مورگان فریمن

بیاتومگ – به نظر می‎رسد که مورگان فریمن نیز به صف بازیگرانی همچون کوین اسپیسی، بیل کازبی و جفری تامبور اضافه شده است. در حال حاضر چندین مدعی علیه مورگان فریمن ادعا کرده‎اند که او در سر صحنه چندین فیلمی که او در آنها بازی کرده، زنان را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است.

مورگان فریمن ۸۰ ساله، یکی از شناخته‎شده‎ترین و برجسته‎ترین بازیگران صنعت سینما است. او نامزد چنین جایزه گلدن گلوب و اسکار بوده و حتی در سال ۲۰۰۵، برای نقشش در فیلم Million Dollar Baby (دختر میلیون دلاری) برنده جایزه بهترین بازیگر مرد مکمل اسکار شده است. او یک سوپراستار جهانی است که نقش خدا را در دو فیلم بازی کرده و همچنین نقش لوییس فاکس را در دو فیلم بتمن ایفا کرده است.

بر طبق گزارش‎ سی‎ان‎ان، چندین زن پا پیش گذاشته و داستان‎های خود را در مورد اینکه چطور فریمن در سر صحنه فیلم‎ها، آنها را مورد آزار جنسی قرار داده یا رفتار نامناسبی با آنها داشته را بیان کرده‎اند. یکی از اعضای ارشد تولید فیلم Now You See Me (اکنون مرا می‎بینی) گفته که زنان در اطراف فریمن، ظاهر و رفتار خود را تغییر می‎دادند تا از توجه ناخواسته او جلوگیری کنند. او می‎گوید:

“او در مورد بدن ما اظهار نظر می‎کرد … ما می‎دانستیم که برای اینکه زمینه را برای او فراهم نکنیم … لباسی که پستان‎هایمان را نشان دهد، نمی‎پوشیدیم، لباسی که باسن‎مان را برجسته کند، نمی‎پوشیدیم و این به معنی آن است که اصلا لباسی که اندازه و متناسب باشد را نمی‎پوشیدیم.”

مورگان فریمن - فیلم Se7en (هفت)
مورگان فریمن – فیلم Se7en (هفت)

البته، این تنها یکی از چندین مدعی می‎باشد. زن دیگری نیز از تجربه همکاری با مورگان فریمن در سر صحنه فیلم Going In Style (مد روز) گفته و اظهار داشته که فریمن بدون اجازه بدن او را لمس می‎کرده است. در کل، سی‎ان‎ان با ۱۶ نفر صحبت کرده که هشت نفر از آنها، اذعان داشتند که فریمن با آنها رفتار نامناسبی داشته است.

به دنبال این گزارش، مورگان فریمن در بیانیه‎ای از تمام افرادی که به خاطر اعمال او مورد بی‎حرمتی یا ناراحتی قرار گرفته‎اند، عذرخواهی به عمل آورده است. در این بیانیه آمده است:

“هر کسی که من را می‎شناسد یا با من کار کرده است، می‎داند که من کسی نیستم که عمدا کسی را آزار بدهم یا آگاهانه سبب اضطراب و ناراحتی کسی شوم. من از تمام کسانی که احساس بی‎حرمتی یا ناراحتی کردند، معذرت می‎خواهم و این اصلا از روی عمد و قصد نبوده است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *