بیاتومگ – با باکس آفیس ۷ تیر ماه همراه با ما باشید. فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده) در هفته گذشته بر روی پرده سینماها به اکران درآمد و توانست در اولین هفته حضورش در گیشه به فروش داخلی ۲۰۴ میلیون دلاری دست پیدا کند. فیلم دنیای ژوراسیک ۲ با این فروش در جایگاه نخست جدول باکس آفیس ایستاد. این فیلم که هفته گذشته در بیش از چهار هزار سینما به اکران درآمده بود، با بودجه ۱۷۰ میلیون دلاری ساخته شده است. این فیلم در فروش خارجی خود در هفته گذشته نیز مبلغ ۵۵۰ میلیون دلار را تجربه کرده تا با این احتساب، در اولین هفته اکران به فروش جهانی ۷۵۴ میلیون دلار دست پیدا کند.

انیمیشن Incredibles 2 (شگفت‎انگیزان ۲) که هفته گذشته و در اولین هفته اکرانش بر روی پرده نقره‎ای به جایگاه نخست جدول باکس آفیس دست یافته بود، این هفته با روبه‎رو شدن با افت فروش ۵۳ درصدی، در جایگاه دوم قرار گرفت. این انیمیشن در هفته گذشته فروش داخلی ۱۲۴ میلیون دلار را تجربه کرده است. بنابراین، این انیمیشن پس از دو هفته اکران به فروش جهانی ۵۵۲ میلیون دلار دست پیدا کرده که ۳۹۴ میلیون دلار آن متعلق به فروش داخلی آن است.

مستند ?Won’t You Be My Neighbor (آیا تو همسایه من نیستی؟) در سومین هفته از حضورش در گیشه، با افزایش فروش ۹۰ درصدی نسبت به هفته گذشته و کسب مبلغ ۲ میلیون دلار در فروش داخلی، این هفته به جایگاه دهم جدول باکس آفیس رسید. این مستند که به زندگی مجری محبوب برنامه کودکان آقای فرد راجرز می‎پردازد، تاکنون به فروش کلی داخلی ۵ میلیون دلاری دست پیدا کرده است. این فیلم فروشی در خارج از آمریکا نداشته است.

هفته آینده نیز فیلم اکشن و هیجان‎انگیز Sicario: Day of the Soldado (سیکاریو: روز سولدادو) و فیلم کمدی Uncle Drew (عمو درو) بر روی پرده سینماها به اکران درخواهند آمد. فیلم روز سولدادو، دنباله فیلم سیکاریو محصول سال ۲۰۱۵ است.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Jurassic World: Fallen Kingdom۲۰۴۲۰۴۱۷۰۱
۲Incredibles 2۱۲۴۳۹۴-۲
۳Ocean's 8۱۷۱۰۶۷۰۳
۴Tag۱۳۳۵۲۸۲
۵Deadpool 2۷۳۰۶۱۱۰۶
۶Solo: A Star Wars Story۶۲۰۴-۵
۷Hereditary۵۳۷-۳
۸Superfly۵۱۶۱۶۲
۹Avengers: Infinity War۴۶۷۱-۹
۱۰Won't You Be My Neighbor?۲۵-۳
 • فروش‎ها به میلیون دلار است.
 • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
 • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
 • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

یک دیدگاه

 1. خرید اسکوتر برقی

  ۱۳ تیر, ۱۳۹۷ در ۱۱:۵۹

  درود به شما سایت گیرا و جذابی دارید مقالات جامعی بود متشکرم

  پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *