هشدار اسپویلر!

بیاتومگ – قسمت ششم فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد) که با عنوان “Phase Space (فضای فاز)” بود، با پیچشی ناگهانی آغاز شد. در ابتدای این قسمت مشخص شد که صحنه‎های مصاحبه آرنولد با دلورس در فصل دوم، در واقع، صحنه‎های مصاحبه دلورس با آرنولد یا ترجیحا، یک نسخه انسان-رباتی از او می‎باشد. در قسمت‎های قبلی، سریال نشان داد که انسان‎ها سعی دارند تا با دیجیتال‎سازی مغز خود و قرار دادن آن در درون بدن میزبان‎ها، به جاودانگی دست یابند. در آن قسمت‎ها، مشاهده کردیم که ویلیام با استفاده از جیمز دلوس و اجرا کردن گفتگوهایی تکراری با او برای رسیدن به صداقت، سعی در دست یافتن به رمز جاودانگی بود اما پس از ۱۴۹ تلاش ناموفق، تسلیم شکست شد.

برنارد پس از کشف آخرین نسخه میزبانی جیمز دلوس که توسط طبیعت هستی خود به سمت دیوانگی کشیده شده بود، به یاد آورد که یک پیوند انسان-رباتی دیگری در پارک وجود دارد و فورد به او دستور داده تا واحد کنترلی را برای آن فراهم بیاورد. در این قسمت از سریال، برنارد و السی به کریدل می‎روند، ابرکامپیوتری که تمام احتمالات داستانی وست‎ورلد را قبل از اجرا، تست و ذخیره می‏‎کند. در آنجا، برنارد یک کشف مضطرب‎کننده دیگری نیز کرد و آن این بود که نسخه‎ای از فورد در درون کریدل قرار دارد. گفتگویی تازه در سایت Delos Destinations تایید می‎کند که واحد کنترلی که برنارد بدست آورده بود، در واقع، یک نسخه هوش مصنوعی از فورد بوده است.

همانند همیشه، سوال مهم این می‎باشد که مصاحبه آرنولد-دلورس دقیقا در کدام خط زمانی سریال وست‎ورلد جای گرفته است. در خط زمانی حال، دلورس با استفاده از یک قطار، در حال بردن خود و همراهانش به مسا هاب است تا در آنجا بتواند پیتر ابرناتی را از نیروهای کمپانی دلوس بازپس بگیرد. در صحنه‎های مصاحبه، او لباس آبی‎رنگ خود را پوشیده بود، لباسی که در ابتدای هر چرخه داستانی‎اش و همچنین صحنه‎های فلش‎بک مصاحبه‎اش در فصل اول بر تن داشته بود. با این حال، این صحنه‎های این قسمت که قطعا در زمان پس از رهایی و آزادی دلورس قرار گرفته، نشان می‎دهد که صحنه‎های تست صداقت او با ربات آرنولد در آینده و پس از رسیدن دلورس به مسا هاب رخ می‎دهند.

قسمت 6 فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
قسمت ۶ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

تیزری که برای قسمت هفتم فصل ۲ منتشر شده، نشان می‎دهد که شارلوت هیل، اتاقی را پیدا می‎کند که کاملا پر از میزبان‎های آرنولد/برنارد می‎باشد که می‎توانند نمونه‎های اولیه‎ای باشند که از زمانی که فورد در حال ساخت برنارد بوده، به جا مانده یا اینکه می‎تواند بقایای تلاش‎های اولیه برای بازسازی ذهن آرنولد در درون بدن یک میزبان باشد. احتمال دیگر این می‎باشد که برنارد در حقیقت نتیجه نهایی رابرت فورد برای خلق نسخه‎ای رباتی از فورد می‎باشد و دادن هویت و خاطرات تازه به این نسخه رباتی، تنها راه برای جلوگیری از این بوده که برنارد همانند جیمز دلوس در هم نشکند.

سوال نهایی: ما کدام نسخه از دلورس را در صحنه‎های آغازین قسمت ششم فصل ۲ مشاهده کردیم؟ آیا دلورس انقلابی بود که در حال تلاش بود تا مردی که به او جان داده را بازسازی کند؟ یا اینکه آیا دلورس واقعا توسط فورد از درون کریدل کنترل می‎شود و آنچه که در ابتدای این قسمت مشاهده کردیم، در حقیقت، فورد بوده که سعی داشت تا همکاری قدیمی خود را به زندگی بازگرداند؟ به نظر می‎رسد که پشت هر آشکارسازی بزرگی در فصل دوم سریال وست‎ورلد، راز و رمزهای بیشتری قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *