توجه: متن زیر داستان سریال را فاش می‎کند.

بیاتومگ – فصل دوم سریال Westworld (وست‎ورلد) افق‎ها را گسترش خواهد داد و حداقل به بررسی یک پارک همجوار دیگر به نام شوگان ورلد خواهد پرداخت اما کشف عجیب و غریب یک ببر مرده در قسمت اول فصل دوم سریال اشاره دارد که در ادامه می‎توانیم شاهد چیزهای بیشتری از پیشکش‎های دلوس باشیم. در فصل اول سریال متوجه شدیم که هر پارک با یک شماره مشخص می‎شود و وست‎ورلد، احتمالا پارک شماره یک می‎‌باشد زیرا پارک اصلی و اولیه است. با این حال، ساختار و منطق مجموعه پارک‎های موضوعی بسیار گران‎ کمپانی دلوس دیستینشنز به نحوی نامشخص رها شده است. به عنوان مثال، تنها در قسمت ۱ فصل ۲ بود که ما متوجه شدیم که تمام پارک‌ها در درون یک جزیره قرار گرفته‌اند.

در پایان قسمت ۱ فصل ۲، برنارد، اشلی استابز و کارمند کمپانی دلوس به نام کارل استرند، بدن مرده یک ببر بنگال را کشف می‎کنند و استابز می‎گوید که این احتمالا به نحوی از مرز پارک شماره شش عبور کرده، اتفاقی که هرگز قبلا رخ نداده است. در فصل اول سریال وست‎ورلد، میزبان‎ها دچار رفتارهای خشونت‎آمیز و غیرقابل‎کنترل ‎شدند و یکی از بنیان‎گذاران پارک، رابرت فورد، عمدا امنیت خودکار را دستکاری کرد تا کار را برای میزبان‌ها در راستای گرفتن پارک تسهیل کند اما هنوز مشخص نیست که خسارت و صدمه تا چه اندازه گسترش یافته است. آیا این موضوع تنها مربوط به پارک وست‎ورلد می‎باشد یا اینکه دیگر پارک‌ها نیز دچار این مشکلات شده‌اند؟

در واقع، ببر مرده بخش وسیعی از موضوع را بازگو می‎کند. برای شروع، اکنون می‎دانیم که حداقل شش پارک وجود دارد. علاوه بر این، این موضوع که ببر قادر بوده تا از یک پارک به پارک دیگر برود، به معنای آن است که وست‎ورلد و پارک شماره شش در مجاور یکدیگر می‎باشند. جدا از این، این واقعیت که پارک‎ها بر روی یک جزیره هستند، نشان می‎دهد که ممکن است پارک‎ها به مرکزیت چیزی و به صورت دایره‎وار در کنار یکدیگر قرار گرفته باشند و همین موضوع ثابت می‎کند که چطور پارک شماره یک و شش در کنار یکدیگر هستند. قبلا در تریلر‎های فصل دوم سریال، نیم‎نگاهی به دنیای شوگان ارائه شده بود اما آیا امکان آشکار شدن پارک‌های بیشتری در این فصل وجود دارد، در این صورت، تم و موضوع آنها چه خواهد بود؟

قسمت 1 فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
قسمت ۱ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

تمام حیوانات در پارک، همانند تمام میزبان‎ها، به صورت مصنوعی ساخته شده‎اند، هرچند، پیشرفت در تکنولوژی به آنها اجازه داده تا این حیوانات مصنوعی اساسا از حیوانات واقعی غیرقابل تشخیص باشند. با توجه به محبوبیت سفرهای گردش در طبیعت و باغ‎وحش‎ها در دنیای واقعی، واقعا قابل درک است که کمپانی دلوس مکانی را طراحی کند که در آن، حیوانات در پشت میله یا در دوردست نگهداری نشوند و مردم با دانستن اینکه صدمه نمی‎بینند، به نوازش ببر یا کشتی با خرس بپردازند. اگر محدودیت‎های میزبان‎های پارک شماره شش نیز برداشته شده و راهی برای رفتن آنها به وست‎ورلد وجود دارد، پس اتفاقات می‎تواند بسیار خطرناک‎تر نیز بشود.

این احتمال نیز وجود دارد که پارک شماره شش، پارکی مخصوص برای حیوانات نباشد اما در عوض، شامل موضوعی است که بنابر اتفاق شامل ببرهای بنگال است، به عنوان مثال، پارک شماره شش می‎تواند دارای یک محیط هندی باشد. ما می‌دانیم که دلوس برای ساخت وست‎ورلد، از تکنولوژی تغییر زمین استفاده کرده، پس آنها می‎تواند برای پارک شماره شش، هر نوع محیط و آب‎وهوایی را ایجاد نمایند. تنها سوالی که باقی می‎ماند، این است که چه چیزی در درون پارک شش است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *