بیاتومگ – با باکس آفیس ۳ خرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم اکشن و ابرقهرمانی Deadpool 2 (ددپول ۲) در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده سینماها توانست صدر جدول را از زیر سلطه فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی‎نهایت) بیرون بیاورد. فیلم ددپول ۲ در اولین هفته حضورش در گیشه به رقم ۱۶۴ میلیون دلاری در فروش داخل آمریکا دست یافت.

این فیلم که با بودجه ۱۱۰ میلیون دلاری ساخته شده، در اولین هفته اکرانش در خارج از آمریکا نیز فروش ۱۸۰ میلیون دلاری را کسب کرده که جمعا، فروش جهانی ۳۴۴ میلیون دلاری را برای این فیلم به ارمغان می‎آورد. این فیلم مورد ستایش منتقدان قرار گرفته و انتظارهای زیادی برای آن بود، پس موفقیت آن در گیشه دور از انتظار نبود.

فیلم انتقام جویان: جنگ بی‎نهایت نیز در چهارمین هفته از اکرانش بر روی پرده نقره‎ای، به فروش داخلی ۳۸ میلیون دلاری و جایگاه دوم جدول باکس آفیس دست پیدا کرد. این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۶۰۵ و فروش خارجی ۱ میلیارد و ۲۳۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده که فروش جهانی‎اش را به رقم ۱ میلیارد و ۸۴۱ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم کمدی Book Club (باشگاه کتاب) در اولین هفته اکرانش بر روی پرده سینماها، به فروش داخلی ۲۲ میلیون دلاری دست یافت تا بدین ترتیب، جایگاه سوم جدول باکس آفیس را بدست بیاورد. هنوز فروش خارج از آمریکای این فیلم آغاز نشده و بودجه آن نیز نامشخص می‎باشد.

فیلم Life of the Party (پایه مهمانی) در دومین هفته اکرانش جایگاه چهارم جدول را بدست آورده است. این فیلم با کسب فروش داخلی ۱۰ میلیون دلاری در این هفته، فروش کلی داخلی خود را به مبلغ ۳۳ میلیون دلار افزایش داد. فروش خارجی تاکنون نیز ۴ میلیون دلار می‎باشد که فروش جهانی‎اش را از مرز ۳۷ میلیون دلار عبور می‎دهد.

فیلم Breaking In (به زور وارد شدن) نیز که با بودجه ۶ میلیون دلاری ساخته شده و دومین هفته حضورش در گیشه را سپری می‎کند، با فروش داخلی ۹ میلیون دلاری خود در این هفته، در جایگاه پنجم جدول ایستاد. این فیلم تاکنون به فروش کلی ۳۲ میلیون دلار دست پیدا کرده که ۹۵ درصد آن مربوط به داخل آمریکا است. فیلم کمدی Show Dogs (سگ‎های نمایشی)، که فیلمی تازه‎اکران‎شده در این هفته می‎باشد، با تجربه فروش داخلی ۷ میلیون دلاری، در جایگاه ششم جدول باکس آفیس ایستاده است. این فیلم در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۱ میلیون دلار را بدست آورده است.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود که فیلم اکشن و ماجراجویی Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) بر روی پرده سینماها عرضه شود. احتمالا اکران این فیلم سبب خواهد شد تا فروش فیلم ددپول ۲ کاهش یابد و حتی جایگاه خود را در صدر جدول از دست بدهد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Deadpool 2۱۶۴۱۶۴۱۱۰۱
۲Avengers: Infinity War۳۸۶۰۵-۴
۳Book Club۲۲۲۲-۱
۴Life of the Party۱۰۳۳-۲
۵Breaking In۹۳۱۶۲
۶Show Dogs۷۷-۱
۷Overboard۶۳۸-۳
۸A Quiet Place۵۱۷۷۱۷۷
۹Rampage۲۹۳۱۲۰۶
۱۰RBG۱۴-۳
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *