بیاتومگ – قسمت ۱ فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک) همراه با یک پرش زمانی، حضور مورگان جونز، کاراکترهای تازه و پایانی شوکه‎کننده می‌‎باشد. با نقد این قسمت همراه باشید.

توجه: متن زیر داستان قسمت را فاش می‎کند.

سریال ترس از مردگان متحرک، با گذشت هر فصل، مطمئنا بهتر و قوی‎تر می‎شود و این در حالی است که بدون نقص و کاستی نمی‎باشد. یکی از این نقص‎ها این می‎باشد که موضوع سریال اغلب داستان را بیشتر از کاراکترها پیش می‎برد و این به معنای آن است که کاراکترها به انتخاب‎های غیرقابل‎باور یا بدی تبدیل می‎شوند که ممکن است عناصر داستانی خاصی رخ بدهند اما قسمت ۱ فصل ۴ که با عنوان ?What’s Your Story (داستان تو چست؟) می‎باشد، به خوبی با یک نوسازی و دگرگونی سریع، به سریال نیروی تازه می‎بخشد.

فصل ۴ سریال ترس از مردگان متحرک را می‎توان یک راه‎اندازی مجدد یا یک بازسازی دانست اما سریال، با پرش زمانی خود در فصل چهارم، این امکان را فراهم می‎آورد تا مورگان جونز از سریال مردگان متحرک بتواند به داستان بپیوندد.

علاوه بر این، در نظر داشته باشید که فصل سوم سریال ترس از مردگان متحرک با اتفاقات اکشن بزرگ و یک پایان نفس‎گیر عظیم به پایان رسید که در آن، سرنوشت بسیاری از کاراکترها نامشخص باقی ماند. مطمئنا شما می‎توانید تریلرها و تیزرهای منتشر شده برای فصل چهارم را دیده باشید تا متوجه شوید که چه کسی از آن انفجار سد نجات یافته است اما این واقعا برای سریال حرکت جسورانه‎ای است که از روی پسایندها و عواقب چنین اتفاقات بزرگی پرش کند. مطمئنا این احتمال وجود دارد که قسمت‎های آینده سریال، به ما نشان دهند که به دنبال آن فروپاشی سد، چه اتفاقاتی رخ داده اما قسمت افتتاحیه فصل چهارم اصلا این موضوع را در نظر ندارد و مستقیما به معرفی کاراکترهای جدید می‎پردازد.

فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)
فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)

اما پایان این قسمت، که در آن، آلیشیا، لوسیانا، نیک و استرند، همگی از کنار آن جاده ناگهان ظاهر می‎شوند تا احتمالا مورگان و رفقای تازه‌اش را بربایند، واقعا لحظه بسیار رضایت‎بخشی بود. قطعا نیاز بود تا بیننده‎ها مدتی از خانواده کلارک فاصله بگیرند. مهم‎تر از آن، نیاز بود تا خانواده کلارک به دنیای آخرالزمانی و زامبی‎واری برسند که ریک و گروه در آن زندگی می‎کنند. دنیایی که در آن دیگر لازم نباشد تا آنها چیزهایی را کشف کنند که کاراکترهای سریال مردگان متحرک، سال‎ها قبل با آنها مواجه شده و یاد گرفته‎اند.

اساسا، نیاز بود تا مدیسون و بچه‎هایش اتفاقات بد و خوب بیشتری را پشت سر بگذارند و با نگاه به پایان اولین قسمت فصل چهارم، می‎توان گفت که آنها واقعا اتفاقات بدی را سپری کرده‎اند. مدیر اجرایی ابتدایی سریال ترس از مردگان متحرک، دیو اریکسون، قبل از اینکه سکان سریال را به مدیرهای اجرایی جدید، اندرو چمبلیس و ایان گلدبرگ بدهد، گفته بود که مدیسون کلارک در این دنیا به راحتی می‎تواند به یک شرور تبدیل شود. با توجه به اینکه چطور او به عنوان فردی که آماده و مایل به گرفتن تصمیم‎های دشوار و بدون مشاجره‎های داخلی برای محافظت از افرادی که دوستشان دارد، بنابر گفته‎های دیو اریکسون، مدیسون کلارک به راحتی می‎تواند به شخصی همانند فرمانده در سریال مردگان متحرک تبدیل شود.

قسمت 1 فصل 4 سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)
قسمت ۱ فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)

بنابراین، آن مقدمه‎چینی‎های ایجاد شده در لحظات پایانی قسمت افتتاحیه فصل ۴، واقعا جذاب و باحال بودند. آیا خانواده کلارک اکنون راهزن‎های ناامید و فرومانده‎ای هستند؟ در آن سال‎های پس از آن حادثه سد در مکزیک، آیا همه آنها تغییر پیدا کرده‎اند؟ صادقانه، جدا از آلیشیا که احتمالا یکی از اخلاق‎مدارترین شخص گروه است، می‎توان تبدیل شدن این خانواده به افرادی نامطلبوب و غیرمتجانس را دید. مدیسون مستقیما کسی که در سر راهش قرار بگیرد را می‎کشد و این در حالی است که نیک و استرند در طی این سال‎ها، در مسیر خود، بی‌ثبات و مشکل‎دار بوده‎اند. یکی از آنها معتاد و دیگری یک کلاهبردار بوده است.

پایان این قسمت واقعا پایان تاثیرگزار و حیرت‎آوری بود. و نحوه آوردن مورگان جونز به درون این سریال نیز به خوبی و بسیار هوشمندانه صورت گرفته بود. نه تنها شروع این فصل سریال همانند یکی از قسمت‎های سریال مردگان متحرک بود بلکه مورگان در ابتدا با دو چهره جدید آشنا شد. دو کاراکتری که تازه به سریال اضافه شده‎اند. مورگان در این قسمت تنها با مدیسون و بچه‎هایش به طور اتفاقی ملاقات نکرد بلکه گروهی شکل گرفته از افراد بد ناخواسته، مسافر و سرگردان نیز بودند که در سر راه مورگان ظاهر شدند.

قسمت 1 فصل 4 سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)
قسمت ۱ فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)

یکی از چیزهایی که احتمالا بیننده‎های سریال ترس از مردگان متحرک برای آن دلتنگ شده‎اند، مناظر و چشم‎انداز بسیار متمایز آن می‎باشد. مسلما، تگزاس با ویرجینیا و عناصر ساحل شرقی در سریال مردگان متحرک متفاوت است اما همانند مکزیکو و جنوب غربی آمریکا، منحصربه‎فرد نیست. مورگان ممکن است بیش از هزاران کیلومتر برای رسیدن به تگزاس را سپری کرده باشد اما هرگز واقعا احساس نشد که او به ناحیه و حوزه تازه‎ای وارد شده است. آیا مورگان بهترین انتخاب برای متصل کردن این دو سریال بوده است؟ نمی‎توان با اطمینان به این سوال پاسخ داد ولی آنچه که مشخص است، این می‎باشد که مورگان، چنان شخصیت توخالی و آسیب‎دیده‎ای است که به راحتی دیگران را به صحبت می‎آورد.

این واقعا یک ترفند شسته‎ورفته‎ای است. ما فردی را دنبال می‎کنیم که هیچ قصدی برای دوست پیدا کردن یا ساکن شدن ندارد، پس بنابراین، هرکسی که او ملاقات می‎کند، به طور پیش‎فرض، یک کاراکتر تنومند و فریبنده می‎باشد. در واقع، احساس می‎شود کاراکتر آلتیا با بازی مگی گریس، به عنوان یک روزنامه‎نگار سابق که داستان‎های افراد را با دوربین ضبط می‎کند، برای اینکه مورگان را عصبانی کند و آزار بدهد، بیش از حد از پیش طراحی شده به نظر می‎رسد. از آنجا که مورگان بسیار شخصیت بسته و منزوی‎ای دارد، آلتیا، آخرین شخصی است که مورگان بخواهد با او تعامل داشته باشد. اینکه کاراکتر جان دوری با بازی گارت دیلانهانت از به تصویر کشیده شدن داستانش توسط آلتیا خوشحال است، مسئله خوبی می‎باشد. دیلانهانت واقعا خوب است.

قسمت 1 فصل 4 سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)
قسمت ۱ فصل ۴ سریال Fear the Walking Dead (ترس از مردگان متحرک)

او آغازگر این قسمت و همچنین این فصل بود و زمانی که او بیش از سه خط صحبت می‎کند و تنها با تاریکی سخن می‎گوید و توضیح می‎دهد که برای یک سال سخن نگفته است، می‎توان مطمئن بود که این فصل سریال، فصل خوبی است. او قادر است تا توجه شما را جلب کند و کاری کند تا شما در عرض چند ثانیه برای او اهمیت قائل شوید. جدا از پایان قسمت، کاراکتر دیلانهانت، جذاب‎ترین و متقاعد‎کننده‎ترین بخش قسمت اول فصل چهارم سریال ترس از مردگان متحرک بود.

مطمئنا، کاراکتر جان به عنوان یک کابوی مهربان که عشقش را از دست داده و با تپانچه عتیقه خود به افراد شرور شلیک می‏‎کند، اندکی نابه‎هنگام و بی‎مورد می‎باشد اما اگر ما می‎توانیم برای دو سال، آن افراد آشغال‎جمع‎کن در هیپ را تحمل کنیم، پس می‎توانیم کشته شدن زامبی‎ها توسط این کابو را نیز ببینیم. منظور این است که ما همچنان می‎خواهیم تا سریال ترس از مردگان متحرک، متفاوت باشد، درست است؟ از آنجا که ریک و کارول در دقایق ابتدایی این قسمت حضور یافتند، فعلا احساس کردن متفاوت بودن این فصل سریال، اندکی دشوار می‎باشد.

مطمئنا سوالاتی وجود دارد اما نه به مقدار بسیار زیاد. به عنوان مثال، در طی این سال‎ها، برای خانواده کلارک چه اتفاقاتی رخ داده است؟ آن علامت‎هایی که آلتیا اشاره کرد، چه هستند؟ علاوه بر این، آلتیا و جان از زندگی گذشته مورگان در کینگدوم و الکساندریا بسیار حیرت کردند، پس این احتمال وجود دارد که آنها چنین اجتماع‎هایی را قبلا ندیده‎اند.

امتیاز این قسمت: ۸.۳/۱۰

۲ دیدگاه ها

 1. علی

  ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۰۴:۲۳

  نقد جذابی بود.حتما تماشا میکنم.

  پاسخ دادن

 2. جواد

  ۱۲ اردیبهشت, ۱۳۹۷ در ۰۲:۳۴

  سلام عالی بود ولی قسمت ۳کلا خراب کردن نیک یه کاراکتر اصلی بود حکم ریک درمردگان متحرک رو داشت اخه من نمیدونم برچه علتی نیک توقسمت۳فصل۴ مرد بنده شخصا نه دیگه مردگان متحرک فصل ۹رو خواهم دید نه ادامه ترس از مردگان متحرک لطفا شما یجور منو قانع کنین که ادامه فیلمو بگیرم دوروزه اعصابم داغونه توخونه عذا گرفتم اخه اگه بریم به جمع بندی کنیم تقریبا ده قسمت کامل فیلم رو نیک برعهده گرفته بودکلا هرچی فکر میکنم باعقل جوردرنمیاد روزی که کارل مرد وهنوز خبری از ادغام این دوسریال نبود اولین نفرهمه جا پست گزاشتم که کارل مرد تاابنکه بجاش نیک رو مهم ترنشون بدن حالا نه کارل رو داریم نه نیک دوپس فردا هم ریک هم ازبین میبرن …

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *