بیاتومگ – با باکس آفیس ۴ مرداد ماه همراه با ما باشید. فیلم موزیکال Mamma Mia: Here We Go Again! (ماما میا! دوباره شروع شد) در اولین هفته از اکرانش بر روی پرده سینماهای آمریکا، موفق به کسب فروش داخلی ۵۵ میلیون دلاری شد و در صدر جدول این هفته گیشه ایستاد. این فیلم که در بیش از سه هزار سینما به اکران درآمده بود، با بودجه ۷۵ میلیون دلاری ساخته شده است.

فیلم ماما میا ۲ که محصول کمپانی یونیورسال و به کارگردانی اول پارکر می‎باشد، در فروش خارج از آمریکا نیز موفق به کسب ۷۷ میلیون دلار شد. با این احتساب، این فیلم در اولین هفته از اکران سراسری‎اش به فروش جهانی ۱۵۲ میلیون دلار دست یافته است. احتمالا می‎رود که این تنها هفته حضور این فیلم در صدر جدول باشد.

دیگر فیلم تازه‎اکران‎شده این هفته، فیلم اکشن و هیجان‎انگیز The Equalizer 2 (برابرساز ۲) با بازی دنزل واشنگتن می‎باشد که با کسب فروش ۵۰ میلیون دلاری در داخل آمریکا، پس از فیلم ماما میا ۲ در جایگاه دوم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفته است. این فیلم که به کارگردانی آنتوا فوکوآ می‎باشد و با بودجه ۶۲ میلیون دلاری ساخته شده، فروش چندانی در خارج از آمریکا نداشته و تنها مبلغ ۳ میلیون دلار را بدست آورده است.

فیلم هیجان‎انگیز Unfriended: Dark Web (غیردوستانه:دارک وب)، دیگر فیلم تازه‏‎اکران‎شده این هفته است که در جایگاه نهم جدول ایستاده است. این فیلم با کسب فروش ۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا، این جایگاه را از آن خود کرده است. فروش این فیلم که با بودجه بسیار اندک ۱ میلیون دلاری ساخته شده، فعلا محدود به داخل آمریکا است.

هفته آینده نیز فیلم بسیار موردانتظار و اکشن Mission: Impossible – Fallout (ماموریت غیرممکن – فال‎اوت) با بازی تام کروز و همچنین انیمیشن Teen Titans Go! To The Movies (تایتان‌های جوان به سینما می‎آیند!) به اکران درخواهند آمد. انتظار می‎رود که فیلم ماموریت غیرممکن ۶ شروعی مقتدرانه در گیشه داشته باشد و در صدر جدول باکس آفیس قرار بگیرد.

جدول باکس آفیس

رتبهفیلمفروش هفتهفروش کلبودجهتعداد هفته
۱Mamma Mia! Here We Go Again۵۵۵۵۷۵۱
۲The Equalizer 2۵۰۵۰۶۲۱
۳Hotel Transylvania 3: Summer Vacation۳۸۱۰۶۸۰۲
۴Ant-Man and the Wasp۲۶۱۷۴-۳
۵Incredibles 2۱۹۵۶۵-۶
۶Skyscraper۱۷۵۳۱۲۵۲
۷Jurassic World: Fallen Kingdom۱۷۳۹۰۱۷۰۵
۸The First Purge۸۶۳۱۳۳
۹Unfriended: Dark Web۵۵۱۱
۱۰Sorry to Bother You۴۱۱-۳
  • فروش‎ها به میلیون دلار است.
  • جدول به صورت هفتگی (از پنج شنبه تا پنج شنبه) محاسبه می‎شود.
  • فروش‎های داخل جدول تنها مربوط به فروش داخل آمریکا می‎باشد.
  • در متن، منظور از فروش داخلی، فروش داخل آمریکا و منظور از فروش خارجی، فروش خارج از آمریکا است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *