مدیر آکادمی اسکار

بیاتومگ – جان بیلی، مدیر آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، تحت بازرسی برای سوءرفتار جنسی قرار گرفته است. در ماه آگوست سال گذشته میلادی، جان بیلی ۷۵ ساله به عنوان رییس آکادمی جایگزین چریل بون-آیزاک شد. بون آیزاک در راستای متنوع ساختن اعضای آکادمی، در سال ۲۰۱۵ منتخب شد. این تنوع‎سازی، برنامه‏‎ای پنج ساله است که اخیرا با انتخاب جان بیلی سفیدپوست به عنوان رییس آکادمی همراه با انتقاداتی بوده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی در طی ماه‎های اخیر، جنبشی مطابق با جنبش MeToo# که در سراسر هالیوود و همچنین دیگر صنعت‎ها گسترش یافته، آغاز کرده بود. اخراج تهیه‎کننده هاروی واینستون تغییرات گسترده و عمده‎ای نه تنها در آکادمی بلکه در سراسر هالیوود آغاز کرد. حال نیز اتهامات آزار و اذیت جنسی به سوی رییس آکادمی نشانه رفته‎اند.

آکادمی اسکار
آکادمی اسکار

در هفته گذشته بود که آکادمی برای اولین بار سه شکایت در مورد رییس خود دریافت کرد و بلافاصله نیز یک تحقیق را شروع کرد. این اتهامات در راستای قانون رفتاری جدید آکادمی شکل گرفت که در اواخر سال ۲۰۱۷ ایجاد شده بود. این قانون از هر گونه توهین، آزار یا تبعیض بر مبنای جنسیت، گرایش جنسی، نژاد، قومیت، ناتوانی، سن، مذهب یا ملیت علیه اعضای آکادمی محافظت می‎کند. آکادمی نیز در بیانیه‎ای اظهار داشته که در حال بررسی این اتهامات می‎باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *