هشدار اسپویل!

بیاتومگ – قسمت ۶ فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد) با یک آشکارسازی خیره‎کننده به پایان رسید که در آن، یک نسخه هوش مصنوعی از رابرت فورد همچنان در درون کریدل زنده است. اتفاقات زیادی در این قسمت از سریال وست‎ورلد که با نام “فضای فاز” بود، رخ می‎دهد: میو دوباره به دخترش می‎پیوندد، دلورس با یک قطار، مسا هاب را منفجر می‎کند، تدی شرور اندکی بخشش نشان می‎دهد و مرد سیاه‎پوش نیز ملاقاتی احساسی با دخترش دارد. اما بزرگترین پیچش قسمت حول برنارد و السی بود که راز پشت مرکز پشتیبان‎گیری داده پارک به نام کریدل را آشکار کردند.

در اوایل این فصل، نشان داده شد که بدن رابرت فورد پس از اینکه دلورس به او در طی شروع آخرین روایتش شلیک کرد، در حال تجزیه شدن بود. اما زمانی که برنارد به کریدل وصل ‎شد، وارد شهر سوییت‎واتر یا نسخه‎ای مجازی از آن شد. در آنجا، او یک سگ تازی آشنا را دنبال کرد که به درون سالن ماریپوزا وارد شد و در آنجا، نسخه‎ای دیجیتالی از فورد در حال نواختن پیانو بود. حال که فورد در درون کریدل است، او به تمامی میزبان‎ها و روایت‎هایشان دسترسی دارد. السی به برنارد اشاره کرد که میزبان‎ها همانند یک شبکه ذهنی کار می‎کنند که به معنای آن است که اکنون فورد روحی در ماشین است و می‎تواند به راحتی نواختن یک پیانو، میزبان‎ها را کنترل نماید.

فورد میزبان‎ها را کنترل می‌کند

فصل 2 سریال Westworld (وست‎ورلد)
فصل ۲ سریال Westworld (وست‎ورلد)

با این احتساب، اکنون نحوه ارتباط برقرار کردن فورد با مرد سیاه‎پوش در این فصل با استفاده از میزبان‎ها کاملا منطقی است. فورد از شبکه توری کریدل استفاده می‎کرده تا مرد سیاه‎پوش را در جستجویش برای پیدا کردن “در” هدایت کند. اما حیطه فورد در خارج از دنیای وست‎ورلد نیز گسترش یافته است. فورد حتی در وبسایت Delos Destinations نیز وجود دارد. گفتگویی با ربات فورد در این وبسایت وجود دارد که در مورد کریدل توضیح می‎دهد: “… چرخه‎های آنها در این جهان شبیه‎سازی‎شده ذخیره شده‎اند و زمینه‎ای برای آزمایش روایت‎های تازه است.” زمانی که سوال شد که چرا فورد در درون کریدل است، این ربات در پاسخ گفت که برنامه‎های او به زودی آشکار خواهند شد.

یکی از گفتگوهای جالب آشکار می‎کند که در درون گوی قرمزی که برنارد آن را از آزمایشگاه برداشت، چه چیزی قرار دارد. زمانی که از این ربات سوال شد که چطور وارد کریدل شده، پاسخ داد: “فکر کنم شما جواب سوال را می‎دانید. راه‎حلی ساده که کف دست برنارد قرار داشت.” در اینجا یکی از بزرگترین سوالات این فصل پاسخ داده شد و آن این است که برنارد، ذهن هوش مصنوعی فورد را به کریدل برده است. این بدان معنا است که در یکی از خط‎های زمانی (خاطرات گذشته برنارد)، فورد کنترل کامل برنارد را برعهده داشته است. بنابراین، آیا فورد دیگر میزبان‎ها را کنترل می‎کند؟ این احتمال وجود دارد که دلورس توسط فورد کنترل می‎شود و تمام کارهای دلورس نیز بخشی از برنامه فورد است. تیزری برای قسمت بعدی سریال منتشر شده که گفتگوی کوتاهی بین برنارد و فورد دیجیتالی را نشان می‎دهد که در آن، فورد اشاره می‌کند که اتفاقی که قرار است رخ بدهد، تقصیر برنارد نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *