بیاتومگ – در این قسمتVikings، رگنار به دریا می زند و لاگرتا، ملکه آسلاگ را تهدید می کند.

هشدار : متن بررسی ممکن است قسمتی از سریال را فاش کند.

وقتی رگنار (تراویس فیمل) به آیوار می گوید که عجله کن، باید به جریان آب برسیم، این روایتی عالی در مورد این قسمت، The Vision بیان می کند. بهترین نقشه ها، اغلب منحرف می شوند، و آنچه که مایکل هرست، سازنده ی Vikings ، طراحی می کند، ریشه های دنباله هایی منظم که به تصویر آینده ی کتگات و خاندان لاثبروک می رسد. خوب می شود که رولو (کلایو استاندن) را، اگر برای لحظه ای هم دید، موفقیت های سیاسی او ذکر شد و ما باید منتظر یک مواجهه ی احتمالی باشیم. اما سوال این است که چه کسی کفاره ی خیانت رولو را می طلبد و چه کسی شاه خواهد شد؟

در میانه ی فصل ما از بازگشت رگنار خوشحال شدیم، اما الان برای اولین بار به حال مرد بزرگ تاسف خوردیم، مردی ژنده پوش که از افراد برای پیوستن به او برای حمله به انگلیس برای انتقام، خواهش و التماس می کند، اما این فقط یکی از هتک حرمتی هایی است که او در زندگی با آن ها روبه رو شده است. رگنار متوجه است که این تغییراتی است که حین غیبتش اتفاق افتاده است، اما او از اصل خود به دور می باشد و در روستایی که به ساختش کمک کرد، احساس ناراحتی می کند. برخورد با برادر یک کشاورز به قتل رسیده در زمین های کشاورزی انگلیس، احساس مردم در مورد نپیوستن به رگنار را قوی تر کرد.

رگنار گنجینه هایی که از یورش های قبلی به دست آورده است را بین افراد پخش می کند به امید اینکه به او بپیوندند، اما فقط افراد پیر و فرسوده که فقط برای منفعت خانواده شان با رگنار همراه می شوند. او از پسرش، بیورن (الکساندر لودویگ) تقاضای کشتی می کند و بیورن به او کشتی می دهد، در این جا است که ما تفاوت این رگنار با رگناری که به عنوان شاه مبارزی که با شجاعت و بدون هیچ ترسی سرزمین ها را غارت می کرد، زندگی با رگنار سخت برخورد کرده است، و هفت سال طول کشیده است که او با تصمیماتی که گرفته است، کنار بیاید. او نه تنها آماده می شود که عواقب تصمیماتش را ببیند، بلکه ایستادگی آخر او می باشد و فعلا فقط خود او می داند که چه چیزی امیدوار است در هجوم به انگلیس بدست بیاورد.

Vikings-S4EP12
Vikings-S4EP12

می توان گفت که غیبت طولانی او، وظیفه اش را به دیگران داده است و کسی نیست که مخالف این باشد که بیورن به عنوان مردی خوب بزرگ شده است. صحنه ی تلخ و تند بین رگنار و بیورن تنها به مطرح کردن نقشه ی بیورن محدود می شود، او می خواهد با رولو صحبت کند، در حالی که رگنار هدفی در گفتگو نمی بیند. این صحنه به رسمیت شناختن تکامل زندگی از دید پدر و مادر است و فرزندان در سال های آینده ی زندگی شان باید خود مراقب خود باشند.

با این وجود، رابطه ی سرد رگنار و بیورن فقط نمایان نوک کوهی از یخ می باشد که باعث سقوط خاندان رگنار می شود، همانطور که رگنار شاهد از هم پاشیدن دیگر خاندان ها بوده است. در نوع خودش جدال سیگارد و آیوار نیز جالب توجه است.

با پایان شوم این قسمت Vikings، به نظر می رسید که رگنار و آیوار در به پایان رساندن سفر دریایی خود موفق نخواهد شد، اما ما می دانیم که با وجود بحران ایمانی رگنار، اودین (خدای وایکینگ) پشت رگنار و آیوار می باشد. تضاد بین دو برادر (آیوار و سیگارد) به طرز قابل قبولی به نمایش گذاشته شد. سیگارد بحث هاربارد را باز می کند که به شخصه هاربارد را یکی از مبهم ترین اشخاص در سریال Vikings، می دانم.

متوجه می شویم که هارالد تقربیا به خواسته ی خودش برای تبدیل شدن به شاه نروژ نزدیک شده است. شب قبل از حرکت، بیورن در جشن خیلی با اعتماد به نفس به نظر می رسد و او بالاخره اعتماد کافی را کسب کرده است. جشن و مراسم قربانی که بار دیگر رسومات عرفانی مردان شمالی را به ما یادآور می شود.

بیشترین صحنه ای که این هفته توجه طرفداران Vikings را جلب کرده است، رویارویی آسلاگ (الیسا ساترلند) و لاگرتا (کاترین وینیک) می باشد، که با رفتن بیورن و همچنین رگنار، باید انتظار اتفاقات زیادی در کتگات را داشته باشیم.

دانلود سریال Vikings

۲ دیدگاه ها

 1. بهمن

  ۲۵ آذر, ۱۳۹۵ در ۰۴:۳۸

  نوع نوشتار خوب نیست و خواندنش سخت و مبهم ست، بهتره برای روان شدن متن ویرایش شود.
  با سپاس

  پاسخ دادن

  • محمد

   ۲۵ آذر, ۱۳۹۵ در ۰۹:۴۳

   حتما ، دوست عزیز

   پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *