بیاتومگ – ثور و تانوس، دو کاراکتری هستند که در مقایسه با دیگر کاراکترها، بیشترین زمان را در فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) حضور خواهند داشت. این فیلم توسط جو و آنتونی روسو (Captain America: Civil War) کارگردانی شده و فیلمنامه آن را نیز کریستوفر مارکوس و استیون مک‎فیلای قلم زده‎اند. فیلم جنگ بی نهایت، سومین فیلم انتقام جویان می‎باشد که پس از فیلم رکوردشکن Black Panther (پلنگ سیاه) به کارگردانی رایان کوگلر به اکران درخواهد آمد. این فیلم با جمع کردن ۱۰ سال داستان‎سرایی دنیای سینمایی مارول، آن را به سطح بالاتری خواهد برد. این فیلم پیش‎رو، آغاز پایان اولین حماسه دنیای سینمایی مارول را رقم خواهد زد، دنیای مشترکی که آغاز آن با فیلم Iron Man (مرد آهنی) به کارگردانی جان فاورو در سال ۲۰۰۸ بوده و این پایان چیزی است که پیامدهای ماندگاری بر روی پیشرفت قوس داستانی این دنیای مشترک خواهد داشت.

در این فیلم، قدرتمندترین قهرمانان زمین با نگهبانان کهکشان متحد می‎شوند تا در آخرین ایستادگی عالم، در مقابل تایتان دیوانه تانوس و بلک اوردر قرار بگیرند که در تلاش برای جمع‎آوری تمام شش سنگ بی نهایت می‎باشند. تانوس با جمع‌آوری تمام این سنگ‎ها، قادر خواهد بود تا تنها با یک بشکن، نیمی از عالم را از بین ببرد. اما به جز تانوس و جستجوی خستگی‎ناپذیرش برای سنگ‎های بی نهایت، اتفاقات بسیار دیگری در جریان خواهد بود. چراکه جدا از خواننده‎های کتاب‎های کمیک، افراد زیادی در مورد تانوس چیزهای زیادی نمی‎دانند.

در مصاحبه‎ای تازه، جو روسو به طور مختصر توضیح داده که چطور عوامل فیلم، مقدار زمان مشخصی که هر کاراکتر باید در فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت حضور داشته باشد را مشخص کرده‎اند. همانطور که مشخص می‎شود، برخی از کاراکترها، تانوس و ثور، زمان بیشتری نسبت به بقیه در فیلم در اختیار دارند اما این موضوع نباید سبب نگرانی طرفداران شود چراکه کاراکترهای دیگر فرصت خواهند داشت تا زمان بیشتری در فیلم Avengers 4 (انتقام جویان) برای خود داشته باشند.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

جو روسو اظهار داشت:

“گرچه تانوس شخصیتی نیست که دارای داستان عظیم پیشینی در دنیای سینمایی مارول باشد اما من همیشه سخنم را با گفتن تانوس آغاز می‎کنم. او یک تهدید بوده ولی به هیچ وجه تا به این حد توسعه نیافته بود. تانوس مقدار قابل توجهی از زمان فیلم را به خود اختصاص داده، به گونه‏‎ای که من می‎توانم بگویم این، فیلم اوست. زمانی که ما این فیلم‎ها را می‎ساختیم، وظیفه ما و همچنین آنچه که احساس می‎کردیم برای ما مهم است، سوپرایز کردن بیننده‎ها بود. ما می‎خواستیم داستانی را بازگو کنیم که آنها انتظارش را نداشته باشند و داستان از دیدگاه یک شرور بازگو می‎شود، که واقعا فکر می‎کنم سوپرایز کردن بیننده‎ها برای یک فیلم تجاری، کاری مخاطره‎آمیز و منحصر‎به‎فرد است. فکر می‎کنم این بازاری است که بیننده‎ها در آن واقعا از نوآوری و ابتکار لذت می‎برند و ما می‎خواستیم تا کاری نوآورانه و بدیع انجام بدهیم. از این رو، فکر می‏‎کنم تانوس زمان زیادی در این فیلم در اختیار دارد و احساس می‎کنم که ثور نیز قوس داستانی بسیار جالبی در این فیلم خواهد داشت. او در فیلم‎های قبلی انتقام جویان، در راس قرار نداشته اما مطمئنا در این فیلم، نقش مهمی ایفا خواهد کرد. پس می‎گویم تانوس و ثور بیشترین زمان را نسبت به بقیه دارند.”

جدیدترین تریلر فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت، حاکی از آن بود که این فیلم، فیلم تانوس می‎باشد. او در چهار مکان مختلف، شهر نیویورک (؟)، واکاندا، تایتان (یکی از ماه‎های زحل) و سفینه گرندمستر (از فیلم Thor: Ragnarok)، در حال مبارزه با تمام ابرقهرمان فیلم نشان داده شده است. همچنین، ممکن است چیزهای بیشتری باشد که هنوز آشکار نشده که چندان جای شگفتی ندارد. این فیلم علاوه بر اینکه تانوس را در حال جمع‎آوری شش سنگ بی نهایت نشان می‎دهد، نیم نگاهی نیز به گذشته او و همچنین گامورا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *