بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۳ اردیبهشت ماه همراه با ما باشید. فیلم اکشن، ماجراجویی و ابرقهرمانی Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی‎نهایت) در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده سینماها، به فروش خیره‎کننده جهانی ۹۰۵ میلیون دلاری دست یافته است. فیلم انتقام جویان ۳، این فروش خیره‎کننده را تنها در هفت روز به دست آورده است. لازم به ذکر است که ۶۲ درصد این فروش یعنی ۵۶۶ میلیون دلار آن مربوط به فروش خارج از آمریکا و باقی آن یعنی ۳۳۸ میلیون دلار آن مربوط به فروش در داخل آمریکا است.

فیلم جنگ بی‎نهایت با کسب فروش داخلی ۳۳۸ میلیون دلاری توانست با قدرت در صدر جدول باکس آفیس این هفته بایستد. گرچه بودجه این فیلم هنوز اعلام نشده اما انتظار می‎رود که بودجه تولیدی آن بیش از ۳۰۰ میلیون دلار باشد اما در هر صورت، مطمئنا این فیلم یکی از پرفروش‎ترین فیلم‎های مارول است و خیزی برای تبدیل شدن به پرفروش‎ترین فیلم تاریخ نیز برداشته است. فیلم انتقام جویان ۳ تنها فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته می‎باشد.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم A Quiet Place (مکانی بی‎صدا) قرار دارد. این فیلم که چهارمین هفته از اکرانش را پشت سر می‎گذارد، این هفته به فروش ۱۴ میلیون دلار دست یافته است. فروش کلی داخلی فیلم تاکنون، ۱۵۲ میلیون دلار و فروش کلی خارجی آن، ۹۲ میلیون دلار است که فروش جهانی آن را از مرز ۲۴۲ میلیون دلار عبور می‎دهد. موفقیت این فیلم ترسناک در گیشه را کاملا می‎توان تایید کرد.

فیلم I Feel Pretty (احساس زیبایی می‎کنم) در دومین هفته از اکرانش، همانند هفته قبلی، در جایگاه سوم ایستاده است. این فیلم کمدی در این هفته به فروش ۱۱ میلیون دلاری دست یافته تا فروش کلی داخلی و همچنین جهانی‌اش را به رقم ۳۲ میلیون دلار برساند.

هفته آینده نیز فیلم ترسناک و هیجان‌انگیز Bad Samaritan (نیکوکار بد)، فیلم عاشقانه و کمدی Overboard (به دریا) و فیلم کمدی Tully (تالی) با بازی شارلیز ترون به اکران درخواهند آمد. با وجود فروش بسیار بالای فیلم انتقام جویان ۳، انتظار می‎رود که فروش آن در هفته دوم کاهش یابد اما مطمئنا برای چند هفته آینده، این فیلم یکی از فیلم‎های مدعی برای صدر جدول باکس آفیس خواهد بود.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Avengers: Infinity War۳۳۸۳۳۸-۱
۲A Quiet Place۱۴۱۵۲۱۷۴
۳I Feel Pretty۱۱۳۲۳۲۲
۴Rampage۹۸۰۱۲۰۳
۵Black Panther۶۶۸۹-۱۱
۶Super Troopers 2۵۲۳۱۳.۵۲
۷Truth or Dare۴۳۶۳.۵۳
۸Blockers۴۵۴۲۱۴
۹Ready Player One۳۱۳۱-۵
۱۰Traffik۲۷-۲
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *