بیاتومگ – با باکس آفیس ۲۸ تیر ماه همراه با ما باشید. انیمیشن کمدی و خانوادگی Hotel Transylvania 3: Summer Vacation (هتل ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستانی) در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده سینماها توانست با کسب فروش داخلی ۶۶ میلیون دلاری در صدر جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد.

این انیمیشن که با بودجه ۸۰ میلیون دلاری ساخته شده در فروش خارجی نیز مبلغ ۴۵ میلیون دلار را کسب کرده که فروش جهانی فیلم را از مرز ۱۱۱ میلیون دلار عبور می‎دهد. با وجود اینکه این انیمیشن در هفته اول اکرانش به جایگاه نخست دست یافت اما انتظار می‎رود که هفته‎های آینده فروش فیلم کاهش یابد و به رده‎های پایین‎تر جدول سقوط کند.

در جایگاه دوم جدول باکس آفیس، فیلم اکشن، ماجراجویی و ابرقهرمانی Ant-Man and the Wasp (انت‎من و واسپ) قرار دارد. این فیلم که هفته گذشته در صدر جدول قرار داشت، این هفته با وجود افت فروش ۵۷ درصدی نسبت به هفته گذشته، به رده دوم سقوط کرد. این فیلم در این هفته به فروش داخلی ۴۴ میلیون دلار دست یافته است.

فیلم انت‎من و واسپ پس از دو هفته حضور بر روی پرده نقره‎ای سینماها، تاکنون به فروش کلی داخلی ۱۴۸ میلیون دلار و فروش کلی خارجی ۱۴۲ میلیون دلار دست یافته که جمعا، فروش جهانی ۲۹۰ میلیون دلار را حاصل می‎کند. با این حال، انتظار می‎رود که با اکران فیلم‎های بلاک‎باستری و تابستانی بیشتر، فروش این فیلم بیشتر کاهش یابد.

فیلم اکشن و هیجان‎انگیز Skyscraper (آسمان‎خراش) با نقش‎آفرینی دواین جانسون، دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته گیشه است. این فیلم با کسب فروش داخلی ۳۵ میلیون دلاری، در جایگاه سوم جدول باکس آفیس قرار گرفته است. این فیلم در فروش خارج از آمریکا نیز مبلغ ۳۶ میلیون دلار را کسب کرده که فروش جهانی‎اش را به رقم ۷۱ میلیون دلار افزایش می‎دهد. با وجود بودجه ۱۲۵ میلیون دلاری، این فیلم راه درازی تا موفقیت مالی دارد.

هفته آینده نیز فیلم اکشن و هیجان‎انگیز The Equalizer 2 (برابرساز ۲) با بازی دنزل واشنگتن، فیلم موزیکال Mamma Mia: Here We Go Again! (ماما میا! دوباره شروع شد) و فیلم هیجان‎انگیز Unfriended: Dark Web (غیردوستانه:دارک وب) به اکران درخواهند آمد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Hotel Transylvania 3: Summer Vacation۶۶۶۶۸۰۱
۲Ant-Man and the Wasp۴۴۱۴۸-۲
۳Skyscraper۳۵۳۵۱۲۵۱
۴Incredibles 2۲۶۵۴۵-۵
۵Jurassic World: Fallen Kingdom۲۵۳۷۲۱۷۰۴
۶The First Purge۱۴۵۵۱۳۲
۷Sorry to Bother You۶۷-۲
۸Sicario: Day of the Soldado۵۴۵۳۵۳
۹Uncle Drew۵۳۸-۳
۱۰Ocean's 8۴۱۳۴۷۰۶
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *