خانه آخرین خبرها دیزنی کارگردان و نویسنده فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) را اخراج کرد

دیزنی کارگردان و نویسنده فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) را اخراج کرد

۰
جیمز گان - فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)

بیاتومگ – کمپانی مارول و دیزنی به طور رسمی ارتباط خود با نویسنده و کارگردان مجموعه فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)، جیمز گان را قطع کردند. به دنبال انتشار مقاله‎ای در مورد برخی از توییت‎های قدیمی جیمز گان در صفحه رسمی‎اش در شبکه اجتماعی توییتر، این تصمیم از سوی این دو کمپانی گرفته شده است.

جیمز گان در برخی از توییت‎های قدیمی خود که البته حذف شده بودند، در مورد مسائلی همچون تجاوز و میل جنسی به کودکان شوخی کرده است. پس از انتشار این مقاله، برخی از مفسران و فعالان خواهان اخراج جیمز گان شده بودند. مدیر استودیو والت دیزنی این تصمیم را در بیانیه‎ای رسمی تایید کرد. به دنبال این خبر نیز جیمز گان در توییت‎ها از تاسف خود گفت و سپس صفحه خود را حذف نمود.

جیمز گان - فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)
جیمز گان – فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)

اخراج جیمز گان که قبلا نویسندگی و کارگردانی دو فیلم از مجموعه فیلم‏‎های نگهبانان کهکشان را برعهده داشته است، بدان معنا است که او دیگر نقشی در کارگردانی و نویسندگی فیلم در حال توسعه نگهبانان کهکشان ۳ نخواهد داشت. مدیر کمپانی دیزنی در مورد اخراج گان از این مجموعه فیلم گفت:

“رفتار و گفته‎های توهین آمیز کشف شده در توییتر جیمز گان، غیرقابل دفاع و متناقض با ارزش‎های استودیوی ما است و از همین رو، ما رابطه کاری خود با او را قطع می‎کنیم.”

جیمز گان - فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)
جیمز گان – فیلم‎های Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان)

جیمز گان به دنبال توضیح در مورد این توییت‎های قدیمی و توهین‎آمیز در رشته توییتی در توییتر، حال، بیانیه‎ای رسمی در این باره منتشر کرده است. در این بیانیه، جیمز گان مسئولیت کامل رفتار گذشته خود را برعهده گرفته و تصدیق کرد که درک می‎کند که چرا دیزنی تصمیم به قطع رابطه با او گرفته است.

او در این بیانیه اظهار داشت:

“سخنان من تقریبا در یک دهه قبل، در آن زمان، کاملا ناموفق بودند و متاسفانه، تلاش‎‌هایی برای تحریک کردن بودند. از آن زمان، برای سالیان است که من از آنها متاسف هستم، نه تنها به این دلیل که آنها احمقانه، بی‎مزه و به شدت بی‎عاطفانه بودند و آن طور که امیدوار بودم سبب تحریک و انگیزه دادن نبودند بلکه به این خاطر که آنها نمایان‎گر شخصی که من الان هستم یا برای مدتی است که هستم نمی‎باشند.

صرف نظر از هر چقدر زمان که گذشته است، من تصمیم کاری که امروز گرفته شده را درک می‎کنم و می‎پذیرم. حتی این همه سال بعد، من مسئولیت کامل رفتاری که در آن زمان داشته‎ام را برعهده می‎گیرم. و تنها کاری که الان می‎توانم انجام بدهم، جدا از صداقت و پشیمانی قلبی‎ام، این است که بهترین انسانی باشم که می‎توانم و پذیرا و متعهد به تساوی و برابری باشم و نسبت به اظهارات عمومی خودم و وظیفه خود نسبت به گفتمان عمومی بسیار متفکر باشم. به تمام افراد داخل صنعت سینما و خارج از آن، من بار دیگر عمیقا عذرخواهی می‎کنم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *