بیاتومگ – گرچه نقش شاهزاده دلقک جرم و جنایت، نقشی بزرگ و برجسته به نظر می‎رسد اما واکین فینیکس اظهار داشته که بازی نقش جوکر در فیلم خاستگاه Joker (جوکر) برای کمپانی برادران وارنر همانند دیگر نقش‎ها در هالیوود است. گرچه دنیای سینمایی دی‎سی همچنان بتمن را بزرگترین کاراکتر خود می‎داند، کارگردان تاد فیلیپس و تهیه‎کننده مارتین اسکورسیزی قصد دارند تا بار دیگر شاهزاده دلقک جرم و جنایت را از سایه‎ها بیرون بیاورند و در فیلمی مستقل و مربوط به خاستگاهش، آن را به تصویر بکشند، فیلمی که از دنیای مشترک فیلم‎های دی‎سی جدا است.

در طی سالیان مختلف، نقش جوکر توسط بازیگران پر آوازه زیادی به تصویر کشیده شده و همانطور که نگاه طرفداران به دوره‎ای جدید است، فینیکس ممکن است بازیگر دیگری باشد که ایفای این نقش نمادین را برعهده می‎گیرد. گرچه فینیکس تاکنون در مورد این موضوع بسیار محتاطانه عمل کرده اما سرانجام در مورد بازی این نقش سخن گفته است.

واکین فینیکس - فیلم Joker (جوکر)
واکین فینیکس – فیلم Joker (جوکر)

در مصاحبه‎ای جدید، فینیکس سرانجام سکوتش در مورد نقش جوکر را شکست و در مورد بازی این دشمن نمادین بتمن سخن گفت. او بیان کرد:

“من آن را همانند فیلم‎های دیگر می‎بینم. مثلا من نمی‎گویم در فیلم‎های وسترن بازی نمی‎کنم. بدست گرفتن نقش‎ها بسته به این می‎باشد که آن نقش‎ها در چه مورد است. من واقعا به ژانر فیلم‎ها اهمیت نمی‎دهم و بیشتر به کاراکتر و فیلمساز توجه می‎کنم. با فراتر رفتن از ژانر و اینجور مسائل، به کاراکتر و فیلمساز توجه خواهید کرد. من هیچ‎گاه نمی‎گویم که فلان نوع فیلم یا نقش را بازی نمی‎کنم. مسائلی در فیلم‎ها وجود دارند که از نظر من پتانسیل خوبی دارند. اما به هر دلیلی، ممکن است سازندگان این نظر را نداشته باشند. و این بنیادی است. همه می‎خواهند تا به بررسی چیزی مشابه بپردازند و باید گفت که آن لعنتی عملی نیست. من مخالفتی ندارم. من در مورد بودجه و مسائلی این چنینی تصمیم نمی‎گیرم و تنها به کاراکتر و فیلمساز اهمیت می‎دهم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *