توجه: متن زیر داستان قسمت ۱ فصل ۲ را فاش می‌کند.

بیاتومگ – فصل اول سریال Westworld (وست‎ورلد) بیشتر با محوریت ربات‎ها بود تا انسان‎ها اما یک زیرداستان مهم وجود داشت که در مورد دسیسه‎ای برای دزدیدن و خارج کردن اطلاعات از پارک با استفاده از پدر دلورس به نام پیتر ابرناتی بود. زمانی که تلاش‎های ترزا کالن برای خارج کردن اطلاعات توسط یک میزبان هیزم‎شکن با شکست مواجه شد، دیگر فرد دخیل در این دسیسه یعنی شارلوت هیل، روایتگر بدخلقی به نام لی سایزمور را به درون شبکه خود کشاند و آن دو، کدهای لازم را در درون ذهن ابرناتی جاسازی کردند و این در حالی بود که ابرناتی از سرویس خارج شده بود و در انبار سرد نگهداری می‎شد. این زیرداستان در فصل دوم نیز ادامه پیدا می‌کند.

یکی از موسسان مرحوم پارک، رابرت فورد، در مورد دارایی خرمند خود یعنی کدی که سبب عملکرد میزبان‎ها می‎شد، بسیار محتاط بود. به همین دلیل، او اطمینان حاصل کرده بود تا انتقال اطلاعات به بیرون از پارک بسیار دشوار باشد و تمام داده‎های میزبان‎ها به صورت محلی ذخیره شوند. شارلوت، مدیر اجرایی هیئت مدیره کمپانی دلوس، به دنبال آن بود تا دستش به این کد برسد تا از این رو، اطمینان حاصل کند تا پس از اینکه فورد را مجبور به بازنشستگی کردند، او این کدها را از درون حافظه میزبان‎ها پاک نکند، در نتیجه، دلوس این فرصت را پیدا خواهد کرد تا از آن کد در دیگر مسائل استفاده نماید.

در پی قیام میزبان‎های وست‌ورلد و قتل عام کردن میهمان‎ها و نیروهای امنیتی پارک، شارلوت و برنارد به همراه دیگر اعضای ارشد دلوس به دنبال راه فرار می‎باشند. با این حال، زمانی که این اعضای ارشد به درون تله می‎افتند، برنارد و شارلوت می‎گریزند و به درون اتاقی مخفی می‎روند که شارلوت آن را در پارک پنهان کرده بود. در این اتاق، میزبان‎های یکنواختی ساکن هستند، ربات‎های ترسناک سفیدی که در حال برداشتن ماژول‎های ذهن دیگر میزبان‎های معمولی پارک می‎باشند. از این اتاق، شارلوت قادر بود تا با دلوس ارتباط برقرار کند و درخواست کمک نماید، اما افراد دلوس می‎گویند که تا زمانی که ابرناتی را دریافت نکنند، هیچ تیم نجاتی را ارسال نمی‎نمایند.

سریال Westworld (وست‎ورلد)
سریال Westworld (وست‎ورلد)

خوشبختانه، شارلوت در کنار خود، رییس بخش برنامه‎نویسی پارک، برنارد را دارد، البته شارلوت هنوز نمی‎داند که برنارد یک ربات است. برنارد از شبکه توری میزبان‎ها استفاده کرد تا در پارک به دنبال ابرناتی بگردد و احتمالا، جستجوی آنها موفقیت‎آمیز بوده چراکه صحنه‎هایی در قسمت ۱ فصل ۲، که مربوط به دو هفته پس از قیام میزبان‎ها است، نشان می‎دهند که دلوس، سواره‎نظام خود را از طریق کشتی فرستاده است. در این قسمت همچنین مشخص شد که پارک بر روی یک جزیره قرار دارد.

ابرناتی در فصل اول سریال وست‎ورلد، نقشی کوچک اما مهم داشت و به طرز خاطره‎انگیزی در صحنه‎ای ظاهر شد که در آن، او در طی مصاحبه نهایی‎اش با فورد، دیالوگی غم‎انگیز از نمایشنامه‎های شکسپیر را خواند. زمانی که او از سرویس خارج و بخشی از مغزش برداشته شد، ذهن او خالی از شخصیت و خاطراتش شد که همین، فضای لازم و کافی برای ذخیره اطلاعاتی که شارلوت می‎خواهد خارج کند را فراهم می‎آورد. این احتمال وجود دارد که دلوس از این اطلاعات به عنوان بخشی از برنامه‎های پنهانی‎اش استفاده نماید، برنامه‎هایی که بارها در فصل اول به آن اشاره شده بود و مطمئنا، در فصل دوم نیز به آن پرداخته خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *