بیاتومگ – قسمت ۲ فصل ۲ سریال Legion (لژیون) همانند همیشه، زیرکانه، مبهم و سرگرم‎کننده است، حتی اگر اینگونه احساس شود که این قسمت، مقدمه‎ای برای چیز بزرگتری می‎باشد. با نقد این قسمت همراه باشید.

توجه: متن زیر داستان را فاش می‎کند.

در قسمت دوم فصل دوم که با عنوان “Chapter 10” می‎باشد، دیوید اتحاد مضطرابه و نامطمئن خود را با شادو کینگ آغاز می‎نماید و تصمیم می‎گیرد تا به سید مبهم از آینده اعتماد کند. دیوید با خارج کردن روسای دیویژن ۳ از مقر فرماندهی‎شان، این فرصت را به شادو کینگ داد تا به پایگاه دیویژن ۳ نفوذ کند و خرابی به بار بیاورد. متاسفانه، برخلاف تاکیدهای بی‎شمار دیوید مبنی بر اینکه کسی نباید آسیب ببیند، بسیاری از افراد صدمه دیدند.

حتی بدون بدن اصلی خود، شادو کینگ بار دیگر نشان داد که همچنان به طرز باورنکردنی‎ای قدرتمند است. برخلاف نسخه شادو کینگ در کتاب‎های کمیک که توانایی‎هایش محدود به تله‎پاتی، البته تله‎پاتی بسیار بسیار قوی می‎باشد، شادو کینگ داخل سریال به این موضوعات محدود نمی‎شود. ظاهرا او نسبت به گلوله‎ها ایمن است و تنها با یک فکر، سربازان دیویژن ۳ را به خاک یا حتی حیوان تبدیل می‎کند.

این سکانس علاوه بر اینکه نشان می‎دهد شادو کینگ تا چه اندازه ترسناک و مهیب است، دو ایده بزرگ را برپا می‎کند که احتمالا در ادامه فصل، نقاط کانونی خواهند بود. در یکی از عجیب‎ترین لحظات‎های سریال تاکنون، کری و کری با شادو کینگ برخورد می‎کنند و اتفاقی عجیب برای رابطه هم‎زیستی آنها رخ می‎دهد. کری مذکر متوجه می‎شود که به درون کری مونث کشیده شده و این در صورتی است که همیشه، این اتفاق برعکس رخ می‎داده و حالا، کری مذکر به دام افتاده و بازویش از قفسه سینه کری مونث بیرون می‎باشد.

قسمت 2 فصل 2 سریال Legion (لژیون)
قسمت ۲ فصل ۲ سریال Legion (لژیون)

در نهایت، آنها به طور موثری این هم‎زیستی خود را ادامه می‎دهند، اما گرچه هنوز عواقب کامل این اتفاق کاملا مشخص نیست ولی مطمئنا چیز خوبی نخواهد بود. هرچند، شاید مهم‎تر از همه این می‎باشد که ما در وهله اول متوجه شدیم که چرا شادو کینگ می‎خواسته تا وارد دیویژن ۳ شود. او به دنبال یکی از اعضای میگو اوردر می‎باشد، یک گروه از راهب‌ها که در دزدیدن و پنهان کردن بدن فیزیکی شادو کینگ کمک کرده بودند. زمانی که شادو کینگ برای اولین بار شکست خورده بود، ذهنش از بدن فیزیکی‎اش جدا شد و ظاهرا، آن بدن توسط راهب‎ها پنهان شده است.

در حالی که به نظر نمی‎رسد این راهب‎ها براساس چیزی از دنیای کمیک مردان ایکس باشند، نام آنها ممکن است اشاره‎ای به می‎گو از کتاب کثولهو میثوس داشته باشد. داستان‎های این کتاب اغلب به مقدار زیاد با مفاهیم دیوانگی و جنون سروکار دارند، چیزی که سریال لژیون بسیار با آن تطابق دارد.

فرمانده فوکویاما بر این باور است که تمام آن راهب‎ها توسط چیزی یا کسی به نام میسر ساندی به کلی نابود شدند اما هر چیزی که این می‎باشد، فعلا بدون توضیح رها شده است. شادو کینگ معتقد است که یکی از راهب‎ها هنوز وجود دارد و در جستجوی اطلاعاتی برای پیدا کردن مکانی است که او مخفی شده است.

قسمت 2 فصل 2 سریال Legion (لژیون)
قسمت ۲ فصل ۲ سریال Legion (لژیون)

به طرز جالب‎توجهی، در واقع این اولین قسمتی نیست که این راهب در آن حضور پیدا می‎کند. این راهب در قسمت قبلی و در کلابی که در آن، شادو کینگ و دیوید با رقاص با یکدیگر رقابت می‎کنند، دیده می‎شود و خود را در درون جمعیت جا می‎دهد. هر نقشی که او در این داستان بازی می‎کند، به نظر می‎رسد به نحوی مرتبط با دیوید یا شادو کینگ یا به احتمال زیاد هر دوی آنها می‎باشد. همه اینها شروع به درهم شکستن مشارکت بسیار ضعیفی می‎کند که در پایان قسمت اول فصل دوم شکل گرفته بود. فرمانده فوکویاما و کلارک به طرز فزاینده‎ای به دیوید سوءظن پیدا کرده‎اند و این در حالی است که خود دیوید نیز از روش‎های خشونت‎آمیز شادو کینگ به ستوه آمده است.

دیوید تصمیم می‎گیرد تا به طرز خطرناکی، قدرت‎های ذهنی‎اش را افزایش بدهد تا دوباره با سید از آینده ارتباط برقرار کند به امید اینکه متوجه شود که دقیقا چرا او باید به شادو کینگ کمک کند. در اینجا است که یکی از مهم‎ترین آشکارسازی‎های فصل تاکنون صورت می‎گیرد. سید آینده که حالا قادر به صحبت کردن است، آشکار می‎کند که در نهایت، بلا و آفتی، سراسر دنیا را درمی‎نَوردد و عملا، هر چیز زنده‎ای را از بین می‎برد. برای جلوگیری از این آخرالزمان در آینده، سید می‎گوید که آنها به نحوی به شادو کینگ نیاز پیدا خواهند کرد. در آینده، شادو کینگ قبلا توسط دیوید کشته شده است.

قسمت 2 فصل 2 سریال Legion (لژیون)
قسمت ۲ فصل ۲ سریال Legion (لژیون)

با این حال، همانند هر چیز دیگری در سریال لژیون، ممکن است اتفاقات بیشتری در زیر سطح در جریان باشد. استفاده زیاد این صحنه از یک رنگ خاص، ممکن است نشانه‎ای از این باشد که سریال بار دیگر به طرز بسیار جالب توجهی، در حال بازی با رنگ‎ها است. اگر فصل یک سریال را به خاطر داشته باشید، صحنه‎های با حضور شادو کینگ اغلب پوشیده از رنگ قرمز شدید بود، در حالی که دیویژن ۳، به خصوص تا به اینجای فصل، اغلب پوشیده از رنگ مایل به آبی است. از همین رو، در قسمت اول فصل دوم، سید آینده با استفاده از نقاشی‎هایی ساخته شده از نورهای آبی، با دیوید ارتباط برقرار کرد.

در هر حال، پس از اینکه دیوید قدرت‎های ذهنی‎اش را برای دست یافتن به سید آینده افزایش می‎دهد، سید در درون اتاقی با نورهای بنفش قادر به صحبت کردن است. این می‎تواند فقط یک انتخاب وابسته به سبک باشد اما این واقعیت که در سریالی که تاکنون بسیار با طرح‎های رنگ قرمز و آبی بازی کرده ، استفاده برجسته از رنگ بنفش را شاهد هستیم، حداقل جالب‎توجه است. آیا این می‎تواند به معنای آن باشد که دستور کار سید آینده در میان شادو کینگ و دیویژن ۳ قرار داد؟

قسمت 2 فصل 2 سریال Legion (لژیون)
قسمت ۲ فصل ۲ سریال Legion (لژیون)

جدا از این، لازم به ذکر است که دستیارهای رباتی فرمانده فوکویاما، ورمیلیون نام دارند و چراغ‎های آبی رنگی در دور گردن خود می‎پوشند. این تنها راهی نیست که تاکنون سریال با ذهن بیننده بازی کرده است. در این قسمت، ما یک پژواک رویامانند در مورد ماهیت ادراک را شاهد هستیم که بار دیگر توسط جان هام روایت می‎شود. در اینجا، یک پسر جوان را می‎بینیم که از بچگی به او آموخته می‎شود که نام رنگ قرمز، سبز است و برعکس. زمانی که این پسر جوان می‎خواهد در طی چراغ سبز از خیابان عبور کند، این تغییر در درک واقعیت در نهایت او را به کشتن می‎دهد. نمی‎توان دقیق گفت اما احساس می‎شود که سریال بار دیگر در حال اشاره است که احتمالا ما گمراه شده‎ایم. آیا دیوید واقعا می‎تواند به سید از آینده اعتماد کند؟ آیا ما به عنوان بیننده‎های سریال، در این مقطع، می‎توانیم به دیوید اعتماد کنیم؟ سوالات زیادی در مورد اتحاد و ماهیت خود واقعیت شکل گرفته و هنوز ما دو قسمت از فصل دوم را پشت سر گذاشته‎ایم.

در حالی که در این قسمت اتفاقات زیادی برای پیش بردن جستجو برای بدن گمشده شادو کینگ صورت نگرفته اما این قسمت همچنان به طرز چشمگیری محکم و انبوه است. ما اندکی بیشتر در مورد دنیای لژیون و شرایط پشت اولین شکست شادو کینگ متوجه شدیم. همانطور که مسابقه ادامه پیدا می‎کند، دیوید و شادو کینگ که حالا نوید نگهبان، نقش او را به عنوان ظاهر اصلی آمال فاروق به تصویر می‎کشد، همچنان در حال تقلا برای سلطه می‎باشند. تلاش این مرتبه آنها به شکل مسابقه کشتی است. انتظار می‎رفت که هر رقابت ذهنی، یک مبارزه رقص باشد اما مسابقه کشتی نیز خوب است. در حالی که هر دوی آنها بی‎اطلاع هستند، راهب موردنظر بسیار نزدیک‎تر از آنچه می‎باشد که آنها فکر می‎کنند. مطمئنا در ادامه فصل، بیشتر در مورد این بازیکن جدید خواهیم فهمید.

امتیاز این قسمت: ۸.۵/۱۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *