نام کامل: نیکول اوانجلین لیلی (Nicole Evangeline Lilly)

تولد: ۱۹۷۹، کانادا

بیاتومگ – اوانجلین لیلی در ۳ آگوست ۱۹۷۹ در شهر کوچک فورت ساسکاچوان در آلبرتای کانادا چشم به جهان گشود. او دومین خواهر در میان سه خواهر بود. پدر او یک معلم اقتصاد بود و مادرش نیز برای مدتی در جهت حمایت و کمک به خانواده، یک مهدکودک را اداره می‎کرده است. لیلی قبل از اینکه شهر فورت ساسکاچوان را به مقصد شهر ابتسفورد، بریتیش کلمبیای کانادا ترک کند، به طور مختصر در سه مدرسه ابتدایی حضور پیدا کرده بود.

لیلی زمانی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا در حال تحصیل در رشته روابط بین‎الملل بود، یک کمیته حقوق بشر و توسعه جهانی را تاسیس و اداره کرد. از آنجا که لیلی در خانواده‎ای کم درآمد به دنیا آمده بود، از سن ۱۵ سالگی خود را از لحاظ مالی حمایت می‏‎کرده است. اوانجلین لیلی به مدت هشت سال به مدرسه مذهبی محلی رفت و حتی به عنوان یک مبلغ مذهبی نیز به فیلیپین سفر کرد. به او پیشنهادی برای تبلیغ مذهبی دائمی در آنجا به مدت دو سال داده شد و او نیز تقریبا آن را پذیرفته بود اما به دلیل خواسته‎های پدر و مادرش آن را رد کرد.

پس از دورانش در فیلیپین، او به طور کوتاه به عنوان خدمه پرواز در خطوط هوایی ایر کانادا مشغول کار بود و به همین دلیل می‎باشد که او به زبان فرانسوی تسلط دارد. او حتی در یک رستوران در شهر ابتسفورد مشغول کار بوده است. او برای اینکه هزینه تحصیلات دانشگاهی خود را تامین کند، در تبلیغات و آگهی‎های بازرگانی حضور پیدا کرد و همچنین، به کار مدلینگ پرداخت، اگرچه هرگز خود را یک مدل تلقی نمی‎کرد.

بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)
بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

اوانجلین لیلی توسط یک استعدادیاب کمپانی مدلینگ فورد در خیابان‎های شهر کلونای بریتیش کلمبیا در جنوب غربی کانادا کشف شد. به او قراردادی پیشنهاد شد و گرچه او دوست داشت تا بازی کند اما علاقه‎ای به مدل یا مشهور بودن نداشت، پس از امضای قرارداد با این آژانس مدلینگ خودداری کرد. شش ماه پس از آن، لیلی برای حضور در دانشگاه بریتیش کلمبیا به ونکوور نقل مکان کرد و برای تامین هزینه تحصیلش راضی به امضای قرارداد با کمپانی فورد شد.

پس از آن، او در برخی از آگهی‎های بازرگانی و برخی فیلم و سریال‎ها به عنوان یک سیاهی‎لشکر حضور پیدا کرد. از جمله این موارد نیز می‎توان به قسمتی از سریال Kingdom Hospital (بیمارستان کینگدوم) و فیلم The Long Weekend (آخر هفته طولانی) اشاره کرد. او همچنین نقش یک افسر پلیس سیاهی‎لشکر را در فیلم The Lizzie McGuire Movie (فیلم لیزی مک‎گوایر) بازی کرد و به عنوان یک دختر سیاهی‎لشکر در سه قسمت مختلف سریال Smallville (اسمال‎ویل) و به عنوان یک دانش‎آموز در فیلم Freddy VS. Jason (فردی در برابر جیسون) حضور پیدا کرد. گرچه او با بازی به عنوان یک سیاهی‎لشکر مشکلی نداشت چراکه فکر می‎کرد هالیوود جایی برای او نیست اما یکی از دوستانش او را ترغیب کرد تا بیشتر بلندپروازی کند.

بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)
بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

در ژانویه سال ۲۰۰۴، اوانجلین لیلی برای اولین بار در تست بازیگری‎های جزیی و کوچک حضور پیدا کرد و در مارس همان سال نیز در قسمت آزمایشی سریال Lost (گمشده) بازی کرد. تهیه‎کننده سریال گمشده، جی جی آبرامز پس از اینکه بازیگران زیادی را برای نقش اصلی کیت آستن رد کرد، تنها دو هفته مانده به شروع فیلمبرداری قسمت آزمایشی سریال، تست بازیگری اوانجلین لیلی را دید. به همین ترتیب، در سال ۲۰۱۵، توسط مجله ماکسیم به عنوان دومین زن جذاب دنیا و پشت سر بازیگر ایوا لانگوریا انتخاب شد. او همچنین توسط مجله پیپول به عنوان یکی از پنجاه فرد زیبا نام گرفت.

او همچنین در سال ۲۰۰۶، برای بازی در سریال گمشده، نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن در سریال درام گلدن گلوب شد. پس از پایان یافتن فیلمبرداری فصل اول سریال گمشده، لیلی برای کمک به دوستش در برخی کارهای مبلغی و مذهبی به کشور رواندا رفت. در نهایت او برای فیلمبرداری فصل دوم سریال گمشده بازگشت.

زمانی که اوانجلین لیلی برای بازی نقش کیت آستن در سریال گمشده انتخاب شد، نگرانی اصلی او در مورد اخذ ویزای کاری برای ورود به آمریکا بود. از آنجا که تولید سریال در جریان بود و خبری از ویزای کاری لیلی نیز نبود، مسئولین انتخاب بازیگر سریال مجبور شدند تا از روی بی‎میلی بازیگر دیگری را برای نقش کیت آستن انتخاب نمایند. تقریبا پس از ۲۰ تست بازیگری، در نهایت ویزای کاری اوانجلین لیلی تایید شد و او با یک روز تاخیر به سر صحنه سریال آمد.

بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)
بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

در سال ۲۰۰۸، اوانجلین لیلی در فیلم برنده جایزه اسکار The Hurt Locker (مهلکه) حضور پیدا کرد. پس از این فیلم، لیلی در نقشی اصلی در فیلم هیجان‎انگیز و روانشناختی Afterwards (پسایندها) بازی کرد. در سال ۲۰۱۰، اوانجلین لیلی از قصد و نیت خود برای تمرکز بر روی نوشتن کتاب کودکان و نقش‎ها در فیلم‎های سینمایی گفت.

در سال ۲۰۱۱، لیلی در فیلم Real Steel (پولاد ناب) در نقش بیلی تالت حضور یافت. او با وجود اینکه نقش‎های بسیاری را رد کرده بود، در نهایت پس از دریافت فیلمنامه فیلم پولاد ناب، به لس‎آنجلس سفر کرد تا در این فیلم بازی کند. در سال ۲۰۱۲، اوانجلین لیلی برای به تصویر کشیدن نقش یک الف میرکوودی به نام تائوریل در اقتباس سینمایی سه‎گانه پیتر جکسون از رمان The Hobbit (هابیت) نوشته جی آر آر تولکین انتخاب شد. این کاراکتر در کتاب اصلی وجود ندارد و توسط خود پیتر جکسون و فرن والش برای فیلم خلق شده بود.

در سال ۲۰۱۵، لیلی نقش هوپ ون داین را در فیلم ابرقهرمانی و کمدی Ant-Man (انت‎من) بازی کرد. او این نقش خود را در دنباله این فیلم به نام Ant-Man and the Wasp (انت‎من و واسپ) بازآفرینی کرد. این فیلم، اولین فیلم از دنیای سینمایی مارول است که با حضور یک کاراکتر زن در نقشی اصلی است.

بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)
بیوگرافی Evangeline Lilly (اوانجلین لیلی)

اوانجلین لیلی هرگز در مورد زندگی شخصی‎اش صحبت نکرده و غیورانه از آن محافظت کرده است. گزارش شده بود که او با یک بازیکن هاکی کانادایی به نام موری هون ازدواج کرده و قبل از شروع فیلمبرداری سریال گمشده نیز از او جدا شده بود. علاوه بر این، شایعاتی مبنی بر رابطه داشتن او با هم بازی‎اش در سریال گمشده و ستاره فیلم‎های Lord of the Rings (ارباب حلقه‎ها)، دومینک موناگان گزارش شده بود.

او در هیچ صحنه‎ای برهنه و لخت ظاهر نشده یا هیچ گونه صحنه‎ای جنسی را بازی نکرده که به دلیل آن است که فکر می‎کند این کار برای کاراکتری که بازی می‎کند، انصاف و درست نیست. او برای حفظ تعادلش بسیار تلاش کرده و از هر گونه تجملات به دلیل موقعیت شهرتش دوری کرده است. اوانجلین لیلی اولین فرزند خود را از دوست‎پسرش نورمن کالی که دستیار تولید در سریال گمشده بود، در سال ۲۰۱۱ به دنیا آورد و در سال ۲۰۱۵ نیز دومین فرزند آنها به دنیا آمد. او یک بشردوست و فعال حقوق انسانی بسیار فعالی است.

 • بیوگرافی Sam Rockwell (سم راکول)

  بیوگرافی Sam Rockwell (سم راکول)

  سم راکول در سال 1968 در شهرستان سن میتو ایالت کالیفرنیا به دنیا آمد. او تنها فرزند پدر و م…
 • Mark Rylance (مارک رایلنس)

  بیوگرافی Mark Rylance (مارک رایلنس)

  دیوید مارک رایلنس واترز در 1960 در اشفورد، کنت، انگلیس به دنیا آمد. پدر و مادر او به نام‌ه…
 • Zoey Deutch (زوئی دویچ)

  بیوگرافی Zoey Deutch (زوئی دویچ)

  زوئی فرانسیس تامپسون دویچ در تاریخ 10 نوامبر سال 1994 در شهر لس‎آنجلس ایالت کالیفرنیای آمر…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *