توجه: متن زیر داستان قسمت ۱ فصل ۲ را فاش می‎کند.

بیاتومگ – قسمت ۱ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد) در نهایت به مکان این پارک موضوعی اشاره کرد و آشکار نمود که این چشم‎انداز وسیع بر روی یک جزیره‎ قرار گرفته است. در حالی که سوالاتی مربوط به احساسات، حافظه و آزادی میزبان‎های رباتی پارک، فصل اول این سریال محبوب شبکه اچ‎بی‎او را دربر گرفته بود، اما طرفداران درگیر سوالاتی مرتبط با نحوه عملکرد و موقعیت پارک نیز شده بودند.

پارک وست‎ورلد، محیط پراکنده ۸۰۰ کیلومتر مربعی خشونت‎آمیز و خشنی است که محیط و زمینه طبیعی قرن نوزدهمی جنوب غربی آمریکا را بازآفرینی کرده است. اما آیا این پارک واقعا در آمریکا قرار دارد یا همانند میزبان‎ها و حیوانات داخلش، به صورت مصنوعی ایجاد شده است؟ در انتهای فصل اول، سریال آشکار نمود که وست‎ورلد، تنها یکی از شش پارکی می‎باشد که توسط کمپانی دلوس اداره می‎شوند. پارک دوم، شوگان ‎ورلد می‎باشد که در انتهای فصل اول و همچنین تریلرهای منتشر شده برای فصل دوم به آن اشاره شده بود. علاوه بر این، ظاهر شدن یک ببر مرده در پارک وست‎ورلد، نشانه‎ای از تم و موضوع پارک ششم می‎باشد. با این حال، سوالی که در اینجا وجود دارد، این می‎باشد که کدام مکان می‎تواند این شش پارک را در کنار یکدیگر در درون خود داشته باشد، پارک‎هایی که هر کدام دارای محیط و آب و هوای به‎شدت متفاوتی می‎باشند.

گرچه سریال به چندین دوره زمانی متفاوت می‎پردازد اما اتفاقاتی مربوط به زمان حال در سریال وست‎ورلد، در سال ۲۰۵۲ رخ می‎دهند، آینده‎ای کاملا منطقی که در آن مفاهیم علمی-تخیلی زیادی در رابطه با چگونگی و مکان ساخت پارک می‎توانند جامعه عمل به خود بگیرند. تئوری‎های محبوب از سوی طرفداران اشاره دارند که دلوس، این مقصد گردشگری اختصاصی خود را در سیاره دیگر یا در درون یک مکان گنبد مانند در زیر دریا یا حتی در خود جنوب غربی آمریکا ساخته‎ است. صرف نظر از این، ما می‎دانیم که میهمان‎ها که برای تعطیلات در وست‎ورلد، مبلغ ۴۰ هزار دلار به بالا را پرداخت می‎کنند، از طریق قطار به پارک وارد و خارج می‎شوند.

قسمت ۱ فصل ۲ سریال حتی شواهد واقعی‎تری از مکان حقیقی پارک ارائه می‎دهد. در واقع پارک وست‎ورلد بنابر گفته‎های رییس عملیات کمپانی دلوس به نام کارل استند، بر روی یک جزیره قرار گرفته است. برای روشن کردن موضوع نیز، صحنه‎ای نشان داده می‎شود که تیم عملیاتی دلوس از طریق دریا وارد وست‎ورلد می‎شود.

قسمت 1 فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
قسمت ۱ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

با این حال، این آشکارسازی، سوالات بسیار بیشتری را ایجاد می‎کند؛ به عنوان مثال، این جزیره تا چه حد بزرگ است؟ آیا این جزیره ساختگی است یا به طور کامل برای استفاده انسان دگرگون شده است؟ علاوه بر این، این جزیره در کجا واقع شده است؟ صحنه‎های ورود تیم عملیاتی دلوس به وست‎ورلد، بر واقع شدن جزیره در شرق و شاید در اقیانوس آرام دلالت دارد. از آنجا که اتفاقات سریال تنها در ۳۴ سال آینده رخ می‎دهند، پس واقع شدن جزیره بر روی سیاره زمین بسیار محتمل است اما این تنها یک سریال علمی-تخیلی است، بنابراین، تا مشخص شدن این موضوع، احتمال واقع شدن جزیره بر روی یک سیاره دیگر هنوز نیز وجود دارد.

اینکه چرا مهمان‎ها از طریق قطار به وست‎ورلد می‎آیند و اینکه این قطار برای بازگرداندن مسافران به دنیای واقعی به کجا سفر می‎کند، موضوع دیگری است که باید بر روی آن تفکر کرد. در هر صورت، مهم نیست که آنها چطور سفر خود به وست‎ورلد را آغاز می‎کنند، به منظور حفظ انزوا و رازهای وست‎ورلد، آن یک درصدی که قادر به بازدید از پارک می‎باشند، از حلقه‎های امتیازی زیادی عبور می‎کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *