هشدار اسپویل!

بیاتومگ – همانطور که می‎دانید، “در” یکی از مسائل مهم و کلیدی فصل دوم سریال Westworld (وست‎ورلد) می‎باشد، پس ما پس از پخش هر قسمت، به بررسی موشکافانه این موضوع در آن قسمت خواهیم پرداخت. پس اگر هنوز بررسی مسئله “در” در قسمت ۱ فصل ۲ سریال وست‎ورلد را نخوانده‎اید، اینجا کلیک کنید.

در قسمت ۲ فصل ۲ سریال وست‎ورلد، نه تنها متوجه می‎شویم که “در” بازی‎ای برای ویلیام است بلکه بازی‎ای مختص و فقط برای او است؛ زمانی که ویلیام تلاش کرد تا ال لازو و افرادش را برای پیوستن به او قانع کند، همه آنها دست به خودکشی زدند و ال لازو با زبان فورد به مرد سیاه‎پوش یادآوری کرد که او باید تنها پیش برود. گرچه به نظر می‎رسد که او لارنس را به همراه خود دارد.

“در” بخشی از قوس داستانی دلورس در فصل ۲ نیز می‎باشد

“در” ممکن است تنها برای ویلیام باشد اما او تنها کسی نیست که در این داستان دخیل است. در طی دو قسمت ابتدایی فصل ۲، صحبت‎هایی در مورد مراتع سرسبز آنسوی دره بود و دلورس و ویلیام، هر دو به سمت غرب و به سوی مکانی ناشناخته در حال حرکت بودند. در پایان قسمت دوم، دلورس تایید می‎کند که همه اینها، یک چیز مشابه می‎باشند و این به معنای آن است که مسیر ویلیام و دلورس بار دیگر به یکدیگر برخورد خواهد کرد، البته، با این تفاوت که دلورس دیگر آن میزبان ساده نیست.

با توجه به صحبت‎هایی در مورد فرار و همچنین اهداف بزرگ دلورس برای به زانو در آوردن تمام دنیا، اینکه برنامه و نقشه فورد شامل راهی برای خروج میزبان‎ها از داخل پارک وست‎ورلد باشد، چندان جای شگفتی ندارد. در هر صورت، غوطه‎ور شدن پارک در هرج‎ومرج تنها آغاز روایت تازه می‎باشد و ویلیام بارها روشن کرده که از سرنوشت و تقدیر خود آگاه است و با میزبان‎ها همانند یک گونه برخورد می‎کند و دیدگاه رک و صریحی نسبت به خدا دارد.

“در” مرتبط با هدف واقعی پارک وست‎ورلد می‎باشد

فصل 2 سریال Westworld (وست ورد)
فصل ۲ سریال Westworld (وست ورد)

بزرگترین شوک در قسمت ۲ فصل ۲ که با عنوان “تجدید دیدار” است، این می‎باشد که هدف اصلی و واقعی وست‎ورلد، یک پارک بودن یا آزمایش و توسعه هوش مصنوعی نمی‎باشد. برای مالکان کمپانی دلوس، پارک وست‎ورلد، راهی برای دست یافتن به اطلاعاتی در مورد افراد ثروتمند و قدرتمندی است که برای تفریح به آنجا می‎آیند و این ایده را نیز، ویلیام جوان مطرح کرده است. در ابتدا به نظر می‎رسد که تقریبا شبیه به جمع‎آوری داده به سبک فیسبوک می‎باشد اما در پایان قسمت، آشکار می‎شود که این چیزی بیشتر از جمع‎آوری ساده داده است. دلورس آن را به عنوان یک سلاح توصیف می‎کند و این در حالی است که ویلیام، آن را به خدا مرتبط می‎کند؛ مردم به پارک می‎آیند تا از آن نظارت‎ها و اخلاقیات رهایی یابند و زمانی که آزاد شدند، آنها همه چیز را در آغوش می‎گیرند.

همانطور که این، عواقب ناخوشایند و پیچیده‎ای در دنیای گسترده دارد و دلورس نیز قصد دارد تا از آن در برنامه سلطه خود استفاده کند، مطمئنا چیزی دسیسه‎آمیز در جریان است. این می‎تواند تنها اطلاعاتی در مورد شهوت‎رانی‎های افراد باشد که اگر عمومی شوند، نظم جهان را دگرگون می‎کند اما با توجه به موضوعات تند و بی‎پروای وست‎ورلد، مطمئنا موضوعات عمیق‎تری وجود دارد. در واقع، ویلیام، این مکانی که در حال سفر به آن می‎باشد را به عنوان بزرگترین اشتباهش توصیف می‎کند.

این بدان معنا است که هر چیزی که فورد برای این همکار قدیمی خود ساخته، واقعا او را به چالش می‎کشاند و ویلیام را مجبور می‎کند تا با گذشته‎اش روبه‎رو شود و شاید برای آن کفاره بدهد. هر چیزی که معنا و حقیقت “در”  می‎باشد، سفر به آن قرار است یکی از شدیدترین موضوعات سریال وست‎ورلد باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *