بیاتومگ – تنها یک ماه تا ورود تانوس به زمین در فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) مانده و حال، طرفداران می‌دانند که سفینه دایر‎ه‌شکل این تایتان دیوانه را چه بنامند. اینکه سفینه تانوس نام خاصی نداشته باشد، موضوع چندان بزرگ و مهمی نیست اما از آنجا که سفینه نگهبانان کهکشان به نان میلانو نامگذاری شده، پس می‎توان گفت دنیای سینمایی مارول معمولا در پوشش جزییات بسیار کوچک و ریز بسیار سختگیر است.

به عنوان راه مناسبی برای ظاهر شدن از فضا، تریلرها و تبلیغات مختلف، یک وسلیه مدور غول‎پیکری را نشان داده‎اند که در بالای شهر نیویورک ظاهر می‌شود و نقشی در روایت مرد عنکبوتی با بازی تام هولند در فیلم دارد. مخاطبان پیتر پارکر را دیده‌اند که با لباس آیرون اسپایدر خود بر روی این حلقه غول‎پیکر ایستاده است، اما آنها قرار است این سفینه را به چه نامی صدا بزنند؟

خوب، بر طبق گزارش‎ها، بیننده‎ها باید این سفینه عظیم و مدور تانوس را کیوشیپ (Q-Ship) بنامند. متاسفانه، این گزار‎ش‌ها از نحو مشخص شدن این نام چیزی را آشکار نکرده اما حداقل، حالا نامی برای وسیله نقلیه تانوس وجود دارد. این کشتی ممکن است در ابتدا شبیه به صفر یا حرف “O” در زبان انگلیسی باشد اما اگر درب سفینه باز شود، به سادگی می‎توان متوجه حرف “Q” و نحوه نامگذاری این سفینه شد.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

گرچه این نام، نامی نیست که بتواند به طرز مشخص و دقیقی سفینه ورود عظیم تانوس را به نمایش بگذارد، اما حداقل، مرتبط با شکل ظاهری آن می‎باشد. علاوه بر این، به طرز جالب‌توجهی، کیوشیپ، خود تاریخچه‎ای در دنیای نظامی دارد. کیوشیپ‎ها توسط بریتانیایی‎ها و آلمان‎ها در جنگ جهانی اول استفاده می‌شدند و کشتی‌های انحرافی به شدت مسلحی بودند که برای فریب دادن زیردریایی‎ها به کار گرفته می‎شدند.

در حال حاضر تایید شده که صحنه‎های کیوشیپ با حضور کاراکترهای مرد آهنی با بازی رابرت داونی جونیور، مرد آهنی با بازی تام هولند و دکتر استرنج با بازی بندیکت کمبربچ می‎باشد اما در جدیدترین تریلری که برای فیلم منتشر شده، از ملاقات مرد عنکبوتی و دکتر استرنج در اتاقی سایه‎افکن پرده‎برداری شد که احتمالا اشاره به این دارد که این سه قهرمان موفق به ورود به سفینه شده‎اند.

با کنار هم قرار دادن قطعات مختلف تریلر، می‎توان حدس زد که در نهایت، این سه نفر در نقطه‎ای با نگهبانان کهکشان ملاقات خواهند کرد و به نظر می‎رسد که آنها با تلاش‎های ترکیبی یکدیگر موفق می‎شوند تا کیوشیپ را از پا در بیاورند، با این وجود، استار لرد با بازی کریس پرت اظهار می‎کند که نقشه مرد آهنی عملی نیست. در هر صورت، حال همه می‎دانند که این سفینه را چه بنامند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *