بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۰ خرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) در اولین هفته از حضورش در گیشه، به فروش داخلی ۱۱۹ میلیون دلاری و همچنین صدر جدول باکس آفیس دست یافته است. این فیلم که دومین فیلم از فیلم‎های مجموعه‎ای و گلچینی جنگ ستارگان می‎باشد، با توجه به انتظارهایی که از آن می‎رفت، شروع نسبتا ناامیدکننده‎ای در گیشه داشته است. این فیلم اکشن و ماجراجویی در فروش خارجی نیز به مبلغ ۸۲ میلیون دلار دست پیدا کرده که فروش جهانی فیلم را در اولین هفته از اکران بر روی پرده نقره‎ای از رقم ۲۰۱ میلیون دلار عبور می‎دهد.

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲) که در هفته نخست اکرانش، صدر جدول را از آن خود کرده بود، در دومین هفته اکرانش، با افت فروش ۵۹ درصدی روبه‎رو شد و تنها موفق شد تا به فروش داخلی ۶۶ میلیون دلاری دست یابد و در جایگاه دوم جدول بایستد. فیلم ددپول ۲ با این ۶۶ میلیون دلار توانست فروش کلی داخلی‎اش را به رقم ۲۳۱ میلیون دلار برساند. در همین حال، فروش کلی خارجی فیلم پس از دو هفته اکران، رقم ۲۹۱ میلیون دلار است که فروش جهانی آن را به مبلغ ۵۲۲ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم Avengers: Infinity War (انتقام جویان: جنگ بی‎نهایت) نیز با کسب فروش ۲۷ میلیون دلار این هفته، توانست فروش کلی داخلی‎اش را به رقم ۶۳۲ میلیون دلار برساند. هفته آینده انتظار می‎رود که فیلم کمدی Action Point (اکشن پوینت)، فیلم درام Adrift (سرگردان) و فیلم علمی-تخیلی و هیجان‎انگیز Upgrade (ارتقاء) به اکران دربیایند.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Solo: A Star Wars Story۱۱۹۱۱۹-۱
۲Deadpool 2۶۶۲۳۱۱۱۰۲
۳Avengers: Infinity War۲۷۶۳۲-۵
۴Book Club۱۸۴۰-۲
۵Life of the Party۸۴۲-۳
۶Breaking In۶۳۸۶۳
۷Show Dogs۵۱۳-۲
۸Overboard۵۴۳-۴
۹A Quiet Place۴۱۸۱۱۷۸
۱۰RBG۲۶-۴
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *