دهد.

اما واقعا قابل درک است که کاراکتر گامورا با بازی زوئی سالدانا اهمیت بیشتری داشته باشد. در حالی که این دو خواهر به طور کامل شرارت تانوس را درک می‎کنند، این گامورا است که فرد تیم‎گراتری می‎باشد. بر خلاف او، نبیولا بیشتر بر محوریت خشم و عدم کنترل بر خودش کار می‎کند. گامورا چهار سال با نگهبانان کهکشان بوده و به یک قهرمان تبدیل شده و به طور کلی، برای بیننده‎ها بیشتر شناخته شده است.

اما البته این تنها یک تریلر است و احتمال این وجود دارد که همه چیز یک گمراهی باشد. اینکه نبیولا غایب است، شاید برای پنهان کردن نقشی کلیدی باشد. تنها چیزی که در حال حاضر می‎توان در مورد فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت به طور قطع گفت، این است که تانوس، دختران خود را دست کم گرفته است.

یک دیدگاه

  1. متین

    ۱۰ مرداد, ۱۳۹۷ در ۰۹:۱۸

    انتقام‌جویان: جنگ ابدیت در تاریخ ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ در ایالات متحده اکران شد. فیلم نقدهای مثبتی از سوی منتقدین دریافت کرد و در زمینه‌های اجرای تیم بازیگری، جلوه‌های ویژه، توازن احساسی موجود در فیلم و صحنه‌های اکشن ستایش شد. البته بعضی از منتقدین نسبت به فیلم نظر منفی داشتند و به خصوص زمان بسیار طولانی آن را جزو نقاط ضعف فیلم دانستند.انتقام‌جویان: جنگ ابدیت از نظر فروش یکی از موفق‌ترین آثار مارول محسوب می‌شود. فیلم در کمتر از دو هفته موفق به فروش یک میلیارد دلار شد. جنگ ابدیت هم‌اکنون پرفروش‌ترین فیلم سال ۲۰۱۸، پرفروش‌ترین فیلم ابرقهرمانی تاریخ، هشتمین فیلم پرفروش در داخل کشور آمریکا و چهارمین فیلم پرفروش تمام تاریخ سینما است. فیلم در هفته اول اکران خود ۶۴۱ میلیون دلار فروخت و رکورد پرفروش‌ترین فیلم در هفته اول را نیز بنام خود ثبت کرد.

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *