بیاتومگ – بین آن همه وهم و خیال، واقعیت‎های رویایی و تغییر چهره شخصیت منفی، این امکان وجود دارد که شما در یادآوری دقیق اتفاقات فصل ۱ سریال Legion (لژیون) و همچنین، نحوه پایان یافتن آن، دچار مشکل شده باشید. سریال لژیون به طور مستقل به دنیای مردان ایکس مرتبط است و با بازی دن استیونز در نقش جهش‎یافته بسیار قدرتمندی مبتلا به بیماری ذهنی و روحی به نام دیوید هالر می‎باشد. در فصل اول سریال، دیوید از بیمارستان کلاک‎ورکز گریخت و به مکانی به نام سامرلند رفت. این مکان، پناهگاهی مخفی در درون جنگل برای جهش‎یافته‎ها است و توسط زنی به نام ملانی بیرد با بازی جین اسمارت اداره می‎شود.

دیوید در نهایت عاشق جهش‎یافته دیگری به نام سید برت با بازی ریچل کلر می‎شود. سید قادر است از طریق تماس بدنی، به طور موقت، بدن خودش را با دیگران عوض کند. همانطور که دیوید در تلاش است تا با شرایط قدرت‎هایش کنار بیاید، از دیدن رویاهای دوست مرده‎اش لنی با بازی اوبری پلازا به ستوه آمده است. یکی از ساکنین سامرلند به نام پتونومی والاس با بازی جرمی هریس که جهش‎یافته‎ای با توانایی همراهی دیگران در درون خاطراتشان می‎باشد، کار با حافظه (نوعی روان درمانی) را با دیوید آغاز می‎کند اما به سرعت متوجه می‎شود چیزی تیره و وحشتناک در زیر سطح ذهن دیوید قرار گرفته است و آن نیز، جهش‎یافته‎ای به نام شادو کینگ یا شاه سایه می‎باشد. حال، از آنجا که چیزی تا شروع فصل دوم سریال لژیون باقی نمانده، در متن زیر به برخی از موضوعاتی خواهیم پرداخت که از فصل قبلی بی‎پاسخ مانده‎اند.

الیور توسط شادو کینگ کنترل می‎شود

فصل 1 سریال Legion (لژیون)
فصل ۱ سریال Legion (لژیون)

فصل اول سریال لژیون عمدتا به شناسایی نیروی تاریک درون دیوید و تلاش برای خلاص شدن از آن اختصاص یافته بود. در نهایت مشخص شد که این نیروی تاریک، جهش‎یافته‎ به شدت قدرتمندی از لحاظ ذهنی و روانی به نام آمال فاروق می‎باشد که با نام شادو کینگ نیز شناخته می‎شود که در نبردی توسط پدر دیوید شکست خورده بود. روح فاروق از آن نبرد جان سالم به در می‎برد و دیوید را در کودکی به خودش آلوده می‎کند و در طی دوران کودکی‎ دیوید، او را با وهم و خیالاتی آزار می‎داده و در نهایت، او را به سوی خودکشی سوق داده است. روانپزشکان دیوید که دقیقا نمی‎دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است، تشخیص می‎دهند که او مبتلا به بیماری اسکیزوفرنی می‎باشد.

در قسمت پایانی فصل اول سریال، کری لودرمیلک با بازی بیل آروین تلاش می‎کند تا با زور، فاروق را از ذهن دیوید بیرون بیاورد اما این جهش‎یافته قدرتمند از خودش دفاع می‎کند و شروع به آسیب زدن و کشتن دیوید می‎کند. به یاد داشته باشید که فاروق به سید گفته بود که او تنها با تصمیم خودش می‎تواند ذهن دیوید را ترک کند، بنابراین، سید به درون اتاق می‎رود و با بوسیدن دیوید، فاروق را به بدن خود منتقل می‎کند. سپس، شادو کینگ خود را به درون بدن کری لودرمیلک با بازی امبر میدتاندر (این دو کری در واقع در یک بدن زندگی می‎کنند) منتقل می‎کند و با از پا درآوردن پتونومی، ملانی و مامور دیویژن ۳ به نام کلارک با بازی همیش لینکلیتر، راه خروجی را پیدا می‎کند. با این حال، در همان لحظه، دیوید از راه می‎رسد و وارد نبرد روانی مختصری می‎شوند که سبب خارج شدن فاروق از بدن کری و وارد شدن آن به درون بدن شوهر ملانی به نام الیور با بازی جمانی کلامنت می‎شود.

در حالی که دیوید بیهوش است، فاروق و الیور موفق می‎شوند تا از سامرلند بیرون بروند و بگریزند. الیور از فاروق می‎پرسد: “اول کجا باید بریم؟” و فاروق در پاسخ می‎گوید: “مکانی گرم.” در صحنه میان تیتراژ پایانی قسمت پایانی فصل اول، دیوید با استفاده از توانایی‌های ذهنی‎اش تایید می‎کند که آنها در حال رفتن به سمت جنوب می‎باشند اما قبل از اینکه بتواند جزییات بیشتری بدهد، اتفاقی عجیب رخ می‎دهد.

دیوید در درون گوی مرموزی گرفتار می‎شود

فصل 1 سریال Legion (لژیون)
فصل ۱ سریال Legion (لژیون)

همانطور که دیوید و سید در درون بالکنی در سامرلند ایستاده بودند، گوی مکانیکی شناور عجیبی به آنها نزدیک می‎شود. در حالی که دیوید فکر می‎کند که این یکی از وسائل کری می‎باشد، سید به شوخی می‎گوید: “فکر کنم از تو خوشش می‎آید.” متاسفانه حرف سید درست از آب در می‎آید و این گوی مرموز پس از اسکن کردن بدن دیوید، به طور ناگهانی او را به درون خود می‎کشاند و در آنجا به دام می‎اندازد و در حالی که دیوید در حال داد و فریاد کشیدن در درون آن می‎باشد، از آنجا دور می‎شود. این پایانی عجیب و غریب برای فصلی عجیب و غریب بود.

در حالی که ما هنوز دقیقا نمی‎دانیم این گوی چیست، این احتمال نیز وجود دارد که آن توسط دیویژن ۳ فرستاده شده باشد. در اوایل قسمت پایانی فصل اول، یکی از مقامات رسمی دیویژن ۳، پس از اینکه شاهد شکست خوردن تلاش برای خارج کردن فاروق از بدن دیوید بود، دستور می‎دهد تا اکیونوکس را بفرستند. در مصاحبه‎ای برای فصل دوم، از دن استیونز در مورد اکیونوکس سوال شد و او تاحدودی تایید کرد که اکیونوکس همان گوی مرموز می‎باشد. در قسمت اول فصل دوم، در حالی که دیوید فکر می‎کند تنها برای یک روز در درون گوی اسیر بوده، در واقع این مدت، یک سال بوده است.

شروع پخش فصل ۲ سریال لژیون از روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۱۳۹۷ (۳ آوریل ۲۰۱۸) آغاز خواهد شد. با نقدهای قسمت به قسمت این فصل همراه با ما باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *