بیاتومگ – فصل ۲ سریال Legion (لژیون) ممکن است عجیب‎غریب‎تر از فصل اول آن باشد. در قسمت اول فصل دوم سریال لژیون، بهترین کار برجسته و موثر توسط فرمانده فوکویاما، رهبر سبد به سر دیویژن ۳ به نمایش گذاشته می‎شود. پیدا کردن سریال دیگری در این دنیای گسترده سریال‎ها با چنین کاراکتری عجیب، کاری بس دشوار است اما این فرمانده بی‎صدا، بی‎چهره و مغشوش، با سه ربات انسان‎نمای دوجنسه احاطه شده که دقیقا درخور سریال لژیون می‎باشد.

دیوید پس از یک سال دوری بازمی‎گردد و متوجه می‎شود که اکنون دوستانش برای دیویژن ۳ کار می‎کنند. دیوید از پتونومی می‎پرسد که این شخص سبد به سر کیست و پتونومی پاسخ می‎دهد که این شخص، فرمانده فوکویاما و رهبر دیویژن ۳ و رییس جدید آنها می‏‌باشد. فرمانده، لباس‎های سنتی یک کموسو را پوشیده است، راهب‎هایی ژاپنی که برای پوشاندن صور‎تشان با سبد شناخته می‎شوند. برای کموسوها، پوشیدن این کلاه بافته‎شده که صورتشان را پنهان می‎کند، به معنای نمادی از محو کردن ضمیر و نفس بود اما این به سادگی، فرمانده را مرموز و مغشوش می‎کند.

فرمانده نمی‎تواند خودش صحبت کند و به جای آن، از سه مترجم رباتی استفاده می‎کند، کسانی که دیوید آنها را به عنوان زنانی با سبیل توصیف کرد. ربات‎ها به نوبتی به جای فوکویاما صحبت می‎کنند و ظاهرا فوکویاما از طریق تله‎پاتی با آنها ارتباط برقرار می‎کند و دستور می‎دهد. مشخص نیست که آیا فرمانده برای صحبت کردن به آن ربات‎ها نیاز دارد یا خیر. کلارک برای ارجاع به فرمانده از ضمیر “آنها” استفاده کرد و این احتمال نیز وجود دارد که این چهار چهره با یکدیگر، یک فرمانده یکتا را تشکیل می‎دهند. هنگامی که دیوید در مورد خواندن ذهن فرمانده فکر می‎کند، یکی از ربات‎ها در پاسخ می‎گوید که خواندن ذهن فوکویاما ممکن نیست و این خود قویا به معنای آن است که خود فرمانده دارای قدرت‎های تله‎پاتی یا دورآگاهی است.

فصل ۲ سریال Legion (لژیون)
فصل ۲ سریال Legion (لژیون)

حتی اگر فرمانده فوکویاما قادر به تله‎پاتی باشد، این موضوع لزوما به معنای آن نیست که او یک جهش‎یافته می‎باشد. هویت فوکویاما در جزییات دردناکی نهفته است و همانطور که ربات‎ها می‎گویند، آنها زمانی که تنها یک پسر بچه بودند، به ماشین وصل شدند. در نتیجه، فرمانده یک سایبورگ می‎باشد، یک ماشین که خونریزی می‎کند. این احتمال وجود دارد که کلاه سبدی فرمانده، ترکیبی عجیب‎غریب از مرد و ماشین را پوشانده و همین، این بدن بدون چهره را بیشتر وحشت‎آور و رعب‎انگیز می‎کند.

دیویژن ۳، نوک نیزه علیه تهدید جهش‎یافته‎ها و دشمن بزرگی از فصل اول سریال می‎باشد و به همین ترتیب، اتحاد فوکویاما و جهش‎یافته‎های سامرلند از همین الان نیز استرس‎زا است. این گروه، دشمن مشترکی به نام شادو کینگ، آمال فاروق، دارند اما روش‎های کشنده و ظالمانه فوکویاما به طرز اجتناب ناپذیری منجر به تفرقه خواهد شد. زمانی که دیوید بی‌هوش یافت شد، فوکویاما دستور قتل او را صادر می‎کند و اگر دو کری دخالت نمی‎کردند، ممکن بود دیوید مدتی کوتاه پس از ورود به دیویژن ۳ بمیرد.

فوکویاما با وضوح اظهار داشته که آنها قصد دارند تا فاروق را در هر صورت ممکن از بین ببرند، حتی اگر لازم باشد تا برای این کار، الیور را بکشند. این احتمال وجود دارد که در طی فصل دوم، فوکویاما هم متحد و هم دشمن جهش‎یافته‎ها باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *