بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۷ خرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) همانند هفته گذشته، در دومین هفته از اکرانش بر روی پرده نقره‎ای، توانست صدرنشینی خود را حفظ نماید. این فیلم نسبت به هفته گذشته با ۶۵ درصد افت فروش مواجه شده و تنها موفق به کسب فروش داخلی ۴۱ میلیون دلاری در این هفته شده است. فروش جهانی فیلم سولو پس از دو هفته اکران برابر ۲۷۶ میلیون دلار است که ۱۱۵ میلیون دلار آن مربوط به فروش کلی خارجی می‎باشد.

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲) در سومین هفته اکرانش بر روی پرده سینماها، در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم اکشن و ابرقهرمانی در اولین هفته در صدر جدول و در دومین هفته در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار داشت. فیلم ددپول ۲ در این هفته موفق به کسب فروش داخلی ۳۳ میلیون دلاری شد که ۴۹ درصد نسبت به هفته گذشته افت داشته است. این فیلم تاکنون به فروش جهانی ۶۱۵ میلیون دلاری دست یافته که ۳۵۰ میلیون دلار آن مربوط به فروش خارجی و ۲۶۵ میلیون دلار آن مربوط به فروش داخل آمریکا است.

فیلم تازه‎اکران‎شده Adrift (سرگردان)، در اولین هفته اکرانش به فروش داخلی ۱۶ میلیون دلاری و رده سوم جدول باکس آفیس دست پیدا کرد. این فیلم درام که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده، فروش ۳۰۰ هزار دلاری را در خارج از آمریکا تجربه کرده است. فیلم علمی-تخیلی و هیجان‎انگیز Upgrade (ارتقاء)، دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته است که به جمع ده فیلم پرفروش هفته راه پیدا کرده است. فیلم ارتقاء با کسب فروش داخلی ۶ میلیون دلاری، در جایگاه ششم جدول ایستاده است. فعلا فروش فیلم محدود به آمریکا است و فروش جهانی آغاز نشده است.

دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم کمدی Action Point (اکشن پوینت) می‎باشد که در جایگاه نهم جدول قرار دارد. این فیلم در اولین هفته حضورش در گیشه به فروش داخلی ۳ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. بودجه ساخت فیلم اکشن پوینت، ۱۹ میلیون دلار است و هنوز فروش خارج از آمریکای آن آغاز نشده است.

هفته آینده نیز فیلم ترسناک Hereditary (موروثی)، فیلم اکشن و هیجان‎انگیز Hotel Artemis (هتل آرتمیس) و فیلم اکشن و ماجراجویی Ocean’s 8 (هشت یار اوشن) بر پرده سینماها به اکران درخواهند آمد. انتظار می‎رود در هفته آینده، جدال سختی میان فیلم هشت یار اوشن و فیلم سولو: داستانی از جنگ ستارگان برای کسب جایگاه نخست جدول گیشه دربگیرد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Solo: A Star Wars Story۴۱۱۶۰-۲
۲Deadpool 2۳۳۲۶۵۱۱۰۳
۳Adrift۱۶۱۶۳۵۱
۴Avengers: Infinity War۱۵۶۴۷-۶
۵Book Club۱۲۵۲-۳
۶Upgrade۶۶-۱
۷Life of the Party۵۴۸-۴
۸Breaking In۴۴۲۶۴
۹Action Point۳۳۱۹۱
۱۰Overboard۲۴۶-۵
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *