بیاتومگ – با باکس آفیس ۱۴ تیر ماه همراه باشید. فیلم Jurassic World: Fallen Kingdom (دنیای ژوراسیک: قلمروی سقوط کرده) در دومین هفته پیاپی از حضورش بر روی پرده سینماها، همچنان صدرنشین جدول باکس آفیس باقی ماند. فیلم دنیای ژوراسیک ۲ در این هفته فروش ۹۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا را تجربه کرده است. فروش این فیلم در این هفته حدود ۵۱ درصد نسبت به هفته گذشته افت داشته است. پس از دو هفته اکران، فروش جهانی فیلم دنیای ژوراسیک ۲ به رقم ۹۹۴ میلیون دلار رسیده که ۳۰۴ میلیون دلار آن مربوط به فروش در داخل آمریکا و بقیه آن یعنی مبلغ ۶۹۰ میلیون دلار آن مربوط به فروش در خارج از آمریکا است.

انیمیشن Incredibles 2 (شگفت‎انگیزان ۲) در سومین هفته اکرانش بر روی پرده نقره‎ای، جایگاه خود در رده دوم را حفظ نمود. این فیلم گرچه نسبت به هفته گذشته حدود ۳۴ درصد افت فروش داشته اما با این وجود، موفق شد تا با کسب فروش داخلی ۸۱ میلیون دلار، در جایگاه دوم جدول بایستد. این فیلم تاکنون به فروش داخلی کلی ۴۷۵ و فروش خارجی کلی ۲۰۰ میلیون دلار دست یافته که فروش جهانی آن را به رقم ۶۷۵ میلیون دلار می‎رساند.

فیلم اکشن و هیجان‎انگیز Sicario: Day of the Soldado (سیکاریو: روز سولدادو) اولین فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته است که با کسب فروش داخلی ۲۸ میلیون دلاری، در جایگاه سوم جدول باکس آفیس ایستاده است. این فیلم در فروش خارجی نیز به رقم ۷ میلیون دلار دست پیدا کرده که فروش جهانی فیلم را به رقم ۳۵ میلیون دلار افزایش می‎دهد.

فیلم کمدی Uncle Drew (عمو درو) نیز دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته است که در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم با کسب فروش داخلی ۲۳ میلیون دلاری در این هفته به این جایگاه دست یافته است. این فیلم در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۵۰۰ هزار دلار را تجربه کرده است.

فیلم هیجان‎انگیز و ترسناک The First Purge (اولین پاکسازی)، دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته است اما این فیلم در هفته گذشته تنها دو روز بر روی پرده بوده و در همین مدت نیز موفق به کسب فروش داخلی ۱۳ میلیون دلاری شده است. انتظار می‎رود که هفته آینده، فروش این فیلم، افزایش چشمگیری داشته باشد.

فیلم هندی Sanju (سانجو) نیز با کسب فروش ۴ میلیون دلاری در داخل آمریکا، به جایگاه دهم جدول باکس آفیس رسیده است. این فیلم در خارج از آمریکا نیز مبلغ ۲۰ میلیون دلار را بدست آورده که فروش جهانی‎اش را به رقم ۲۴ میلیون دلار افزایش می‎دهد.

هفته آینده نیز انتظار می‎رود فیلم اکشن، ماجراجویی و ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp (انت‎من و واسپ) به اکران دربیاید. بنابر انتظارها برای فیلم انت‎من و واسپ و فروش بلیط‎‎های آن، انتظار می‎رود که این فیلم در هفته آینده شروعی طوفانی در گیشه داشته باشد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Jurassic World: Fallen Kingdom۹۹۳۰۴۱۷۰۲
۲Incredibles 2۸۱۴۷۵-۳
۳Sicario: Day of the Soldado۲۸۲۸۳۵۱
۴Uncle Drew۲۳۲۳-۱
۵Ocean's 8۱۴۱۲۱۷۰۴
۶The First Purge۱۳۱۳۱۳دو روز
۷Tag۹۴۵۲۸۳
۸Deadpool 2۵۳۱۲۱۱۰۷
۹Solo: A Star Wars Story۴۲۰۹-۶
۱۰Sanju۴۴-۱
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *