هشدار اسپویل!

بیاتومگ – قسمت ۳ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد) که با عنوان پرهیزکاری و ثروت بود، اقدام به معرفی یکی دیگر از شش پارک تحت مالکیت کمپانی دلوس کرد و آن پارک، شوگان‎ورلد نبود. این سریال محبوب و پربیننده شبکه اچ‎بی‎او، سرانجام در پایان فصل اول سریال آشکار کرد که به جز پارک وست‎ورلد که دارای تم غرب وحشی می‎باشد، پارک‎های دیگری نیز وجود دارد که دارای تم و زمینه‎های متفاوتی می‎باشند. با نشان دادن نیم نگاهی به میزبان‎هایی با لباس و زره سامورایی، سریال به پارکی با موضوع ژاپن قرون وسطایی اشاره نمود و انتظار می‎رفت که ببر مرده‎ای که به طور مرموزی در قسمت ۱ فصل ۲ در ساحل پارک وست‎ورلد ظاهر شد نیز از شوگان‎ورلد آمده است. در عوض، قسمت ۳ فصل ۲، سکانس آغازین طولانی خود را به پارک کاملا متفاوتی اختصاص داد که الهام گرفته از هند مستعمراتی بود.

در این قسمت، یک مرد و یک زن که مشخص نشد آیا انسان است یا ربات، برای ماجراجویی به درون پارک بدون نامی با زمینه و محیط جنوب شرقی آسیا رفتند. همانطور که آنها محیط ناخشویند و آشفته اطراف خود را بررسی می‎کنند، متوجه می‎شوند که میزبان‎ها گمشده‎اند و جسدهای مهمان‎ها در اطراف پخش شده است. آن مرد توسط یک میزبان کشته می‎شود اما آن زن توسط یک ببر بنگال تعقیب و به خارج پارک رانده می‎شود. آن زن پس از شلیک با شاتگان به ببر، به همراه او به درون دریاچه سقوط می‎کنند. در ادامه قسمت نیز مشخص می‎شود که هر دوی آنها به ساحل وست‎ورلد آورده شده‎اند. زن که زنده است، توسط میزبان‎های گوست نیشن دستگیر می‎شود. بقایای ببر مرده نیز همانطور که در قسمت ۱ فصل ۲ دیده بودیم، توسط برنارد، استرند و تیم امنیتی‎اش یافت می‎شوند.

در همین حین، میو به همراه سایزمور و هکتور، ماموریتش برای پیدا کردن دخترش را ادامه می‎دهد. مسیر آنها به زیر پارک و ناحیه‎ای نامشخص کشیده می‎شود. با این حال، آنها پس از ملاقات با آرمیستیس و همچنین دو تکنسین پارک به نام فلیکس و سیلوستر، به سطح زمین می‎آیند و به بخشی از پارک می‎روند که پوشیده از برف است، جایی که بر باور آنها، در شمال شرق پارک وست‎ورلد واقع شده است. بنابر نقشه پارک در وبسایت Discover Westworld، آنها در شمال شرقی سوییت‎واتر قرار دارند.

هنگامی که سایزمور یک فرد مرده را پیدا می‎کند و برف روی آن را کنار می‎زند، یک کلاه‎خود سامورایی می‎یابد. سپس یک سامورایی به آنها حمله‎ور می‎شود که به معنای آن است که آنها وارد شوگان‎ورلد شده‎اند. بنابراین، مکان پارک شوگان‎ورلد بر روی این جزیره بزرگ که احتمالا تمام شش پارک را در خود جای داده، شمال پارک وست‎ورلد می‎باشد. اگر پارک وست‎ورلد، پارک مرکزی و احتمالا بزرگترین پارک باشد، این بدان معنا است که پارک وست‎ورلد از سمت شمال با پارک شوگان‌ورلد و از سمت جنوب و شرق نیز با پارک‎های دیگر هم مرز می‎باشد. در سمت غرب وست‎ورلد، دریایی مصنوعی‎ قرار دارد که توسط رابرت فورد ساخته شده و احتمالا آنسوی آن، کلونیال‎ورلد یا پارک مستعمراتی هند قرار دارد.

فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

با این حال، هنوز مشخص نیست که مرزهای پارک چه هستند و از کدام سمت از راه اقیانوس، اعضای تیم امنیتی کمپانی دلوس از راه رسیدند و برنارد را در ساحل یافتند. می‎دانیم که مِسا هاب یا مرکز فرماندهی پارک، در شرقی‎ترین نقطه پارک وست‎ورلد قرار دارد و قطاری که بازدیدکننده‎ها سوار بر آن به مسا هاب می‎آیند، باید از محل شرقی‎تری از مسا هاب سرچشمه گرفته باشد.

فراتر از ویژگی‎های مکانی و منطقه‎ای وست‏‌ورلد، وجود داشتن پارک کلونیال‎ورلد با تم آسیای جنوب شرقی، واقعیتی ناخوشایند و مضطرب‎کننده است. به رغم واقعیت‎های خشن و ناگوار دوره قرن ۱۹ میلادی غرب وحشی آمریکا، گذراندن تعطیلات در وست‎ورلد منطقی است. شوگان‎ورلد نیز برای فرهنگ ژاپنی، محترم و سامورایی خود، جذابیت‏‎های خاص خودش را دارا می‎باشد اما پارک کلونیال‎ورلد به نظر نمی‎رسد که اینگونه باشد.

چه تفریح و سرگرمی‎ای در درون پارک کلونیال‎ورلد وجود دارد که ممکن است آن یک درصد افراد ثروتمند را برای گذراندن اوقاتشان در آن جذب نماید؟ به نظر می‎رسد که هستی و وجود این پارک، تنها به دلیل اشتیاق و علاقه خاص رابرت فورد می‎باشد. با این وجود، ظاهرا بردگی و استعمار جنوب آسیا توسط اروپاییان سفیدپوست قدرتمند از قرن ۱۷ تا ۱۹ میلادی، یک هوس و فانتزی کثیف و کریه می‎باشد که به قصد برآورده کردن غرایز فرومایه مشتریان خاص ثروتمند ایجاد شده است. این، خود سرنخی از تلاش سازندگان پارک برای این می‎باشد تا افراد در هر صورت بتوانند، “نفس واقعی” خودشان را بیابند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *