خانه آخرین خبرها تیموتی چالامت در فیلم Dune (تل‎ماسه) نقش‎آفرینی می‎کند

تیموتی چالامت در فیلم Dune (تل‎ماسه) نقش‎آفرینی می‎کند

۰
تیموتی چالامت - فیلم Dune (تل‎ماسه)

بیاتومگ – تیموتی چالامت در حال مذاکره برای به تصویر کشیدن نقش پاول آرترایدس ملقب به مؤدیب در اقتباس تازه سینمایی به کارگردانی دنیس ویلنوو از رمان Dune (تل‎ماسه) نوشته فرانک هربرت است. به نظر می‎رسد که سازنده فیلم‎های Arrival (ورود) و Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) به دنبال آن است تا فیلمبرداری فیلم بعدی فانتزی و علمی-تخیلی خود را در اوایل سال آینده میلادی آغاز کند. این موضوع بر این دلالت دارد که فیلم تل‎ماسه ساخته ویلنوو حداقل در میانه سال ۲۰۲۰ به اکران درخواهد آمد.

رمان تل‎ماسه نوشته هربرت در سال ۱۹۶۵ به چاپ رسید و در مورد خانواده آرترایدس است که با دیگر قبایل سلطنتی بر سر بدست آوردن کنترل آراکیس به مبارزه می‎پردازند. آراکیس، یک سیاره بیابانی و منبع طبیعی ارزشمندترین عنصر در کهکشان یعنی اسپایس یا چاشنی است. این ماده، امکان سفر بین ستاره‎ای را فراهم می‎آورد و اگر به عنوان دارو مصرف شود، مزایای بسیاری برای سلامتی دارد اما هزینه آن نیز پیدا کردن اعتیاد شدید به آن است.

در طی ۵۳ سال گذشته، چندین رمان دنباله و پیش‎درآمد و همچنین داستان‎های کوتاه و اقتباس‎های کمیک بوکی از این رمان نوشته و به چاپ رسیده است. در سال ۱۹۸۴، اقتباسی سینمایی از این رمان توسط دیوید لینچ ساخته و اکران شد و دنیس ویلنوو تایید کرده که فیلم او هیچ ارتباطی به فیلم لینچ نخواهد داشت.

فیلم Dune (تل‎ماسه)
فیلم Dune (تل‎ماسه)

بنابر گزارش‎ها، تیموتی چالامت در مرحله مذاکرات نهایی برای به تصویر کشیدن کاراکتر پاول آترایدس، شخصیت اصلی رمان تل‎ماسه هربرت و عنصری کلیدی در سراسر مجموعه کتاب‎های اصیل این نویسنده قرار دارد. علاوه بر این، گزارش شده که کمپانی لجندری پیکچرز به دنبال آن است تا تولید این فیلم را در اوایل سال ۲۰۱۹ میلادی آغاز کند.

ویلنوو قبلا تایید کرده بود که اگر همه چیز بر طبق برنامه پیش برود، او حداقل دو فیلم از داستان تل‎ماسه خواهد ساخت. اگر قرارداد چالامت برای این نقش نهایی شود، این اولین نقش او در یک مجموعه فیلم پربودجه خواهد بود. هنوز به طور رسمی تاریخ اکرانی برای فیلم جدید تل‎ماسه اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *