بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۳ فروردین همراه با ما باشید. فیلم A Quiet Place (مکانی بی‎صدا)، در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده‎های سینما، ثابت کرد که چندان بی‎صدا نیست. فیلم مکانی بی‌صدا، این هفته در فروش داخلی به مبلغ ۶۷ میلیون دلار دست یافت و توانست صدر جدول باکس آفیس را از آن خود نماید. این فیلم که با بازی جان کرازینسکی و امیلی بلانت می‎باشد و کارگردانی آن را خود کرازینسکی در دست داشته، با بودجه ۱۷ میلیون دلاری ساخته شده است.

این فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز که نقدهای بسیار مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرده بود، در فروش خارجی نیز نسبتا موفق بوده و در اولین هفته اکران، مبلغ ۲۵ میلیون دلار را بدست آورده است. بنابراین، فیلم مکانی بی‎صدا، در اولین هفته از اکران سراسری‎اش، به فروش جهانی ۹۲ میلیون دلار دست یافته که رقم بسیار قابل قبولی می‎باشد.

فیلم Ready Player One (بازیکن شماره یک آماده) که هفته گذشته در صدر جدول باکس آفیس بود، این هفته با تجربه ۴۷ درصد افت فروش، در جدول باکس آفیس یک پله سقوط کرد و در جایگاه دو ایستاد. این فیلم در این هفته، به فروش داخلی ۳۱ میلیون دلاری دست یافت. کاملا واضح است که این فیلم هیچ شانسی برای ایستادگی دربرابر فیلم مکانی بی‌صدا نداشته است. فیلم بازیکن شماره یک آماده تاکنون به فروش کلی داخلی ۱۰۳ میلیون دلار و فروش کلی خارجی ۲۹۷ میلیون دلار دست یافته که جمعا، فروش جهانی ۴۰۰ میلیون دلار را حاصل می‌کند.

یکی دیگر از فیلم‎های تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم Blockers (مسدودکننده‎ها) می‎باشد که با کسب فروش داخلی ۲۶ میلیون دلاری، سومین جایگاه جدول باکس آفیس را از آن خود کرده است. این فیلم کمدی که با بودجه ۲۱ میلیون دلاری ساخته شده، در خارج از آمریکا نیز فروش ۱۰ میلیون دلاری را تجربه کرده است. پس بنابراین، فیلم مسدودکننده‎ها در اولین هفته اکرانش به فروش جهانی ۳۶ میلیون دلاری دست پیدا کرده است.

دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده هفته، فیلم هیجان‎انگیز Chappaquiddick (چاپاکوئیدیک) است. این فیلم با بدست آوردن مبلغ ۷ میلیون دلار در فروش داخلی، موفق شد تا خود را به جایگاه هفتم جدول باکس آفیس برساند. این فیلم هنوز در خارج از آمریکا به اکران درنیامده است. انیمیشن Isle Of Dogs (جزیره سگ‎ها) که سومین هفته از اکرانش را سپری می‎کند، با کسب فروش داخلی ۶ میلیون دلاری، در جایگاه دهم جدول قرار گرفت. فروش این انیمیشن نسبت به هفته گذشته حدود ۳۸ درصد رشد داشته که سبب صعود جایگاه انیمیشن از رده ۱۱ به ۱۰ جدول باکس آفیس شده است.

هفته آینده نیز فیلم اکشن و هیجان‌انگیز Rampage (خشم)، انیمیشن Sgt. Stubby: An American Hero (گروهبان استابی: یک قهرمان آمریکایی) و فیلم هیجان‎انگیز Truth or Dare (حقیقت یا جرات) به اکران درخواهد آمد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱A Quiet Place۶۷۶۷۱۷۱
۲Ready Player One۳۱۱۰۳-۲
۳Blockers۲۶۲۶۲۱۱
۴Black Panther۱۱۶۶۸-۸
۵Acrimony۱۰۳۴-۲
۶I Can Only Imagine۱۰۷۱۷۴
۷Chappaquiddick۷۷-۱
۸Sherlock Gnomes۶۳۴۵۹۳
۹Pacific Rim Uprising۶۳۶۱۵۰۳
۱۰Isle Of Dogs۶۱۳-۳
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *