دواین جانسون - فیلم Rampage (رمپیج)

بیاتومگ دواین جانسون ملقب به راک یکی از بزرگترین ستاره‎های حال حاضر هالیوود است و حالا نیز درآمد او در طی یک سال گذشته آشکار شده که مبلغ بسیار زیاد ۱۲۴ میلیون دلار برآورد شده است. این ستاره ژانر اکشن راه درازی از روزهای حضورش در دنیای کشتی کج تا یکی از پرسودترین بازیگران صنعت سینما طی کرده است.

در سال اخیر، او در فیلم‎های درآمدزایی همچون فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید) که دنباله آن نیز در حال ساخت است، فیلم Rampage (رمپیج) و فیلم Skyscraper (آسمان‎خراش) بازی کرده و قرار است به زودی نقش بلک آدام، دشمن شزم!، را در فیلمی سینمایی به تصویر بکشد.

مسلما، بیشتر نقش‎هایی که دواین جانسون بازی کرده، کاراکترهای بلند بالایی نیستند و در اغلب موارد نیز راک به جای ارائه یک تک‎سخنرانی پیچیده، زور و بازوی خود را به تصویر می‎کشد اما مطمئنا او جایگاه خود را پیدا کرده و بدون شک، جایگاهی پرمنفعت و به شدت محبوبی است.

او یکی از شخصیت‎های بسیار محبوب در شبکه‎های اجتماعی در کل دنیا است و میلیون‎ها دنبال‎کننده در فیسبوک، توییتر و اینستاگرام دارد. او همچنین می‎داند که چطور از این شبکه‎های اجتماعی در راستای بدست آوردن مقدار زیادی پول و ثروت بهره بگیرد و با این رویکرد خود، در حال تغییر جریان بازاریابی در هالیوود است.

فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید)
فیلم Jumanji: Welcome to the Jungle (جومانجی: به جنگل خوش آمدید)

مجله فوربز در لیست ۱۰۰ تن از پردرآمدترین هنرمندان جهان خود، دواین جانسون را در رده پنجم قرار داده است. جانسون با کسب ۱۲۴ میلیون دلار از ژوئن سال ۲۰۱۷ تا ژوئن سال ۲۰۱۸ به این جایگاه دست یافته است. این درآمد ۱۲۴ میلیون دلار جانسون تقریبا دوبرابر درآمد ۶۵ میلیون دلاری‎اش در طی ژوئن ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۷ است.

بنابر این لیست، او با این درآمد، در حال حاضر پردرآمدترین بازیگر جهان است و بنابر گزارش مجله فوربز، درآمد او از بازیگری بیشتر از هر زمان دیگری است. در این لیست ۱۰۰ نفره، جورج کلونی با درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری خود، بالاتر از جانسون قرار دارد اما تمام این درآمد حاصل از کار او در صنعت سینما نیست و اکثر آن نیز مربوط به دیگر کارهای تجاری کلونی می‎باشد.

جدا از این موارد، خود دواین جانسون اظهار داشته که مقدار زیادی درآمد نیز از راه شبکه‎های اجتماعی بدست می‎آورد. او گفته که دستمزدهایی معمولا هفت رقمی برای تبلیغ فیلم‎های خود در شبکه‎های اجتماعی‎اش دریافت می‎کند. مطمئنا در آینده‎ای نه چندان دور نیز دیگر بازیگران به فکر درآمدزایی از شبکه‎های اجتماعی و تبلیغ فیلم‎های خود خواهند افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *