بیاتومگ – به لطف جدیدترین نگاهی که از فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت) ارائه شده، حال ما می‎دانیم که لحظه بزرگ دیگری از کتاب‎های کمیک در درون فیلم قرار دارد که خبری بد برای دکتر استرنج می‎باشد. زمانی که کمپانی مارول قصد اقتباس از داستان‎های کتاب‎های کمیک دارد، معمولا از آنها به عنوان الهامی گسترده استفاده می‎کند. به طور طبیعی، دنیای سینمایی مارول نسبت به کتاب‎های کمیک مارول، دنیای متفاوتی است، پس طرفداران می‎توانند به جای کپی دقیق مطالب، شاهد پیام‎های پنهانی و لحظات خاص از کمیک در فیلم باشند.

اینکه چه تعداد لحظه خاص و ویژه از مجموعه کمیک‎های Infinity Gauntlet (دستکش بی‎نهایت) و Infinity War (جنگ بی‎نهایت) در درون فیلم انتقام جویان ۳ وجود خواهد داشت، همچنان نامشخص است اما به نظر می‎رسد که لحظه‎ای از کتاب‎های کمیک، تاثیر بزرگی بر فیلم دارد. برخلاف کتاب که فیلم نامش را از آن گرفته، فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت اقتباس زیادی از کتاب‎های کمیک Infinity (بی‎نهایت) نوشته جاناتان هیکمن گرفته است.

بلک اوردر و تهاجمشان به زمین به همراه تانوس، نیروی محرکه خود را از آن قوس داستانی بدست آورده‎اند و احاطه شدن واکاندا توسط کال آبسیدیان (قوی‎ترین فرزند تانوس) و پیشرویان (Outriders) نیز نقطه‎ای کلیدی در داستان می‎باشد. حال، می‎دانیم که لحظه خطرناک و وحشیانه دیگری از کتاب‎های کمیک در فیلم وجود خواهد داشت.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)
فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی نهایت)

به لطف تریلری تازه‎ای که برای فیلم انتقام جویان: جنگ بی نهایت منتشر شده، اکنون ما اطلاعات بیشتری در مورد فیلم در دست داریم و مفهوم بهتری از تیم‎های مختلف دخیل در این فیلم بدست آورده‎ایم. علاوه بر این، نگاه بهتری نیز به چهار نفر از اعضای بلک اوردر وجود دارد. در لحظه‎ای خاص نیز مشاهده می‎شود که ابونی ماو در حال شکنجه دکتر استرنج می‎باشد. در کتاب‎های کمیک، کاراکتر ابونی ماو به جای اینکه دست خود را آلوده کند، از قدرت‎های روانی خود بیشتر برای فریب دادن دیگران استفاده می‎کند و احتمالا در این صحنه خاص نیز، او در حال فریب دکتر استرنج می‎باشد. و از آنجا که صحنه‎ای مشابه این در کتاب‎های کمیک بی نهایت نیز وجود داشته، پس می‎توان گفت که دکتر استرنج و انتقام جویان با مشکل بزرگی مواجه شدند.

در کتاب‎های کمیک، زمانی که تانوس به زمین می‎آید، هدفش پیدا کردن سنگ‎های بی نهایت و همچنین فرزند گمشده‎اش است. بخش دوم هدف تانوس احتمالا در فیلم نخواهد بود اما مطمئنا مورد اول وجود دارد. و از آنجا که دکتر استرنج سنگ زمان را در دست دارد، همین موضوع، او را به یک هدف تبدیل می‎کند. در کمیک، دکتر استرنج عضوی از گروه ایلومیناتی (Illuminati) یا روشن‌فکران است و در واقع می‎داند که سنگ‎های بی نهایت در کجا قرار دارند. با توجه به اینکه جادوگر اعظم حریف قدرتمندی می‎باشد، از همین رو، تانوس مستقیما ایونی ماو را به سوی دکتر استرنج می‎فرستد تا با استفاده از مهارت‎های خود با او سر و کله بزند و او را از نبرد دور نگه دارد. در پایان، دکتر استرنج نه تنها به تانوس کمک می‎کند تا مکان سنگ‎های بی نهایت را بیابد بلکه به لطف فریب‎های ابونی، علیه انتقام جویان موضع می‎گیرد.

جزییات دقیق هنوز نامشخص است اما شکنجه‎ای مشابه کمیک در تریلر نشان داده شده است. مشخص نیست که آیا این تنها یک اشاره کوچک است یا کل روایت در فیلم جای گرفته، با این وجود، ایده پشت کردن دکتر استرنج به انتقام جویان می‎توان جرخش جالبی باشد. این می‎تواند یک رابطه سنگین بین او و دیگر ابرقهرمانان زمین شکل دهد، ابرقهرمانانی که اکثرشان هنوز او را نمی‎شناسند. احتمال می‎رود علاوه بر اینها، شاهد ارجاع‎های بسیاری در فیلم به کتاب‎های کمیک باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *