بیاتومگ – با باکس آفیس ۳۱ خرداد ماه همراه باشید. انیمیشن بسیار مورد انتظار و محبوب Incredibles 2 (شگفت‎انگیزان ۲) این هفته بر روی پرده سینماها به اکران درآمد و در جایگاه نخست جدول باکس آفیس قرار گرفت. این فیلم در فروش داخلی این هفته به مبلغ ۲۶۹ میلیون دلار دست پیدا کرد. این فیلم که به نویسندگی و کارگردانی برد بیرد می‎باشد، در بیش از چهار هزار سینما در آمریکا به اکران درآمده بود. فیلم شگفت‎انگیزان ۲ در فروش خارجی نیز ۷۵ میلیون دلار را کسب کرده است. با این احتساب، این انیمیشن در هفته نخست حضورش در گیشه، به فروش جهانی ۳۴۴ میلیون دلاری دست یافته است.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم Ocean’s 8 (هشت یار اوشن) قرار دارد. این فیلم هفته گذشته در صدر جدول قرار داشت اما در دومین هفته حضورش در گیشه، با افت فروش ۵۱ درصدی روبه‎رو شد و تنها مبلغ ۲۹ میلیون دلار را بدست آورد و در جایگاه دوم جدول قرار گرفت. این فیلم تاکنون به فروش کلی داخلی ۸۸ میلیون دلار و فروش کلی خارجی ۳۶ میلیون دلار دست پیدا کرده که فروش جهانی‎اش را از مرز ۱۲۵ میلیون دلار عبور می‎دهد.

در جایگاه سوم جدول باکس آفیس، فیلم تازه‎اکران‎شده و کمدی Tag (برچسب) قرار گرفته است. این فیلم در این هفته، به فروش داخلی ۲۲ میلیون دلاری دست یافت. فروش خارجی فیلم بسیار اندک و حدود ۱ میلیون دلار می‎باشد، بنابراین، فروش جهانی فیلم برچسب در هفته اول اکران، مبلغ ۲۳ میلیون دلار است که نسبت به بودجه ۲۸ میلیون دلاری‎اش، رقم قابل‎قبولی است.

دیگر فیلم تازه‎‎وارد این هفته، فیلم اکشن و جنایی Superfly است. این فیلم در باکس آفیس هفته گذشته دو روز بر روی پرده سینماها بوده و به فروش داخلی ۲ میلیون دلاری و جایگاه یازدهم جدول دست یافته بود. حال در این هفته، این فیلم با اکران کامل در کل هفته، به فروش داخلی ۹ میلیون دلاری و جایگاه هفتم دست پیدا کرده است. با این احتساب، این فیلم تاکنون به فروش داخلی ۱۱ میلیون دلاری دست یافته است. فروش خارجی فیلم هنوز آغاز نشده است.

هفته آینده نیز فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده) به اکران درمی‎آید. بدون شک، جدلی بین این فیلم و فیلم شگفت‎انگیزان ۲ برای صدر جدول درخواهد گرفت اما پیروزی فیلم دنیای ژوراسیک ۲ بسیار محتمل‎تر است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Incredibles 2۲۶۹۲۶۹-۱
۲Ocean's 8۲۹۸۸۷۰۲
۳Tag۲۲۲۲۲۸۱
۴Solo: A Star Wars Story۱۴۱۹۸-۴
۵Deadpool 2۱۳۲۹۸۱۱۰۵
۶Hereditary۱۱۳۱-۲
۷Superfly۹۱۱۱۶۱
۸Avengers: Infinity War۸۶۶۶-۸
۹Adrift۳۲۸۳۵۳
۱۰Book Club۳۶۳-۵
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *