هشدار اسپویل!

بیاتومگ – ششمین قسمت از فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد) که با عنوان “Phase Space (فضای فاز)” بود، ممکن است مکان مرموز “آنسوی دره” را آشکار کرده باشد و آن مکان ممکن است به سادگی، مسا هاب باشد.

برای اولین بار به آنسوی دره یا گلوری در قسمت افتتاحیه فصل دوم سریال اشاره شد و از آن زمان، هدف مشخص دلورس ابرناتی بوده است. دلورس، این دختر سابقا مزرعه‎دار، پس از شکستن چرخه داستانی خود و دست یافتن به تمام خاطراتش و همچنین شخصیت وایات شروری که توسط خالقانش، رابرت فورد و آرنولد وبر، در درون حافظه‌اش قرار داده شده، در مسیر انتقام قدم برداشته است. دلورس، ارتش خود از میزبان‎ها را جمع کرده که شامل آنجلا، کلمنتاین و تدی فلود که دوباره توسط دلورس برنامه‎ریزی شده، می‎باشد.

با این حال، آنسوی دره با راز و مرز احاطه شده و مخفی است. به سبک و شیوه معمول سریال وست‎ورلد، صحبت‎ها در مورد آنسوی دره توسط کاراکترهای مختلف با استفاده از معما و استعاره صورت گرفته است. در قسمت ۲ فصل ۲، تدی و دلورس در مورد آنسوی دره صحبت می‎کردند و تدی گفت: “گلوری. آنسوی دره. هر کسی نام متفاوتی برای آن به کار می‎برد و همه آنها به همان مقصد ختم می‎شوند.” این نشان داد که آنسوی دره یک مکان قابل لمس است. اما گفته‎های بعدی دلورس با این موضوع در تضاد است. او گفت: “یک دوست قدیمی به اندازه‎ای احمق بود که مدت‎ها قبل آن را به من نشان داده بود. و آن، یک مکان نیست. یک سلاح است. و من برای نابود کردن آنها از آن استفاده می‎کنم.”

فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

منظور دلورس از دوست قدیمی، در واقع ویلیام بوده است که این میزبان که زمانی عاشقش شده بود را به بخشی از وست‎ورلد می‎برد که در حال ساخت بود که اشاره بر این دارد که این مکان، آنسوی دره است. بعدها، ویلیام مسن، مرد سیاه‎پوش، آنسوی دره را بزرگترین اشتباه خود توصیف می‎کند. پس از آن، طرفداران متوجه شدند که ویلیام چه در جوانی و چه در پیری، در حال تلاش برای محافظت از یک پیوند انسان-رباتی بوده است. ویلیام تلاش داشت تا مغز پدر زن مرحوم خود، جیمز دلوس، را به بدن یک میزبان پیوند بزند و بیش از ۱۴۰ مرتبه در این کار شکست خورده بود. شاید این بزرگترین اشتباهی باشد که مرد سیاه‎پوش به آن اشاره کرده بود.

اما منظور ویلیام مسن می‎توانسته هدف مخفی و تیره کمپانی دلوس یعنی، جمع‎آوری دی‎ان‎ای و داده مهمان‎های ثروتمند پارک باشد. اطلاعاتی که در درون ذهن میزبانی به نام پیتر ابرناتی ذخیره شده، میزبانی که شارلوت هیل مسئول تحویل آن به کمپانی دلوس بوده است. در حال حاضر، ابرناتی در درون مسا هاب قرار دارد، جایی که تیم‎های تضمین کیفیت کمپانی دلوس گردهم می‎آیند تا دوباره کنترل پارک را در دست بگیرند.

اما در پایان قسمت ششم فصل ۲، دلورس، تدی و همراهانشان در مسیر رفتن به مسا هاب قرار داشتند و آنها با پر کردن یک قطار قرن نوزدهمی که مهمان‎ها را به پارک وارد و خارج می‎کرده و منفجر کردن آن در درون این مرکز فرماندهی پارک، ورود خود را اعلام کردند. پس، آیا مسا هاب همان آنسوی دره است؟

فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

نقشه بالا از سایت Delos Destinations، حرکت گروه دلورس و گروه میو را نشان می‎دهد. با وجود حرکت‎های غیرمستقیم‎اش، مقصد دلورس، به سوی مسا هاب در شرق می‎باشد، جایی که محل نگهداری کریدل است، سیستمی که تمام شخصیت‎های میزبان‎ها در آن ذخیره شده است. این احتمالا همان سلاحی است دلورس به دنبال آن بوده است. این احتمال نیز وجود دارد که دلورس همچنان دستورهای فورد را دنبال کند و هنوز مشخص نیست که آیا دلورس می‎داند که فورد در درون کریدل همچنان به نحوی زنده است یا خیر. و این به معنای آن است که ممکن است دلورس همچنان در درون یک چرخه باشد و خودش متوجه نشده باشد.

به نظر می‎رسد که بیشتر مسیرها به مسا هاب ختم می‎شوند. برنارد و السی به مسا هاب آمدند تا در آنجا، به کریدل متصل شوند و بفهمند که چطور برنامه قادر است تا جلوی تمام دستورها برای دسترسی به سیستم را بگیرد. برنارد در نهایت وارد یک شبیه‎سازی واقعیت مجازی از سوییت‎واتر می‌شود که در آنجا، او با رابرت فورد برخورد می‎کند. موسس پارک، یک نوع جاودانگی برای خود در درون پارک مورد علاقه‎اش ساخته و این جاودانگی، در مقایسه با جاودانگی‎ای که مرد سیاه‎پوش به دنبال آن بود، متفاوت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *