بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۴ خرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم Ocean’s 8 (هشت یار اوشن) که نسخه فرعی فیلم‎های ۱۱ یار اوشن و با بازیگران و کاراکترهای تماما زن می‎باشد، در اولین هفته از اکرانش به فروش داخلی ۵۹ میلیون دلاری دست یافت. این فیلم اکشن و ماجراجویی، با این فروش توانست صدر جدول باکس آفیس این هفته را از آن خود نماید. شروع موفق فیلم در گیشه سبب شد تا فشار و استرس سازندگان و عوامل فیلم کاهش یابد و نفس راحتی بکشند.

این موفقیت فیلم هشت یار اوشن در حالی است که فیلم اصلی یعنی فیلم یازده یار اوشن در سال ۲۰۰۱ با بازی بازیگرانی همچون جورج کلونی، برد پیت و چندین تن دیگر در هفته ابتدایی اکرانش به فروش داخلی ۵۰ میلیون دلاری دست یافته بود. فیلم هشت یار اوشن که با بودجه ۷۰ میلیون دلاری ساخته شده، در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۲۰ میلیون دلار کسب کرده که فروش جهانی‎اش را به مبلغ ۷۹ میلیون دلار در اولین هفته می‎رساند.

فیلم Solo: A Star Wars Story (سولو: داستانی از جنگ ستارگان) که دو هفته پیاپی در صدر جدول قرار داشت، این هفته با افت فروش ۴۴ درصدی نسبت به هفته قبل، فروش داخلی ۲۲ میلیون دلاری را تجربه کرد و در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۱۸۳ و فروش خارجی ۱۳۶ میلیون دلاری دست یافته که جمعا فروش جهانی ۳۲۰ میلیون دلاری را حاصل می‎کند که بسیار پایین‎تر از حد سازندگان آن بود و عملا، یک شکست برای فیلم‎های نسخه فرعی مجموعه جنگ ستارگان محسوب می‌شود.

فیلم Deadpool 2 (ددپول ۲) در چهارمین هفته اکرانش بر روی پرده سینماها، در جایگاه سوم قرار گرفته است. این فیلم در این هفته فروش داخلی ۲۰ میلیون دلاری را تجربه کرده که فروش کلی‎اش در داخل آمریکا را به مبلغ ۲۸۵ میلیون دلار می‎رساند. این در حالی است که فروش کلی خارجی فیلم، مبلغ ۳۷۹ میلیون دلار می‌باشد که جمعا منجر به فروش جهانی ۶۶۵ میلیون دلاری در طی چهار هفته می‌شود.

علاوه بر فیلم هشت یار اوشن، دیگر فیلم تازه‎اکران‌شده این هفته، فیلم ترسناک Hereditary (موروثی) است که با فروش داخلی ۲۰ میلیون دلاری، در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس ایستاده است. هنوز اکران این فیلم در خارج از آمریکا شروع نشده پس هیچ فروش خارجی ندارد.

دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته گیشه، فیلم اکشن و هیجان‎انگیز Hotel Artemis (هتل آرتمیس) به کارگردانی و نویسندگی درو پیرس می‎باشد. این فیلم در اولین هفته حضورش بر روی پرده نقره‎ای، فروش داخلی ۴ میلیون دلاری را تجربه کرده و در جایگاه هشتم جدول ایستاده است. فروش فیلم در خارج از آمریکا نیز مبلغ اندک ۴۳ هزار دلار می‎باشد.

هفته آینده نیز انیمیشن بسیار مورد انتظار و محبوب Incredibles 2 (شگفت‎انگیزان ۲)، فیلم کمدی Tag (برچسب) و فیلم اکشن و جنایی Superfly به گیشه خواهند آمد. انیمیشن شگفت‎انگیزان ۲ در پیش‎فروش بلیط‎های خود بسیار قوی ظاهر شده، پس انتظار می‎رود شروعی طوفانی در گیشه داشته باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Ocean's 8۵۹۵۹۷۰۱
۲Solo: A Star Wars Story۲۲۱۸۳-۳
۳Deadpool 2۲۰۲۸۵۱۱۰۴
۴Hereditary۲۰۲۰-۱
۵Avengers: Infinity War۱۱۶۵۸-۷
۶Adrift۸۲۴۳۵۲
۷Book Club۷۶۰-۴
۸Hotel Artemis۴۴-۱
۹Upgrade۳۱۰-۲
۱۰Life of the Party۳۵۱-۵
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *