بیاتومگ – با باکس آفیس ۹ فروردین همراه با ما باشید. سرانجام پس از سپری کردن پنج هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس، فیلم Black Panther (پلنگ سیاه)، جایگاه خود را به فیلم تازه‎اکران‌شده Pacific Rim Uprising (حاشیه اقیانوس آرام: طغیان) واگذار کرد. فیلم حاشیه اقیانوس آرام: طغیان در اولین هفته از اکرانش توانست با کسب فروش داخلی ۳۶ میلیون دلاری، جایگاه نخست جدول باکس آفیس را از آن خود کند.

این فیلم که دومین فیلم از مجموعه فیلم‎های حاشیه اقیانوس آرام می‎باشد، با بودجه عظیم ۱۵۰ میلیون دلاری ساخته شده و در فروش خارجی نیز به رقم ۱۲۰ میلیون دلاری دست یافته است. با این احتساب، این فیلم در اولین هفته اکرانش به فروش جهانی ۱۵۶ میلیون دلار دست پیدا کرده که شروع قابل‎قبولی است.

در جایگاه دوم این هفته جدول باکس آفیس، فیلم پلنگ سیاه با فروش داخلی ۲۵ میلیون دلاری قرار دارد. این فیلم که برای پنج هفته متوالی در صدر جدول باکس آفیس قرار داشت، تاکنون فروش جهانی ۱.۲۴۳ میلیارد دلار را تجربه کرده که ۶۳۹ میلیون دلار آن مربوط به فروش در داخل آمریکا می‎باشد و باقی آن یعنی ۶۰۴ میلیون دلار مربوط به فروش خارج از آمریکا است.

فیلم خانوادگی I Can Only Imagine (من فقط می‎توانم متصور شوم)، همانند هفته گذشته، در دومین هفته از اکرانش نیز در جایگاه سوم جدول باکس آفیس ایستاده است. این فیلم که با بودجه ناچیز ۷ میلیون دلاری ساخته شده، با کسب فروش داخلی ۲۰ میلیون دلاری در این هفته، توانست فروش کلی داخلی‎اش را از مرز ۴۴ میلیون دلار عبور دهد. ظاهرا این فیلم در خارج از آمریکا اکران نمی‎شود و فروش آن تنها وابسته به داخل آمریکا می‎باشد.

انیمیشن Sherlock Gnomes (شرلوک گنومز) در اولین هفته از اکرانش با کسب فروش داخلی ۱۵ میلیون دلاری در جایگاه چهارم جدول قرار گرفت. این انیمیشن با کسب ۴ میلیون دلار در فروش خارجی، فروش جهانی خود را به مرز ۱۹ میلیون دلار رسانده است. این انیمیشن با بودجه ۵۹ میلیون دلاری ساخته شده که رقم بزرگی می‎باشد و باید دید آیا این انیمیشن خواهد توانست به انیمیشنی سودآور تبدیل شود یا خیر؟

فیلم اکشن ماجراجویی Tomb Raider (مهاجم مقبره) با کسب فروش داخلی ۱۴ میلیون دلاری در این هفته، شاهد سه پله سقوط در جدول باکس آفیس بوده است. فیلم مهاجم مقبره که دومین هفته اکرانش را سپری کرد، تاکنون به فروش داخلی ۴۵ میلیون دلاری و فروش خارجی ۱۶۵ میلیون دلاری دست یافته که فروش جهانی ۲۱۰ میلیون دلاری را حاصل می‎کند. گرچه این فیلم اقتباسی از روی بازی‎های ویدیویی، نظرات مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده ولی تاکنون عملکرد چندان طوفانی‎ای در گیشه نداشته است.

فیلم تازه‎اکران‎شده دیگر این هفته نیز فیلم Paul, Apostle of Christ (پاول، فرستاده مسیح) می‎باشد که با فروش داخلی ۸ میلیون دلاری‎اش، جایگاه نهم جدول باکس آفیس را از آن خود کرده است. هنوز فروش خارجی فیلم آغاز نشده است. فیلم Ready Player One (بازیکن شماره یک آماده)، هفته گذشته تنها یک روز فرصت اکران داشته و در همین مدت، موفق به کسب فروش داخلی ۱۲ میلیون دلاری و جایگاه هفتم در جدول باکس آفیس شده است. این فیلم در فروش خارجی نیز مبلغ ۲۰ میلیون دلار را کسب کرده که جمعا فروش جهانی ۳۲ میلیون دلاری را در اولین روز از اکران را به ارمغان می‎آورد.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود فیلم درام God’s Not Dead: A Light in Darkness (خدا نمرده: نوری در تاریکی) و فیلم هیجان‎انگیز Tyler Perry’s Acrimony (رنجش تیلر پری) به اکران دربیاید.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Pacific Rim Uprising۳۶۳۶۱۵۰۱
۲Black Panther۲۵۶۳۹-۶
۳I Can Only Imagine۲۰۴۴۷۲
۴Sherlock Gnomes۱۵۱۵۵۹۱
۵Tomb Raider۱۴۴۵۹۴۲
۶A Wrinkle in Time۱۲۷۸-۳
۷Ready Player One۱۲۱۲-یک روز
۸Love, Simon۱۱۲۷۱۷۲
۹Paul, Apostle of Christ۸۸۵۱
۱۰Game Night۵۶۲۳۷۵
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *