در ده سال گذشته بازی های ویدئویی پتانسیل خوبی برای تولید فیلم داشته اند. اما اگر به گذشته برگردیم می بینیم این کار چندان هم مناسب به نظر نمی رسد. مثلا نمونه ی آن سری فیلم Resident Evil که چندان داستان جالبی نداشتند. ولی هر چه بازی های ویدئویی پیشرفته تر شوند، داستان و ایده های بهتر و جالب تری برای ساخت فیلم خواهند داشت.

یکی از بهترین بازی ها برای ساخت فیلم، سری بازی Assassin’s Creed می باشد. علاوه بر سبک سینمایی، این بازی در دوره های مختلفی رخ می دهد، که این خود پتانسیل بیشتری برای تولید فیلم ایجاد می کند. این اقتباس از بازی Assassin’s Creed علاوه بر اینکه در جلوه های بصری به فیلم کمک می کند، باعث بهتر شدن و کامل تر شدن فیلم نیز می شود. ولی هیچ کس نمی تواند درباره ی بازخورد فیلم Assassin’s Creed 2016 نظری داشته باشد، حتی بازیگر اصلی فیلم، مایکل فازبندر.

در گفت و گویی که با جاستین کورزل، کارگردان فیلم شده است، او اشاره کرده که دوست دارد قسمت های بعدی این فیلم، در آینده ساخته شود.

من فکر می کنم نیاز نیست زیاد به عقب برگردیم، مثلا دهه ی ۱۹۵۰ میلادی در آمریکا، من فکر می کنم دوره ی جنگ سرد، دوره ی واقعا جالبی باشد، تاریخ اخیر برای من واقعا موضوع جالبی است، و با استفاده از آن می توان یک ایده ی تازه به فیلم تزریق کرد.

این قطعا یک جهت گیری هوشمندانه برای فیلم است، همانطور که به نظر می رسد، فیلم Assassin’s Creed 2017 یک اقتباس کامل از این سری بازی است، اما اگر آنها به دهه ی ۱۹۵۰ می رفتند، فقط یک گیمر می توانست در مورد خوب یا بد بودن فیلم نظر بدهد.

اما مطمئنا به عنوان فیلم اول، آنها نمی توانستند زیاد از موضوعات بازی دور شوند، ولی در عوض آنها در فیلم ما را به یک دوره ی بسیار زیبا در اسپانیا می برند. جاستین در مورد ساخت فیلم در این بازه ی زمانی گفته است:

من فکر می کنم، این تاریخ که فیلم در آن رخ می دهد، دید بسیار خوبی برای ساخت فیلم دارد، به نظر من برای ساخت چنین فیلمی باید از لحظات مهم تاریخی استفاده کرد. پس استفاده از این تم قدیمی اسپانیایی در فیلم بسیار موفقیت آمیز بوده است. چون شما شاهد دفاع Assassin’s از کسانی که آزار و اذیت مذهبی می شوند، هستید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *