بیاتومگ – با باکس آفیس ۶ اردیبهشت ماه همراه با ما باشید. فیلم A Quiet Place (مکانی بی‎صدا) موفق شد تا در سومین هفته از اکرانش به صدر جدول باکس آفیس صعود نماید. فیلم مکانی بی‌صدا که در هفته اول اکرانش به صدر جدول دست یافته بود اما در هفته دوم، آن را به فیلم Rampage (رمپیج) واگذار کرده بود، در این هفته که سومین هفته حضورش بر روی پرده سینماها است، توانست جایگاه خود در صدر جدول را بازپس بگیرد. این فیلم در این هفته موفق به فروش داخلی ۲۷ میلیون دلاری شد. فروش کلی داخلی فیلم مکانی آرام پس از سه هفته اکران برابر ۱۳۷ میلیون دلار و فروش کلی خارجی آن برابر ۷۷ میلیون دلار است که جمعا، فروش جهانی ۲۱۴ میلیون دلاری را حاصل می‎کند.

فیلم رمپیج که در هفته گذشته و در اولین هفته اکرانش بر روی پرده نقره‎ای، به صدر جدول باکس آفیس دست یافته بود، در دومین هفته‎اش به دلیل افت فروش ۴۴ درصدی، به رده دوم سقوط کرد. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۲۵ میلیون دلاری دست یافته است. فروش کلی فیلم رمپیج در داخل آمریکا، ۷۰ میلیون دلار و در خارج آمریکا ۲۵۰ میلیون دلار است که جمعا فروش جهانی آن را به مبلغ ۳۲۰ میلیون دلار پس از دو هفته اکران به صورت جهانی می‎رساند.

فیلم I Feel Pretty (احساس زیبایی می‎کنم)، یکی از فیلم‎های تازه‎اکران‎شده این هفته گیشه می‎باشد که توانسته خود را به جمع ۱۰ فیلم پرفروش هفته برساند. این فیلم کمدی که با بازی امی شومر می‎باشد، در اولین هفته حضورش بر روی پرده نقره‎ای، با کسب فروش داخلی ۲۱ میلیون دلاری، توانست در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. هنوز فروش خارجی این فیلم آغاز نشده است. با توجه به بودجه ۳۲ میلیون دلاری آن، می‎توان مسیر این فیلم به سوی موفقیت را دشوار تصور کرد.

دیگر فیلم کمدی و تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم Super Troopers 2 (سربازان فوق‎العاده ۲) است که با بودجه ۱۳.۵ میلیون دلاری ساخته شده و در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده سینماها، با کسب فروش داخلی ۱۸ میلیون دلاری، در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم هنوز در خارج از آمریکا به اکران درنیامده است.

و در پایان، آخرین فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم Traffik (ترافیک) می‎باشد، فیلمی هیجان‎انگیز که توانست با کسب فروش داخلی ۵ میلیون دلاری در اولین هفته حضورش در گیشه، جایگاه نهم را بدست بیاورد.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود که شاهد حضور و رکوردشکنی فیلم اکشن، ماجراجویی و ابرقهرمانی Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی‎نهایت) باشیم، فیلمی که جاه‎طلبانه‎ترین فیلم مارول تاکنون می‌باشد. باید دید که آیا این فیلم موفق خواهد شد تا رکورد پرفروش‎ترین افتتاحیه تاریخ سینما را بشکند یا خیر.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱A Quiet Place۲۷۱۳۷۱۷۳
۲Rampage۲۵۷۰۱۲۰۲
۳I Feel Pretty۲۱۲۱۳۲۱
۴Super Troopers 2۱۸۱۸۱۳.۵۱
۵Truth or Dare۹۳۲۳.۵۲
۶Ready Player One۹۱۲۸-۴
۷Blockers۹۵۰۲۱۳
۸Black Panther۷۶۸۳-۱۰
۹Traffik۵۵-۱
۱۰Isle Of Dogs۴۲۵-۵
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *